Dla wielu kierowców Tesla to synonim zarówno nowoczesności, jak i luksusu. Rozważasz zakup Tesli? Obniżka cen, która miała miejsce w ubiegłym roku i możliwość skorzystania z dopłaty do zakupu elektryka mogą skutecznie przekonać Cię do podjęcia decyzji. Dowiedz się, ile trzeba zapłacić za Teslę w 2024 roku. 

Jakie są ceny najpopularniejszych samochodów marki Tesla? To pytanie zadają sobie kierowcy, którzy rozważają zmianę samochodu i mając na uwadze kwestie środowiskowe, ograniczają poszukiwania do aut z napędem elektrycznym. Dobra wiadomość jest następująca: Tesla stworzyła przejrzystą ofertę, która jest dostępna na stronie internetowej. Producent chętnie też kusi klientów ceną – obniżka w ubiegłym roku to nie pierwsza taka akcja od momentu, gdy elektryki z emblematem Tesli pojawiły się na rynku. 

Znajdź OC już od 333zł!
Bez wychodzenia z domu

 • Ceny OC w 3 minuty
 • Oferty 19 towarzystw ubezpieczeniowych
 • Pomoc 200 agentów

Tesla – cennik 2024 

Model biznesowy amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych zakłada zwiększenie udziału w dynamicznie rozwijającej się gałęzi motoryzacji, jaką jest elektromobilność. Jak zachęcić osoby poszukujące elektryka do zakupu? Tesla stawia nie tylko na unikalny design, ale też atrakcyjną cenę i dlatego w 2023 r. po raz kolejny obniżyła ceny dwóch modeli – Modelu 3 i Modelu Y. Ile kosztuje Tesla po zniżkach w 2024 r.? 

Ile kosztuje Tesla Model S? 

Na rynku europejskim samochód elektryczny Tesla Model S został zaprezentowany w 2012 r. Aktualnie jest to jeden z najpopularniejszych pojazdów w ofercie Tesli. Klienci, którzy chcą kupić nowego elektryka, mają do wyboru dwie wersje:

 • Model S z dwusilnikowym napędem na wszystkie koła – oferuje on zasięg 634 km i prędkość maksymalną 250 km/h; 
 • Model S Plaid z trzysilnikowym napędem na wszystkie koła – to wariant z nieco niższym zasięgiem (600 km), ale dużo wyższą prędkością maksymalną (322 km/h).

Ile kosztuje Tesla Model S? Ceny Modelu S zaczynają się od 449 990 zł, droższa jest natomiast Tesla Model S Plaid – wersja podstawowa to wydatek rzędu 519 990 zł. W cenie nabywca otrzymuje auto w kolorze Pearl White Multi-Coat, koła Tempest 19 cali i regulowany wyświetlacz o przekątnej 17 cali. Po dopłacie samochód może zostać wyposażony m.in. w wolant Yoke (5000 zł), funkcję rozszerzonego autopilota (19 500 zł) albo pełną zdolność do samodzielnej jazdy (39 000 zł). 

Ile kosztuje Tesla Model 3?

Tesla Model 3 to elektryk, którego pierwsze egzemplarze trafiły do klientów w 2017 r. Jest to jeden z największych sukcesów amerykańskiego producenta pojazdów elektrycznych – dzień po premierze liczba złożonych zamówień przekroczyła liczbę 180 000. Odwiedzając oficjalną stronę Tesli, Model 3 zamówić można w następujących wersjach: 

 • Model 3 z napędem na tylne koła – deklarowany przez producenta zasięg to 513 km, a prędkość maksymalna to 201 km/h;
 • Model 3 w wersji Long Range z dwusilnikowym napędem na wszystkie koła – oferuje zasięg do 629 km i prędkość maksymalną 201 km/h.

Ile kosztuje Tesla Model 3 w 2024 roku? Wersja podstawowa Modelu 3 to koszt 205 990 zł, a za Model 3 wersji Long Range trzeba zapłacić minimum 240 990 zł. Za dopłatą istnieje możliwość zmiany koloru lakieru (5800 zł lub 9000 zł - w zależności od koloru) oraz kół - na typ Nova 19",  instalacji rozszerzonego autopilota (19 500 zł) czy wyposażenia auta w pełną zdolność do samodzielnej jazdy (39 000 zł). 

