Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
PZU

Autocasco w PZU, odmiennie niż w przypadku OC, chroni ubezpieczony pojazd od różnego rodzaju zdarzeń i ryzyk. Chroniony jest jednak nie tylko sam pojazd, ale też jego wyposażenie fabryczne oraz dodatkowe, jeżeli właściciel pojazdu zgłosi taką część. Ubezpieczenie to zapewni wypłatę odszkodowania nie tylko w razie kolizji lub wypadku, ale także wtedy, gdy pojazd zostanie uszkodzony przez osobę trzecią, przebiegające przez drogę zwierzę lub też inne zdarzenia losowe.

Porównaj ceny AC w 16 firmach »


AC w towarzystwie PZU

AC w PZU jest ubezpieczeniem z prawdziwego zdarzenia. Pozwala na kompleksowe zabezpieczenie całego samochodu. Ważne jest również to, że AC jest w PZU polisą elastyczną i można ją odpowiednio dopasować pod własne preferencje. Spośród opcji naprawy, są do dyspozycji następujące warianty:

  • AC Optymalne, przeznaczony dla pojazdów starszych niż 3 lata, zapewniający naprawę pojazdu przy użyciu wysokiej jakości części zamiennych

  • AC Serwisowe, przeznaczone dla aut, których wiek nie przekracza 3 lat, zapewniający naprawę samochodu przy użyciu oryginalnych części, sygnowanych logo producenta.
Ogromną zaletą ubezpieczenia AC w PZU jest to, że nawet jeżeli posiada się samochód starszy niż 3 lata, to za dodatkową dopłatą, można korzystać z wariantu AC Serwisowe.

Standardowo, przy zakupie ubezpieczenia Autocasco, kierowca otrzymuje pomoc assistance w wersji podstawowej, zapewniającej pomoc w postaci holowania uszkodzonego po wypadku lub kolizji samochodu.

Minicasco

Minicasco w towarzystwie PZU jest produktem bardzo specyficznym. W odróżnieniu od innych tego typu polis, nie zabezpiecza pojazdu jedynie przed uszkodzeniem całkowitym lub kradzieżą, ale także szkodą częściową. Obejmuje ona bowiem zniszczenia w samochodzie i jego wyposażeniu na skutek zderzenia z osobami, zwierzętami, czy też działaniem osób trzecich – kradzież, włamanie. Na odszkodowanie można również liczyć w przypadku zdarzeń losowych, takich jak np. pożar, czy powódź.

Warto podkreślić, że ubezpieczenie to nie obejmuje uszkodzeń, które są spowodowane zderzeniem z innym pojazdem, czy przedmiotami. Standardowa umowa zawiera zapis wnoszący udział własny właściciela pojazdu w wysokości 20% wartości pojazdu, ale nie mniej niż 500 zł.


Decydując się na kupno pakietu w PZU OC+AC można znaleźć sporo zaoszczędzić i pozwolić sobie na zakup ubezpieczenia dodatkowego. Przed ostateczną decyzją na pewno warto zrobić 2 rzeczy: dokładnie przeczytać OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, które stanowią podstawę zawarcia umowy AC oraz sprawdzić jakie oferty proponują inni ubezpieczyciele.

OWU ubezpieczenia AC (rozdział II) i Minicasco (rozdział III)
logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego