Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Kiedy mogę zrezygnować z zakupionej polisy mieszkaniowej?

Rezygnacji z polisy mieszkaniowej można dokonać w każdej chwili. W zależności od sytuacji nieco inne są warunki dla ubezpieczonego.

Standardowo okres wypowiedzenia wynosi 30 dni dla osób fizycznych i 7 dni dla firm od momentu zawarcia polisy mieszkaniowej. Nie trzeba podawać przyczyny rezygnacji.
Zwrot środków za opłaconą polisę będzie pomniejszony o okres, w którym ubezpieczenie chroniło nieruchomość.

W przypadku przejścia z polisy mieszkaniowej, gdzie przedmiotem jest nieruchomość w budowie na taką, gdzie przedmiotem jest nieruchomość gotowa do zamieszkania, wystarczy powiadomić TU. Ubezpieczyciel może zaproponować rezygnację z dotychczasowej umowy lub automatyczne jej przekształcenie z nowym wyliczeniem składki i nowym zakresem ochrony.

W przypadku ubezpieczenia nieruchomości do kredytu hipotecznego można zrezygnować z polisy mieszkaniowej, ale należy zachować ciągłość ochrony, wykupując polisę w innym towarzystwie.

Warunki rezygnacji z polisy określają tzw. Ogólne Warunki Ubezpieczenia, które stanowią regulamin polisy.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego