Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu marki Infiniti kosztuje średnio 726 złotych. Najdroższe polisy kupują zazwyczaj właściciele modeli FX. Na atrakcyjne cenowo oferty mogą natomiast liczyć kierowcy modelu Q30.

Potrzebujesz samochodu idealnego? Zdaniem wielu kierowców Twoje oczekiwania może spełnić jeden z modeli Infiniti. Producent tej marki dołożył wszelkich starań, aby stworzyć auto z magnetycznym wyglądem zewnętrznym, precyzyjną płynną jazdą i doskonałymi osiągami. Niestety, nieco mniej zachęcająca może być cena najnowszych modeli. Niejednokrotnie sięga ona kilkuset tysięcy złotych.

Znajdź OC już od 348zł!
Bez wychodzenia z domu

 • Ceny OC w 5 minut
 • Oferty 14 towarzystw ubezpieczeniowych
 • Pomoc 200 agentów

Czy tak drogie auta trzeba także drożej ubezpieczyć w OC? Niekoniecznie. Przeanalizowaliśmy ceny polis proponowanych właścicielom Infiniti i okazuje się, że niektórzy kierowcy mogą kupić najtańsze OC nawet za około 500 złotych.

Ile kosztuje OC Infiniti?

W 2020 r. na obowiązkowe ubezpieczenie samochodu marki Infiniti trzeba było wydać średnio 726 zł. Nie jest to wprawdzie najniższa stawka na rynku OC, jednak w porównaniu do TOP 10 najpopularniejszych marek wypada dość korzystnie. Przykładowo, w ubiegłym roku kierowcy BMW płacili średnio za ubezpieczenie OC 17% więcej niż posiadacze Infiniti.

Ile kosztuje OC Infiniti

Za który model Infiniti trzeba zapłacić najwięcej?

W czołówce najdroższych w OC samochodów marki Infiniti znalazł się model FX. Najtańsze oferty ubezpieczenia trafiały natomiast do właścicieli Q30. Różnica pomiędzy średnimi cenami OC dla tych modeli wyniosła aż 46%.

Cena OC a model Infiniti

Jakie informacje o pojeździe mają wpływ na cenę OC?

 • Pojemność silnika i masa własna Infiniti

Zestawiając ze sobą najdroższy i najtańszy w OC model Infiniti łatwo ocenić z czego wynikają różnice w ich ofertach cenowych. Q30 jest nie tylko mniejsze, ale ma też słabszy silnik niż FX. Tymczasem są to dwa główne czynniki decydujące o cenie polisy OC.

Podwyższone średnie stawki OC dotyczą z reguły samochodów o dużej pojemności silnika i większej mocy. W pojazdach marki Infiniti duży silnik to standard. Rzadkością za to są modele z pojemnością poniżej 2 l.

W okresie 2020 roku średnie ceny OC Infiniti po uwzględnieniu pojemności silnika kształtowały się następująco:

 • pojemność silnika do 2 l: 632 zł,
 • od 2,1 l do 3 l: 682 zł,
 • powyżej 3 l: 768 zł.

Masa pojazdu również wpływa na cenę obowiązkowego ubezpieczenia. Składka wzrasta głównie w przypadku dużych, ciężkich samochodów osobowych, a do takich właśnie należy większość modeli Infiniti.

- Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą oszacować wyższe ryzyko ubezpieczenia, jeśli zgłaszany przez nas do OC samochód ma dużą masę własną. W chwili, gdy dochodzi do kolizji czy wypadku z udziałem takiego pojazdu, siła uderzenia jest większa niż na przykład małego miejskiego auta. Może to skutkować poważnymi stratami w mieniu i na osobie, za które ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność finansową - mówi Bartosz Benduch, specjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl

 • Wiek samochodu Infiniti

Kolejnym elementem decydującym o cenie polisy OC jest rok produkcji zgłaszanego do ubezpieczenia samochodu. W 2020 roku najtańsze oferty OC trafiały do właścicieli najnowszych modeli Infiniti (rok produkcji 2016 lub późniejszy). Najdroższe polisy kupowali natomiast posiadacze pojazdów wyprodukowanych w latach 2006-2010.

Rok produkcji Infiniti Cena OC
do 2005 r.784 zł
2006 r. - 2010 r.816 zł
2011 r. - 2015 r.724 zł
po 2015 r.641 zł
Mediana cen na podstawie danych z 2020 r. 

Jakie informacje o kierowcy decydują o cenie OC Infiniti?

Podczas wyliczania składki OC równie istotne co dane pojazdu są informacje o jego właścicielu i/lub kierowcy. Przeanalizowaliśmy średnie ceny OC Infiniti po uwzględnieniu podstawowych informacji o kierowcy, m.in. jego roku urodzenia, miejsca zamieszkania, historii bezszkodowej jazdy i stanu cywilnego.

 • Jak wiek kierowcy Infiniti wpływa na cenę OC?

W 2020 roku najtańsze propozycje ubezpieczenia OC Infiniti otrzymywali kierowcy w wieku 46-55 lat (średnia cena OC: 644 zł). Takie osoby są z reguły uważane za rozważne na drodze. Najsurowiej ocenia się natomiast młodych kierowców (18-25 lat). W ich przypadku obowiązkowe OC kosztowało średnio 1342 zł, czyli dwa razy więcej niż polisy kupowane przez właścicieli pojazdów w wieku powyżej 35 lat.

Wiek kierowcy Infiniti a cena OC

 • W którym województwie płaci się najwięcej za OC Infiniti?

Najdroższe oferty ubezpieczenia Infiniti trafiały w ubiegłym roku do mieszkańców woj. dolnośląskiego (średnia cena OC 849 zł) zł) i pomorskiego (805 zł). Najtańsze propozycje OC otrzymywali natomiast posiadacze samochodów zarejestrowanych w województwie podkarpackim (521 zł), opolskim (575 zł) i warmińsko-mazurskim (592 zł).

Ceny OC Infiniti w województwach

 • Ile na OC Infiniti mogą zaoszczędzić bezszkodowi kierowcy?

O cenie polisy decyduje również historia ubezpieczenia OC właściciela samochodu. Okazuje się, że ma ona duże znaczenie szczególnie w przypadku młodych osób, które ubezpieczają pojazdy o dużej pojemności silnika.

Sprawdziliśmy, jak zmienia się najtańsze oferta OC dla młodego kierowcy, który ubezpiecza Infiniti FX z 2013 roku i z każdym rokiem nabywa kolejne zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy.

Wiek właściciela InfinitiOkres bezszkodowej jazdyNajtańsza oferta OC
18 latpierwsza polisa OC3082 zł
19 lat1 rok2013 zł
20 lat2 lata1414 zł
21 lat3 lata1181 zł
22 lata4 lata1018 zł
23 lata5 lat853 zł
24 lata6 lat737 zł
*wyniki kalkulacji z 02.03.2020 r. dla kierowcy z Krakowa, który posiada samochód Infiniti FX z 2013 r. model Premium z silnikiem benzynowym o poj. 5026 cm3
 • Jak stan cywilny kierowcy Infiniti wpływa na składkę OC?

Niektórzy ubezpieczyciele nie ograniczają się do pytań dotyczących podstawowych danych właściciela pojazdu. Oceniają oni również ryzyko ubezpieczenia na podstawie z pozoru mniej istotnych informacji. Zazwyczaj interesuje ich stan cywilny kierowcy. W 2020 r. średnie ceny OC po uwzględnieniu stanu cywilnego kierowców Infiniti kształtowały się następująco:

 • kawaler/panna: 876 zł
 • żonaty/mężatka: 673 zł
 • wdowiec/wdowa: 876 zł
 • rozwiedziony/rozwiedziona: 653 zł

Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie Infiniti?

O cenie OC decyduje szereg czynników, a każdy może być w inny sposób oceniany przez wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe. Do cenników poszczególnych firm nie mają wglądu potencjalni klienci czy nawet agenci ubezpieczeniowi. Zresztą, znajomość skomplikowanych algorytmów na niewiele by się im zdała.

Najskuteczniejszym sposobem na znalezienie najtańszego towarzystwa jest porównanie ofert wielu firm równocześnie. Taką możliwość daje nasz kalkulator OC i AC.

Porównaj ceny OC i AC

Szukasz najtańszego OC na jeden z modeli Infiniti? Są to samochody rzadziej spotykane na polskich drogach. Może się więc zdarzyć, że w naszym kalkulatorze zabraknie modelu, dla którego chcesz wyliczyć składkę. W takim przypadku możesz poprosić o pomoc jednego z naszych doświadczonych Agentów, który przeprowadzi Cię przez cały proces kalkulacji i pomoże w zakupie polisy.

Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości związane z ubezpieczeniem swojego auta? Polecamy kontakt z jednym z 200 naszych doradców – wystarczy zadzwonić na infolinię rankomat.pl lub zamówić rozmowę za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Co warto wiedzieć

 • W 2020 roku ubezpieczenie OC Infiniti kosztowało średnio 726 zł.
 • Najtańsze oferty OC otrzymywali właściciele modeli Q30, a najdroższe Infiniti FX.
 • Jednym z głównych czynników wpływających na cenę OC jest wiek kierowcy. W 2020 r. koszt ubezpieczenia samochodu Infiniti będącego w posiadaniu osoby w wieku 18-25 lat wynosił średnio 1342 zł i był ponad dwukrotnie wyższy od średniej ceny OC proponowanej kierowcom w wieku 46-55 lat (644 zł).
 • Samochody marki Infiniti to zazwyczaj pojazdy o dużej pojemności silnika, co może niekorzystnie wpływać na cenę OC.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. W jaki sposób młody kierowca Infiniti może obniżyć cenę polisy OC?

  Najskuteczniejszym sposobem na zakup taniego OC jest dopisanie do ubezpieczenia (i ustanowienie współwłasności) doświadczonego kierowcy, który posiada maksymalne zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy. Jeśli nie ma takiej możliwości i młoda osoba musi być wyłącznym właścicielem auta, zaoszczędzić można m.in. porównując oferty wielu towarzystw oraz korzystając z kodów rabatowych i aktualnych promocji.
 2. Czy na nowe Infiniti warto kupić ubezpieczenie w salonie samochodowym?

  Przed zakupem polisy najlepiej porównać cenę ubezpieczenia proponowaną przez dealera z ofertami innych firm. Sprzedawca samochodu ma zazwyczaj atrakcyjne cenowo pakiety dealerskie, ponieważ może negocjować stawki/obniżki z towarzystwem ubezpieczeniowym. Jednak nie dysponuje on cennikiem wszystkich firm. Istnieje więc ryzyko, że wybierając jego ofertę bez wcześniejszego przeglądu rynkowego, przegapimy propozycję towarzystwa, które obejmie kompleksową ochroną nasz samochód za znacznie niższą cenę.
 3. Od czego zależy cena AC Infiniti?

  Składka AC (autocasco) wyliczana jest na podstawie tych samych danych co OC. Dodatkowo, towarzystwa uwzględniają np. wartość pojazdu (sumę ubezpieczenia), miejsce parkowania samochodu czy też liczbę i rodzaj zabezpieczeń antykradzieżowych. Istotny będzie również zakres ochrony, wybrany przez właściciela Infiniti.
 4. Czy każde towarzystwo musi sprzedać mi polisę OC i AC na Infiniti?

  Ubezpieczyciele nie mogą odmówić przyjęcia do ubezpieczenia OC samochodu zarejestrowanego w naszym kraju, ponieważ jest ono obowiązkowe i regulowane ustawą. Jednak w przypadku polis dobrowolnych takich jak autocasco (AC), towarzystwo może zrezygnować ze sprzedaży polisy. Zazwyczaj oferty AC są ograniczone dla właścicieli pojazdów o dużej wartości oraz modeli z wyposażeniem produkowanym na specjalne życzenie kierowcy. Ochrona takiego samochodu wiąże się ryzykiem wypłaty bardzo dużego odszkodowania lub też brakiem części zamiennych, potrzebnych podczas likwidacji szkody.