Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

WARTA – ubezpieczenia OC AC samochodu z wieloletnią tradycją

Warta logoTUiR Warta S.A. zostało utworzone w 1920 roku w Poznaniu. Przez lata firma rozwijała się, ewoluowała, często zmuszona była do dostosowania się do panujących na rynku warunków. Dziś jest to bez wątpienia jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych, któremu miliony klientów powierzają ochronę swojego mienia i dobytku. Warta jako pierwsza firma ubezpieczeniowa w Polsce była notowana na giełdzie. Obecnie akcje TUiR Warta S.A. nie są dostępne w obrocie publicznym, a głównym akcjonariuszem od 2012 roku jest niemiecka grupa Talanx.


Warta – ogólne informacje o spółce

TUiR Warto zostało utworzone w roku 1920 w Poznaniu, a obecnie jest jednym z największych ubezpieczycieli w Polsce. Towarzystwo to posiada w swojej ofercie ponad 120 produktów, które oferowane są przez około 20 tys. sprzedawców. Warta jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła ubezpieczenia turystyczne, pomoc assistance do polis komunikacyjnych oraz mobilną aplikację na smartfony, za pomocą której można zgłosić szkodę. Jej silną pozycję na rynku zapewniają ubezpieczenia mieszkaniowe i komunikacyjne.

Warta jako drugi, największy w Polsce ubezpieczyciel, zaraz po PZU, jest firmą oferującą dla swoich klientów wiele produktów, które zabezpieczają ich w sposób kompleksowy. Towarzystwo to posiada produkty skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, oferując ubezpieczenie tak mienia, jak i osób. W roku 2012 Warta sfinalizowała przejęcie towarzystwa HDI Asekuracja, a cała firma, w tym samym roku, została przejęta przez niemiecką spółkę Talanx oraz japońską Meiji Yasuda, za około 770 mln euro. Sama Warta po zakończeniu całej procedury zmienia swój logotyp tak, aby nawiązywał do nowego, głównego udziałowca.

Najlepszą cechą TUiR Warta jest przede wszystkim jej ogromne i wieloletnie doświadczenia na rynku ubezpieczeniowym, a cała oferta ubezpieczeń komunikacyjnych zachowując tradycyjne standardy, stara się wychodzić naprzeciw nowym oczekiwaniom klientów.Warta OC – podstawowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Podstawowe ubezpieczenie samochodu w Warcie, nie różni się od tego typu umów oferowanych przez innych ubezpieczycieli. Jest również w pełni zgodne z regulującą tę polisę ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Są jednak zmiany dla klientów korzystających z polis OC zakupionych w Warta, które wynikają z przystąpienia tego towarzystwa do systemu BLS. Zobacz kto skorzysta z Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) i co jeszcze otrzymasz wraz z polisą OC w Warta.

Warta AC – optymalna ochrona autocasco

Ubezpieczenie autocasco jest polisą, która chroni pojazd od różnego rodzaju zdarzeń, których wystąpienie będzie się wiązało z jego uszkodzeniem. Towarzystwo Warta posiada w swojej ofercie dwa rodzaje polis AC, które różnią się między sobą zakresem oraz dostępnością (uzależnioną od wieku pojazdu). Każda polisa jest oparta o formułę all risks, która oznacza, że umowy obejmują wszelkie zdarzenia, począwszy od warunków atmosferycznych, a na aktach wandalizmu kończąc. Poznaj warianty AC w Warta i wybierz najlepszy.

Warta Assistance, czyli idealnie dopasowana pomoc w drodze

Towarzystwo Warta posiada w ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych pomoc drogową assistance (ASS), bardzo korzystną dla posiadaczy pojazdów. Oferta ASS Warta jest przygotowana tak, aby zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta. W zależności od wybranego wariantu ochrony, Warta zapewni mu pomoc po wypadku (nawet blisko jego domu) czy też wsparcie podczas awarii samochodu w każdym miejscu Polski. Sprawdź pełną ofertę assistance w Warta.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »Warta Auto Szyby – pomoc nawet przy ubezpieczeniu OC

Ochronę szyb można zakupić w Warcie do każdego ubezpieczenia, zarówno OC, jak i AC. O ile w pierwszym przypadku polisa ta zapewnia dodatkową ochronę samochodu, o tyle w drugim, jest sposobem na zachowanie wypracowanych zniżek. Ubezpieczenia zapewnia pokrycie kosztów naprawy lub wymiany w pojeździe szyby czołowej, tylnej oraz bocznych. W przypadku nowych modeli pojazdów należy pamiętać, że ochrona ta nie uwzględnia szyberdachu, ani szyb panoramicznych.

Ogólne warunki ubezpieczenia (OWU) towarzystwa Warta mówią również o tym, że w przypadku gdy szybę czołową, z powodu uszkodzeń, należy wymienić po raz drugi i kolejny, faktyczne koszty zostaną pokryte w 70%. Oznacza to, że resztę należnej sumy, będzie musiał zapłacić właściciel pojazdu.

Ważną rzeczą są również wyłączenia odpowiedzialności, które mówią o tym, że ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności np., gdy:

  • szkoda spowodowana była umyślnie,
  • osoba będąca kierowcą była pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających,
  • pojazd nie był dopuszczony do ruchu lub nie posiadał ważnych badań technicznych,
  • szkoda spowodowana była usuwaniem nalepki kontrolnej,
  • uszkodzenie spowodowały elementy wyposażenia samochodu.Bezpieczny pasażer z ubezpieczeniem NNW Warta

Ubezpieczenie NNW jest polisą, która chroni kierowcę oraz pasażerów przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Zdarzenia te mogą zaistnieć podczas jady pojazdem, jego postoju na trasie, czy przeprowadzenia niezbędnej naprawy podczas podróży. Dodatkowo, ochroną zostaną objęte wypadki, które przytrafią się podczas wsiadania lub wysiadania z pojazdu, podczas jego bezpośredniego załadunku czy rozładunku oraz w wyniku pożaru lub wybuchu samochodu. Zapoznaj się ze szczegółami NNW Warta.

Warta – ubezpieczenie na życie w kompleksowej ofercie

Jesteś jedynym żywicielem rodziny? Zastanawiasz się skąd Twoja Rodzina zdobędzie potrzebne środki do życia w przypadku Twojego poważnego zachorowania lub śmierci? A może chciałbyś zapewnić swoim dzieciom „bogaty” start w dorosłość? Powodów do zawarcia umowy ubezpieczenia na życie jest znacznie więcej. Poznaj wszystkie zalety polisy na życie w towarzystwie Warta.

Ubezpieczenie domu i mieszkania pod patronatem Warta

Najlepsze ubezpieczenie domu lub mieszkania powinno chronić nie tylko mury i ruchomości (sprzęt elektroniczny, meble itp.), ale także cenne rzeczy osobiste jego mieszkańców. W polisie zawierającej pakiet mieszkaniowy nie powinno również zabraknąć zabezpieczenia przed skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim (np. zalanie mieszkania sąsiada), nie tylko przez domowników, ale również zwierzęta domowe. Zobacz czy towarzystwo Warta zaoferuje Ci kompleksowe ubezpieczenie Twojego mieszkania lub domu.

Ubezpieczenie turystyczne Warta – na każdą podróż

Jaki jest cel Twojej podróży? Zamierzasz spacerować, odpoczywać i wylegiwać się na plaży? A może spędzisz urlop uprawiając sporty ekstremalne? A jeśli to wcale nie urlop? Może wyjeżdżasz do pracy – w krótszą lub dłuższą podróż służbową? Właściwie… to nie ważne, bo bez względu na cel wyjazdu możesz liczyć na kompleksową ochronę ubezpieczeniową Warta i dobrać jej zakres do własnych potrzeb. Sprawdź szczegóły ubezpieczenia turystycznego Warta.

Poznaj wszystkie opinie o towarzystwie Warta

Z całą pewnością możemy potwierdzić, że na rynku ubezpieczeń nie ma ani jednego towarzystwa, które cieszyłoby się wyłącznie dobrymi opiniami klientów. Także towarzystwo Warta ma swoich zwolenników i przeciwników.
Oferta ubezpieczenia komunikacyjnego w Warta wypadła dla Was bardzo korzystnie? Chcielibyście zakupić polisę w tym towarzystwie? Poznajcie najpierw Raport Rzecznika Ubezpieczonych i prawdziwe opinie klientów Warta.

Wypowiedz OC w Warcie

Polisę odpowiedzialności cywilnej można wypowiedzieć w przypadku:

  • gdy wraz z końcem okresu ubezpieczenia właściciel pojazdu planuje zmienić towarzystwo,
  • gdy posiada się 2 umowy ubezpieczenia, ponieważ stara nie została wypowiedziana, a nowa została już zawarta.
  • jako nowy posiadacz pojazdu, nabytego wraz z ważną polisą OC.
Sprawdź jak przygotować i gdzie wysłać dokument wypowiedzenia umowy OC w WartaZgłoś szkodę w Warcie

Towarzystwo Warta dołożyło wszelkich starań, aby właściciel polisy ubezpieczeniowej Warta, po wystąpieniu szkody nie miał żadnych problemów z jej likwidacją. Faktycznie, zgłoszenie szkody jest w towarzystwie Warta wyjątkowo prostą sprawą, a wszystkie formalności można załatwić za pomocą formularza online, poczty tradycyjnej, aplikacji mobilnej lub infolinii.
Sprawdź w jaki sposób zgłosić szkodę w Warta

Dane teleadresowe Warty

Adres korespondencyjny
TUiR „Warta” S.A.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa

Infolinia
801 308 308 – z Polski
+48 502 308 308 – z zagranicy

Strona internetowa
www.warta.pl

Siedziba firmy na mapie:


Wyświetl większą mapę


Zobacz też: