Pakiet zdrowotny w LUX MED może kosztować zarówno 112 zł miesięcznie, jak i 942 zł za miesiąc. Wszystko zależy od tego, jaki wariant wybierzesz oraz ile dokładnie masz lat w chwili zakupu ubezpieczenia. Sprawdź, co dokładnie oferuje LUX MED, jakie są ceny poszczególnych pakietów oraz gdzie szukać odpowiedniej oferty dla siebie. 

Przed zakupem warto zastanowić się nad tym, jak często chorujesz, jakich specjalistów zazwyczaj odwiedzasz oraz na co chorują twoi krewni.  

Pakiety dla dzieci, dorosłych i osób starszych? 

Wśród prywatnych grup świadczących usługi na rynku zdrowotnym, LUX MED jest jednym z liderów. Obecnie obsługuje ponad 2,5 mln. pacjentów, posiada 270 własnych placówek na terenie całej Polski, a współpracuje dodatkowo z 3 000 placówek, by ułatwić dostęp swoim pacjentom. LUX MED w swojej ofercie posiada pakiety, w ramach których możesz zapewnić sobie szybki i łatwy dostęp do opieki zdrowotnej. Takie rozwiązanie, zwane również prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym, to forma, na którą decyduje się coraz więcej osób. 

W ramach takiego rozwiązania możesz skorzystać z pomocy diagnostycznej, ambulatoryjnej, rehabilitacyjnej oraz szpitalnej. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na zakup abonamentu w LUX MED. 

Możesz odwiedzić od 11 do 63 specjalistów 

Chcesz zapewnić sobie dostęp do prywatnych placówek medycznych i szybkiego kontaktu ze specjalistą? LUX MED oferuje ci kilka wariantów, w ramach których możesz uzyskać bardzo różne usługi. Dzięki temu możesz dopasować wariant do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Pakiet może obejmować ochroną również twoje dziecko, co stanowi dodatkowy plus. 

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to opcja, która w ramach regularnego abonamentu może wiele ułatwić. W tym zakresie LUX MED oferuje 5 różnych wariantów. Wymienione poniżej pakiety mogą nabyć osoby w wieku 0-70 lat. Oznacza to, że ochroną zdrowotną mogą zostać objęte również dzieci od pierwszych chwil życia. 

Pakiet podstawowy 

W ramach tego wariantu możesz uzyskać dostęp do podstawowej opieki medycznej, w skład której wchodzi 11 specjalistów, 36 zabiegów ambulatoryjnych, 52 badania w ramach diagnostyki obrazowej oraz nielimitowane zabiegi pielęgniarskie. Jako ubezpieczony możesz liczyć również na nielimitowane konsultacje online z pediatrą, internistą oraz pielęgniarką. Taki wariant umożliwia również skorzystanie z telefonicznej pomocy medycznej.  

Pakiet Standardowy 

Pakiet zdrowotny umożliwia skorzystanie z pomocy 17 różnych specjalistów. Jeśli zdecydujesz się na ten wariant, możesz wykonać 36 różnych zabiegów ambulatoryjnych oraz nielimitowane zabiegi pielęgniarskie. Dodatkowo możesz skorzystać z konsultacji dyżurnych 3 różnych specjalistów. Oprócz tego wariant umożliwia opiekę stomatologiczną oraz nielimitowane szczepienia przeciwko grypie oraz tężcowi. 

Pakiet Rozszerzony 

Wariant rozszerzony zapewnia dostęp do 33 różnych specjalistów oraz 446 badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Oprócz pomocy stomatologicznej w określonym zakresie, zyskujesz również do 3 wizyt domowych w ciągu roku, możliwość skorzystania z fizjoterapii oraz nielimitowanych testów skórnych na alergie. Jako ubezpieczony w takim pakiecie otrzymujesz również nielimitowany dostęp do drugiej opinii medycznej. 

Pakiet Kompleksowy 

W ramach tej umowy skorzystać możesz z wizyt u 47 lekarzy różnych specjalizacji oraz wykonać 707 różnych badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Pakiet umożliwia prowadzenie ciąży, zatem będzie dobrym pomysłem, jeśli planujesz powiększyć rodzinę. Umowa zapewni ci także ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, wykonanie 79 różnych zabiegów ambulatoryjnych oraz 3 wizyty domowe w ciągu roku. 

Pakiet Premium Platynowy 

Jest to wariant o maksymalnym zakresie ochrony. Jako ubezpieczony tym pakietem możesz zyskać dostęp do lekarzy 63 specjalizacji oraz 826 badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Zyskujesz również nielimitowane zabiegi fizjoterapeutyczne, prowadzenie ciąży, wizyty domowe oraz chirurgię krótkoterminową z rabatem w wysokości 15%.Otrzymujesz również możliwość skorzystania z doradcy hospitalizacyjnego oraz indywidualnego opiekuna klienta. 

Nielimitowane badania, fizjoterapia i wizyty domowe dla seniora 

Abonament dla seniorów to rozwiązanie, które nabyć mogą osoby po 71. roku życia. Pakiety dostosowane są do potrzeb osób starszych, a dzięki takiej umowie można zyskać szybki i bez kolejkowy dostęp do specjalistów oraz badań diagnostycznych. W zależności od wybranego wariantu, można otrzymać pomoc w różnym zakresie. 

Pakiet podstawowy 

Ten abonament umożliwia dostęp do 6 różnych specjalistów oraz nielimitowany dostęp do badań laboratoryjnych bez skierowania raz w roku. W ramach pakietu można wykonać 36 różnych badań ambulatoryjnych oraz nielimitowane zabiegi pielęgniarskie.  

Pakiet Standardowy 

Ten wariant pozwala skorzystać z konsultacji u 12 specjalistów. Ubezpieczony może również wykonać 263 badania spośród diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. Do wykorzystania są również szczepienia przeciwko grypie oraz tężcowi. Pakiet zdrowotny zapewnia również określony zakres usług stomatologicznych. 

Pakiet Rozszerzony 

Ubezpieczony może wykonać konsultacje u 19 różnych specjalistów, a także 444 badania w ramach diagnostyki laboratoryjnej oraz obrazowej. Pakiet umożliwia również określony zakres pomocy stomatologicznej, szczepienia przeciw grypie oraz tężcowi, a także zabiegi fizjoterapeutyczne. 

Pakiet Kompleksowy 

Wariant kompleksowy to pakiet, który zapewnia dostęp do konsultacji u 27 specjalistów. W ramach umowy można wykonać 705 różnych badań, nielimitowanych zabiegów pielęgniarskich oraz testów alergicznych płatkowych/kontaktowych. Ubezpieczony może liczyć na 96 zabiegów ambulatoryjnych oraz konsultacje online i telefoniczne. 

Pakiet Premium 

Jest to najdroższy wariant stworzony dla seniorów i zapewnia on dostęp do 37 lekarzy różnych specjalizacji. Pakiet oferuje większy zakres usług stomatologicznych, szczepienia przeciw grypie i tężcowi, a także nielimitowane zabiegi pielęgniarskie. Umowa zapewnia również dostęp do 824 badań laboratoryjnych oraz obrazowych. Ubezpieczony może również liczyć na koordynację w ramach ubezpieczenia szpitalnego.  

Czy w LUX MED zapłacisz dużo za pakiet medyczny? 

Składka pakietu medycznego w LUX MED jest zależna od wybranego wariantu oraz wieku, w jakim jesteś. Tańsze rozwiązania są dostępne dla osób młodszych, a wpływ ma na to oczywiście ryzyko ubezpieczeniowe. U młodszych osób ryzyko poważniejszych chorób jest znacznie mniejsze, co przekłada się na częstotliwość odwiedzania specjalistów oraz wykonywania badań. Nie zmienia to jednak faktu, że będą osobą młodą również możesz poważnie lub przewlekle zachorować, a to będzie wymagało regularnych badań, kontroli oraz wizyt. 

Zarówno najniższa, jak i najwyższa składka za pakiet zdrowotny dla osób dorosłych, mogą być znacznie niższe niż miesięczny koszt leczenia w prywatnych gabinetach lekarskich. Możesz oczywiście zdać się na opiekę zdrowotną świadczoną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Takie rozwiązanie może jednak być kłopotliwe ze względu na długi czas oczekiwania na wizyty u specjalistów. Szybka diagnostyka oraz rozpoczęcie leczenia są ważne, szczególnie wtedy, gdy dokucza poważny problem ze zdrowiem. 

ILE KOSZTUJE PAKIET ZDROWOTNY W LUX MED

Pakiet dla dorosłych

Liczba specjalistów

Badania

Cena składki miesięcznej

Podstawowy

11

52 badania laboratoryjne i obrazowe

112 zł

Standardowy

17

Panel badań laboratoryjnych bez skierowania raz w roku – bez limitu

180 zł

Rozszerzony

33

446 badań diagnostycznych i laboratoryjnych

275 zł

Kompleksowy

47

707 badań diagnostycznych i laboratoryjnych

370 zł

Premium

63

826 badań diagnostycznych i laboratoryjnych

609 zł

Tab.1. Opracowanie własne na podstawie danych zamieszczonych na luxmed.pl

Inny koszt dotyczy pakietów zdrowotnych dla seniorów. W tym przypadku poszczególne warianty są droższe, jednak oferują bardziej sprofilowany zakres usług. Seniorzy mogą liczyć na pomoc wielu specjalistów, a ceny dopasować mogą do własnych możliwości.  

ILE KOSZTUJE PAKIET ZDROWOTNY DLA SENIORÓW W LUX MED

Pakiet dla seniorów

Liczba specjalistów

Badania

Cena składki miesięcznej

Podstawowy

6

Panel badań laboratoryjnych bez skierowania raz w roku – bez limitu

160 zł

Standardowy

12

263 badania laboratoryjne i obrazowe

244 zł

Rozszerzony

19

444 badania laboratoryjne i obrazowe

390 zł

Kompleksowy

27

705 badań laboratoryjnych i obrazowych

488 zł

Premium

37

824 badań diagnostycznych i laboratoryjnych

942 zł

Tab.2. Opracowanie własne na podstawie danych zamieszczonych na luxmed.pl

Różne firmy to różne możliwości?  

Pamiętaj o tym, że korzyści, które oferuje grupa LUX MED to tylko część tego, co oferuje rynek ubezpieczeń zdrowotnych. Inne towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają bogatą ofertę rozwiązań, które mogą mniej lub bardziej odpowiadać twoim indywidualnym potrzebom. 

Dzięki porównaniu ofert możesz sporo zaoszczędzić. Pakiet dopasowany do twoich potrzeb będzie uwzględniać specjalistów, których najczęściej odwiedzasz oraz usługi, które są ci realnie potrzebne. Nie ma sensu przepłacać za polisę zdrowotną, która nie zostanie nawet w części przez ciebie wykorzystana. Jeśli jednak w najbliższej przyszłości planujesz wykonanie kompleksowych badań lub zauważasz u siebie niepokojące zmiany - pomyśl o rozszerzonym wariancie ochrony. 

Adrianna ChruścielAdrianna Chruściel

Znalezienie odpowiedniej polisy zdrowotnej dla siebie nie jest trudne. Musisz jednak pamiętać o tym, że kluczowe jest porównanie ofert. Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, ile różnych ofert możesz wybrać.  

PRZYKŁADOWE OFERTY PRYWATNYCH UBEZPIECZEŃ ZDROWOTNYCH

TU

Liczba lekarzy

Liczba badań

Wizyty domowe

Składka miesięczna

Signal Iduna – Pełnia Zdrowia Direct+

6

85

-

Od 55 zł

Signal Iduna – POLMED wariant podstawowy

15

110

Tak

Od 75 zł

Uniqa – Ochrona z plusem wariant podstawowy

9

32

-

Od 68 zł

Signal Iduna – Start+ wariant podstawowy

15

110

Tak

Od 99 zł

Uniqa – Ochrona z plusem wariant rozszerzony

24

164

Tak

Od 130 zł

INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Basic

77

412

Tak

Od 149 zł

Signal Iduna – Pełnia zdrowia Direct+ Pakiet Rodzinny

6

85

Nie

Od 192 zł

INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Silver

77

412

Tak

Od 198 zł

INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Gold

77

416

Tak

Od 208 zł

Signal Iduna – Pełnia zdrowia POLMED Pakiet Rodzinny

15

110

Tak

Od 259 zł

INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Diamond

77

416

Tak

Od 301 zł

Signal Iduna – Pełnia zdrowia Start+ Pakiet Rodzinny

14

110

Tak

Od 346 zł

MediSky – Karta Zdrowotna

Bez limitu

Bez limitu

Tak

Od 259 zł

Tabela 3. Opracowanie własne na podstawie danych rankomat.pl z dnia 16.03.2023 r.

Powyższa tabela przedstawia, jak wiele jest możliwości. Możesz w cenie do 100 zł miesięcznie uzyskać dostęp do 6, 9, a nawet 15 specjalistów. Maksymalnie możesz uzyskać dostęp do 77 lekarzy różnych specjalizacji, a istnieją również oferty, które nie stosują w tym zakresie limitów.  

Pomocna może być dla ciebie porównywarka ubezpieczeń zdrowotnych. Dzięki niej poznasz konkurencyjne oferty, szczegóły usług, jakie oferują czy lepsze ceny. Sprawdź te usługi, które najbardziej cię interesują – w ofercie powinna znajdować się informacja o tym, do których specjalistów możesz się udać, jakie dodatkowe formy pomocy gwarantuje polisa zdrowotna oraz jakie badania możesz wykonać. Zwróć uwagę na to, z jakimi placówkami współpracuje ubezpieczyciel i zobacz, czy w twojej okolicy będziesz mieć do nich dostęp.  

Porównywarka ubezpieczeń zdrowotnych to narzędzie, które pozwoli, byś w szybki i prosty sposób dotarł do większej liczby ofert. Dzięki porównywarce nie ominą cię najbardziej korzystne polisy. 

Ważne informacje

1.    Grupa LUX MED posiada 270 własnych placówek na terenie całego kraju, ale współpracuje również z 3 000 innych placówek, dzięki czemu ich pacjenci mają dobrze zorganizowany dostęp

2.    Oferta LUX MED może objąć ochroną zarówno dzieci, dorosłych, jak i seniorów

3.    Ubezpieczony w LUX MED może skorzystać z pomocy maksymalnie 63 różnych specjalistów

4.    Przed zakupem polisy zdrowotnej warto dokonać porównania dostępnych ofert
 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o pakiet zdrowotny w LUX MED

 1. Ile kosztuje pakiet medyczny w LUX MED?

  Minimalny koszt ubezpieczenia zdrowotnego, które jest sprzedawane w LUX MED w formie abonamentu, wynosi 112 zł. Ceny poszczególnych pakietów różnią się od siebie w zależności od oferowanego zakresu ochrony.

 2. Jakie są pakiety w LUX MED?

  Pakiety w LUX MED mogą objąć ochroną zarówno dzieci, osoby dorosłe, jak i osoby starsze. Zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i seniorów LUX MED przygotował po pięć różnych wariantów cenowych. Dzięki temu można dopasować ochronę do swoich indywidualnych potrzeb. 

 3. Co oferuje prywatna polisa zdrowotna?

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne oferuje nie tylko darmowe wizyty u specjalisty, które nie wymagają skierowania, ale również badania diagnostyczne i obrazowe, wizyty domowe, szczepienia, zabiegi fizjoterapeutyczne, konsultacje telefoniczne oraz online, a także transport medyczny czy opiekuna medycznego. 

 4. Jak wykupić ubezpieczenie zdrowotne prywatnie?

  Zakup prywatnej polisy zdrowotnej nie jest skomplikowany. Należy dokonać porównania ofert i wybrać ubezpieczenie zdrowotne dopasowane do swoich konkretnych potrzeb. Taki zakup może się odbyć online lub bezpośrednio w siedzibie firmy. Polisa zdrowotna sprzedawana jest w formie abonamentu i gwarantuje dostęp do określonych w umowie usług.