Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
PZU

Towarzystwo PZU posiada w swojej ofercie ubezpieczenia które kompleksowo chronią życie, samochód i podróż. Nie mogło również zabraknąć polisy, która obejmowałaby dom lub mieszkanie, czyli bardzo często dobytku życia. Ubezpieczenia w PZU są tak skonstruowane, że niezależnie od tego, czy właśnie buduje się dom, czy też kupiło się mieszkanie, każdy znajdzie dla siebie odpowiednią ofertę.

Porównaj 4 najlepsze ubezpieczenia »


Przykład ubezpieczenia domu i mieszkania w PZU

Największy polski ubezpieczyciel posiada bardzo dobrą ofertę dla właścicieli nieruchomości. Dlatego też przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z propozycją PZU. Poniżej zamieszczamy orientacyjne ceny polis dla domów i mieszkań.

Wartość ruchomości Wartość nieruchomości
Cena ubezpieczenia
70 tys. 500 tys. 556 zł/rok
70 tys. 450 tys. 471 zł/rok
Informacje dodatkowe:
Assistance domowy w wersji podstawowej dodawany bezpłatnie
możliwość samodzielnego określenia sumy ubezpieczenia
cesja dla banku
Dodatki za dopłatą:
OC w życiu prywatnym
ubezpieczenie od stłuczeń powierzchni szklanych
ochrona przed aktami terroru
zabezpieczenie ogrodzenia

Co można ubezpieczyć w ramach tej polisy PZU?

  • dom lub mieszkanie
  • posiadane na własność
  • dom w budowie
  • dom lub mieszkanie wynajmowane
  • mieszkanie lokatorskie, komunalne lub zakładowe

Ubezpieczenie to zapewni odszkodowanie zarówno w przypadku zniszczenia obiektu i jego wyposażenia w razie powodzi, huraganu, ognia, gradu, pioruna lub innego zdarzenia losowego, jak i włamania i kradzieży, uszkodzeń spowodowanych w przypadku akcji ratowniczej oraz przy umyślnym spowodowaniu szkody przez osobę trzecią, np. wybicie okna. Ochrona obejmuje także szkody wyrządzone nieumyślnie innym osobom (np. zlanie mieszkania sąsiada z dołu).

Dodatkowym atutem będzie z pewnością pakiet podstawowych usług assistance, dzięki któremu PZU wezwie i opłaci:

  • hydraulika
  • szklarza
  • ślusarza


Zakres ubezpieczenia mieszkania lub domu w PZU

Zakres ubezpieczenia jest bardzo szeroki. Towarzystwo chroni właściwie wszystko, co znajduje się na terenie posesji, czyli np. garaże, warsztaty, baseny ogrodowe, szklarnie, ogrodzenia, czy roślinność ogrodową. Ubezpieczone mogą być są także mury i konstrukcje oraz m.in. drzwi, okna, podłogi, sprzęty gospodarstwa domowego, wszelkie ruchomości domowe, sprzęt służbowy, sprzęt wypożyczony, sprzęt medyczny (np. aparat słuchowy), a także dzieła sztuki. To klient decyduje o tym, co chce ubezpieczyć i jakiego rodzaju ochrona jest mu najbardziej potrzebna.

Zakres ubezpieczenia domu lub mieszkania w PZU można zawsze poszerzyć o dodatkowe polisy, jak np. OC w życiu prywatnym, ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków, czy też dodatkowe usługi assistance.

Przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia domu lub mieszkania w PZU
logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego