Nasi Klienci oceniają Warta na
1,88
Zostaw opinię

Do ubezpieczenia obowiązkowego OC lub dodatkowego autocasco, zawsze dołączona jest podstawowa pomoc w podróży. Polisa Standard zapewnia holowanie po wypadku (maksymalnie 100 km) oraz pomoc informacyjną.

Porównaj ceny OC / AC z Assistance»

Jeśli potrzebujesz podstawowej ochrony assistance, możesz otrzymać ją całkiem za darmo do ubezpieczenia OC lub AC. Jeśli jednak zależy Ci na lepszej ochronie, towarzystwo Warta posiada dodatkowo 3 warianty tego ubezpieczenia, które możesz dokupić do polisy OC lub AC.

  • Wariant Złoty – assistance ten obowiązuje już na terenie Polski i Europy, a limit holowania wynosi 200 km, dodatkowo zapewniona jest pomoc w razie awarii, braku paliwa oraz innych zdarzeń losowych. Jeżeli pojazd znajduje się w odległości minimum 25 km od miejsca zamieszkania, to w Wariancie Złotym można liczyć na próbę usprawnienia pojazdu w razie wypadku, awarii, przedziurawienia opony lub innego zdarzenia losowego. Ta oferta assistance posiada również możliwość wynajmu samochodu zastępczego do 5 dni po wypadku lub kradzieży, a także pomoc tłumacza w razie wypadku, awarii lub kradzieży pojazdu poza granicami kraju. Suma ubezpieczania wynosi 10 tys. zł. 

Ważne! W Wariancie Złotym Warta Moto Assistance pomoc zostanie udzielona tylko w sytuacji, gdy zdarzenie będzie miało miejsce w odległości minimum 25 km od miejsca zamieszkania. Jest to wariant nakierowany na dalsze podróże. W Wariancie Złoty+limit 25km zostaje zniesiony.
 
  • Wariant Złoty+ – zawiera wszystko to, co wariant Złoty, przy czym limity holowania, zarówno w kraju jak i Europie, zwiększone są do 400 km. Na próbę usprawnienia pojazdu można liczyć już pod samym domem, ponieważ nie ma określonych limitów. Pojazd zastępczy w tym ubezpieczeniu assistance należy się już zarówno przy wypadku lub kradzieży na 10 dni oraz po awarii. Dodatkowo pojawia się opcja zakwaterowania podróżnych w najbliższym hotelu: zarówno kierowcy, jak i pasażerów po wypadku, kradzieży lub awarii samochodu podczas podróży na 2 doby. Zapewniana jest również pomoc medyczna, opieka nad dziećmi oraz kierowca zastępczy - w razie nieszczęśliwego wypadku i konieczności przetransportowania kierowcy do szpitala. Suma ubezpieczenia to 20 tys. zł.
     
  • Wariant Platynowy – jest to wariant assistance w TUiR Warta, który zapewnia całkowicie kompleksową ochronę podróży. Zawiera wszystko to, co opcja Złoty+, a dodatkowo nie posiada limitów holowania w Polsce. Na terenie Europy są one zwiększone do 800 km. W razie wypadku lub kradzieży pojazd zastępczy można wypożyczyć nawet na 30 dni (w przypadku korzystania z sieci Warsztatów Partnerskich Warty). W tym wariancie zwiększono także czas zakwaterowania do 5 dni. Dodatkowymi korzyściami są: organizacja wymiany opon, mycia auta lub „night driver”. W ramach polisy można liczyć na pomoc osobistego asystenta, który m.in. dokona rezerwacji w hotelu, zorganizuje przewóz dzieci, czy usługi domowe. Suma ubezpieczenia wynosi 50 tys. zł.

Oprócz pakietów całorocznych do wykupienia podczas zawarcia polisy OC, AC lub pakietu OC/AC w Warcie, można także nabyć assistance krótkoterminowe - Podróżnik. Okres ochrony w tym ubezpieczeniu to 15 dni. Zakres ubezpieczenia to:

Nazwa ŚwiadczeniaZakres
Suma ubezpieczenia10 000
Zakres terytorialnyRP + Europa
Informacja serwisowaTAK (W, A, K, IZ)
Pomoc tłumacza TAK (W, A, K, IZ)
Odległość miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania0 km
Próba usprawnienia pojazdu na miejscu zdarzeniaTAK (W, A, IZ)
Holowanie ubezpieczonego pojazduTAK (W, A, IZ)
Holowanie pojazdu poszkodowanego tylko na terytorium RPTAK, bez limitu km (W)
Organizacja parkinguTAK do 3 dób 
Ekspertyza technicznaTAK (W, A)
Odbiór pojazdu po naprawie lub odzyskanego po kradzieżyTAK (W, A, K)
Kontynuacja podróży lub powrót do miejsca zamieszkaniaTAK (W, A, K, IZ)
ZakwaterowanieTAK do 2 dób (W, A, K)
Pojazd zastępczyTAK do 10 dni
Legenda: W - wypadek, A - awaria, K - kradzież, IZ - inne zdarzenie

Dzięki tym kilku ubezpieczeniom assistance w Warta, każdy klient może dopasować odpowiedni wariant zarówno do swoich potrzeb, oczekiwań, jak i możliwości finansowych.