Cena Tesli Modelu X 

Model X to samochód elektryczny dostępny w ofercie Tesli od 2015 r. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie producenta, Model X został zaprojektowany z myślą o maksymalnej użyteczności. Podobnie jak w przypadku innych modeli w ofercie Tesli, potencjalni nabywcy mogą zdecydować się na jedną z dostępnych wersji – są to:

 • Model X z dwusilnikowym napędem na wszystkie koła – zasięg tego elektryka to 576 km, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h;
 • Model X Plaid z trzysilnikowym napędem na wszystkie koła – producent oferuje niższy zasięg (543 km) w zamian za wyższą prędkość maksymalną (262 km/h).

Jak wszystkie pojazdy w katalogu Tesli, również Model X można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Ile wynosi cena Tesli Modelu X w wersji podstawowej? Za auto w wariancie standard trzeba zapłacić 484 990 zł, podczas gdy Model X Plaid kosztuje 554 990 zł. Co ciekawe, kupując Model X z dwusilnikowym napędem, klienci mają możliwość modyfikacji układu siedzeń – auto może być wyposażone w 5 miejsc (bez dopłaty), 6 siedzeń (cena samochodu wzrasta o 37 900 zł) lub 7 miejsc (+20 500 zł). Z kolei w modelu X Plaid producent oferuje w standardzie 6 miejsc siedzących (brak opcji zmniejszenia lub zwiększenia ich liczby).

Ile kosztuje Tesla Model Y? 

Tesla Model Y została zaprezentowana w marcu 2019 r. Ten pojazd elektryczny jest produkowany na platformie sedana Model 3 i wyróżnia się pod względem bezpieczeństwa, jakie zapewnia kierowcy i pasażerom – wykracza ono poza obecne standardy. Aktualnie na stronie Tesli prezentowane są trzy wersje Modelu Y – są to:

 • Model Y z napędem na tylne koła – na jednym ładowaniu auto może przejechać 455 km, a jego prędkość maksymalna to 217 km/h;
 • Model Y Long Range z dwusilnikowym napędem na wszystkie koła – pojazd oferuje zasięg o 78 km większy niż w wersji standardowej (533 km) i jest w stanie uzyskać prędkość 217 km/h;
 • Model Y Performance z dwusilnikowym napędem na wszystkie koła – auto ma 514 km zasięgu i może rozwinąć prędkość do 250 km/h. 

Zamawiając Teslę Model Y, klienci mogą wybrać kolor lakieru czy zdecydować się na spojler z włókna węglowego (opcja Performance). Ile kosztuje Tesla Model Y? Ceny wyjściowe to: 224 990 zł dla Modelu Y, 260 990 zł dla Modelu Y Long Range i 281 990 zł dla Modelu Y Performance. Na życzenie nabywcy każda z wersji może zostać doposażona w rozszerzony autopilot (dopłata 19 500 zł) albo pełną zdolność do samodzielnej jazdy (+39 000 zł).

Już wkrótce oferta amerykańskiego producenta pojazdów elektrycznych powiększy się po raz kolejny – w sprzedaży pojawią się Tesla Cybertruck i Tesla Roadster. Aktualnie na stronie Tesli w polskiej wersji językowej nie ma jednak jeszcze informacji o cenach.

Tesla – koszty utrzymania

Kwota, jaką trzeba przeznaczyć na zamówienie wybranego modelu Tesli, to nie wszystko – pozostają jeszcze koszty utrzymania pojazdu. Aby je oszacować, pod uwagę trzeba wziąć choćby konieczność zakupu ubezpieczenia, wydatki na ładowanie elektryka i cenę ewentualnej wymiany baterii. Dysponując tymi danymi, można ocenić, ile będzie kosztować utrzymanie auta.

Ile kosztuje ubezpieczenie Tesli w 2024 r.?

Jednym z podstawowych kosztów, na jakie musi być gotowy każdy właściciel samochodu, jest ubezpieczenie. Kupując nową Teslę, nie warto ograniczać się wyłącznie do OC – samochody prosto z salonu wymagają kompleksowej ochrony. Ile kosztuje ubezpieczenie Tesli? Kierowcy, którzy zgłaszali do ubezpieczenia Teslę na początku 2024 r., otrzymywali propozycje OC wyliczone średnio na 632 zł – mniej niż np. nabywcy spalinowych BMW (692 zł).

 

Cena ubezpieczenia Tesli zależy od wielu czynników: m.in. wieku kierowcy, jego historii ubezpieczeniowej i zgłaszanego do ubezpieczenia modelu. Osoby, które planują zakup Tesli, mogą zorientować się w cenach obowiązkowego OC i dodatkowych polis jeszcze przed złożeniem zamówienia – jest to możliwe dzięki naszemu kalkulatorowi OC/AC. Podana cena ubezpieczenia jest orientacyjna, ale pomaga w podjęciu decyzji.

Stefania Stuglik, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl.Stefania Stuglik, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl.

Przykład:  46-letni Mikołaj z Opola poszukuje pierwszego elektryka, a wybór ograniczył do aut z logo Tesli. Mężczyzna chce się wstępnie zorientować, ile zapłaci za pakiet ubezpieczeń dla Tesli Model 3 z rocznika 2024 r. Co istotne, kierowca ma wzorową i długą historię ubezpieczenia. 

Przykładowe ceny ubezpieczeń OC i pakietów OC/AC dla Tesli Model 3 z rocznika 2024

UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna,Zakres AC: Kosztorys, Udział własny 1000 zł
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna,Zakres AC: Warsztat, Udział własny 0 zł
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna,Zakres AC: Warsztat, Udział własny 0 zł
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna,Zakres AC: Stała suma ubezpieczenia, naprawa w ASO, Udział własny 0 zł
mtu24.pl
365,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Uniqa
394,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Trasti
623,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Uniqa
1889,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna, Zakres AC: Kosztorys, Udział własny 1000 zł
Uniqa
2575,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna, Zakres AC: Warsztat, Udział własny 0 zł
Trasti
3418,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna, Zakres AC: Warsztat, Udział własny 0 zł
Uniqa
3509,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna, Zakres AC: Stała suma ubezpieczenia, naprawa w ASO, Udział własny 0 zł

Kalkulacja przeprowadzona w styczniu 2024 r. dla 46-letniego mieszkańca Opola, który posiada maksymalne zniżki w OC i AC z tytułu bezszkodowej jazdy

Ile kosztuje domowa stacja ładowania Tesli?

Właściciele samochodów ze znaczkiem Tesla mają dwie możliwości, gdy mowa o ładowaniu akumulatorów – mogą korzystać z publicznych stacji ładowania lub zainwestować we własną domową stację ładowania auta elektrycznego. Ile kosztuje wallbox? Wall Connector od Tesli to koszt 2350 zł – urządzenie można zamówić, kupując pojazd.

Jak deklaruje producent, ładowarka jest w stanie w ciągu godziny naładować akumulatory w stopniu, który zapewni przejechanie 71 km. 

Ile kosztuje naładowanie akumulatora Tesli?

Chcąc wyliczyć koszt utrzymania Tesli, trzeba wziąć pod uwagę również wydatki ponoszone na uzupełnianie energii w akumulatorach. Niestety, oszacowanie konkretnej kwoty nie jest proste – znaczenie ma tu szereg czynników, w tym:

 • styl jazdy użytkownika;
 • model pojazdu; 
 • cykl jazdy – miejski lub mieszany;
 • warunki atmosferyczne;
 • miejsce ładowania pojazdu.

Koszty ładowania akumulatorów Tesli można obniżyć, korzystając z domowej stacji ładowania – zwłaszcza gdy towarzyszą jej panele fotowoltaiczne. Wybór tego rozwiązania wydaje się korzystny również z innego powodu – wraz z nową Teslą można zamówić wallboxa w przystępnej cenie. Drożej wyjdzie ładowanie elektryka na publicznych stacjach ładowania. Przykładowe stawki w 2024 r. na stacjach ładowania samochodów elektrycznych prezentują się następująco:

 • Orlen Charge – 1,95 zł/kWh (złącze AC) i 2,69 zł/kWh (złącze DC do 50 kW);
 • Greenway – opłata miesięczna (Energia Plus) 34,99 zł + 1,75 zł/kWh (złącze AC) i 2,40 zł/kWh (złącze DC poniżej 100 kW); 
 • Tesla Supercharger – średnia cena 1,70 zł/kWh.

Ile kosztuje akumulator do Tesli?

Słabym punktem pojazdów elektrycznych są akumulatory – mają one ograniczoną żywotność, a w okresie zimowym zmniejsza się ich pojemność. Stąd też szacując koszty utrzymania Tesli, pod uwagę trzeba wziąć konieczność ewentualnej wymiany akumulatora w okresie eksploatacji pojazdu. Ile kosztuje akumulator do Tesli? Niestety, jest to spory wydatek – może on wynieść od 50 000 zł do nawet 120 000 zł. Jest też dobra wiadomość – akumulatory są objęte gwarancją. Jeżeli uszkodzenie nie jest wynikiem działania czy zaniechania użytkownika, będzie można z niej skorzystać.

Pojazdy marki Tesla to segment premium – producent dba o jakość wyposażenia, stosuje też akumulatory o długiej żywotności. Według zapewnień Tesli akumulatory montowane w poszczególnych egzemplarzach powinny pozwolić na bezproblemowe przejechanie nawet 800 000 km. 

Co warto wiedzieć

 • Tesla Model S to wydatek rzędu 449 990 zł, podczas gdy za Teslę Model S Plaid trzeba zapłacić 519 900 zł.
 • Najtańszy samochód w ofercie Tesli to Model 3 – podstawowa wersja kosztuje 205 990 zł, natomiast za Model 3 Long Range trzeba zapłacić 240 990 zł. 
 • Tesla Model X to jeden z droższych elektryków w ofercie Tesli – za Model X trzeba zapłacić 484 990 zł, a za Model X Plaid 554 990 zł.
 • Ceny Tesli Model Y z podstawowym wyposażeniem to: 224 990 zł (Model Y), 260 990 zł (Model Y Long Range) i 281 990 zł (Model Y wersja Performance).
 • W ofercie Tesli dostępne są domowe stacje ładowania aut elektrycznych. Wall Connector Tesla kosztuje 2350 zł. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Jak długo trzeba czekać na zamówioną Teslę?

  Informacje o szacowanym terminie dostawy poszczególnych modeli Tesli można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej producenta. Aktualnie nabywcy nie muszą zbyt długo czekać na nowego elektryka – przykładowo Model X można zamówić z dostawą na luty lub marzec 2024 r. 

 2. Jak kupić nową Teslę w Polsce?

  Można to zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Tesli. Po przejściu na jej adres wystarczy wybrać model, a następnie skonfigurować wyposażenie i dodatkowe opcje. Płatność gotówką nie jest jedyną możliwością – klienci mogą w ten sam sposób zamówić pojazd w leasingu.

 3. Czy na zakup Tesli można otrzymać dopłatę?

  Nabywcy pojazdów elektrycznych mogą skorzystać z dopłat w ramach programu „Mój elektryk”. Aby dofinansowanie było możliwe, cena auta nie może przekraczać 225 000 zł – limit ten nie dotyczy rodzin z Kartą Dużej Rodziny. Standardowo dopłata wynosi 18 750 zł, a posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć nawet na 27 000 zł. 

 4. Czy przed zakupem Tesli warto wypożyczyć to auto?

  Zakup samochodu to poważny wydatek – warto się na niego dobrze przygotować. Wynajęcie Tesli to prosty sposób, aby sprawdzić możliwości pojazdu, a także ocenić wrażenia z jazdy. Inaczej mówiąc, wypożyczenie Tesli można potraktować jako jazdę próbną, która pomoże w podjęciu decyzji o zakupie pojazdu. 

 5. Ile kosztuje najtańsza Tesla w 2024 roku?

  Za najtańszą Teslę w 2024 r. trzeba zapłacić 205 990 zł. Tyle właśnie kosztuje Tesla Model 3 w podstawowej wersji. Kierowcy, którzy chcą m.in. kierować wolantem Yoke, muszą liczyć się z dopłatą. Dokładną cenę pojazdu z wprowadzonymi do wyposażenia podstawowego modyfikacjami można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej Tesli.