Nasi Klienci oceniają PZU na
2,69
Zostaw opinię

Ubezpieczenie OC jest najbardziej podstawową ochroną w przypadku polis komunikacyjnych i każdy kierowca bezwzględnie musi ją posiadać. PZU jest jednym z najstarszych towarzystw na polskim rynku i posiada szeroką ofertę ubezpieczenia. Wśród nich jest również OC.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń, w przeszłości uchodzący za przestarzały i bardzo biurokratyczny, w ciągu ostatnich kilku lat, prawie całkowicie odmienił swój wizerunek stając się w świadomości kierowców firmą przyjazną,otwartą i wartą uwagi. Pewnym zmianom uległy również ich produkty, które obecnie stanowią interesującą ofertę dla każdego kierowcy, niezależnie od wieku i doświadczenia.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC »

Zapewne każdy sądzi, że oferta ubezpieczenia OC w PZU wiąże się z horrendalnie wysokimi cenami. Nic bardziej mylnego. Koszt OC jest zaskakująco niski i nawet osoba, która właśnie odebrała prawo jazdy, może liczyć na dobrą składkę. Obecne prawie każdy ubezpieczyciel do OC dodaje gratis podstawową wersję assistance, dzięki której w razie kolizji lub wypadku można liczyć na holowanie uszkodzonego pojazdu do stacji napraw lub wskazanego przez właściciela miejsca.

Największą jednak zaletą jest to, że w PZU już w 2014 roku wprowadzono BLS, czyli bezpośrednią likwidację szkód, pozwalającą na to, aby szkodę likwidowało towarzystwo osoby poszkodowanej, a potem odzyskało pieniądze od towarzystwa sprawcy. To rozwiązanie szczególnie przypadło kierowcom do gustu, ponieważ jest równoznaczne z brakiem kłopotów przy wypłacie odszkodowania przy ubezpieczeniu OC z PZU

PZU może wiele zaoferować, nie mniej jednak zawsze warto sprawdzić, czy inne towarzystwo nie posiada lepsze i tańszej oferty.