Nasi Klienci oceniają Warta na
2,90
Zostaw opinię

W 2015 roku towarzystwo Warta przystąpiło do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) opracowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Wcześniej, również proponowało podobną usługę. Obecnie likwiduje szkody majątkowe, gdy poszkodowanym w kolizji drogowej jest posiadacz polisy OC Warta, z uwzględnieniem dwóch limitów wartości szkody.

Porównaj ceny OC/AC »

Przed kwietniem 2015 rokiem Warta proponowała BLS w ramach własnej oferty, w Pakiecie OC Komfort. Czy klienci towarzystwa stracili na tej zmianie? Okazuje się, że nie. Teraz mogą korzystać z rozszerzonej (dawnej) wersji BLS – w ramach OC Komfort: z limitem wartości szkody do 500 000 złotych, oraz OC Szybka Wypłata: dla szkód majątkowych do 30 000 zł (zgodnie z rynkowym standardem BLS).

Bez względu na wybrany pakiet OC, ubezpieczyciel zajmuje się:

  • organizacją i pokryciem kosztów holowania poważnie uszkodzonego samochodu,
  • organizacją i pokryciem kosztów wynajmu samochodu zastępczego.

W ramach obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, klient towarzystwa Warta otrzymuje również Zieloną Kartę, która będzie konieczna przy planowaniu wyjazdu m.in. do Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Iranu, Izraela, Maroko, Mołdawii, Macedonii, Rosji, Turcji i Ukrainy. Dokładne informacje o systemie Zielonej Karty można znaleźć na stronach Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Ubezpieczenie OC w towarzystwie Warta można zakupić za pośrednictwem agentów towarzystwa, którzy pomogą dobrać odpowiednią polisę oraz sfinalizują transakcję lub przez internet z pomocą naszej porównywarki ubezpieczeń.