Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy dostanę odszkodowanie za zniszczony bagaż?

Będzie to możliwe, jeśli zostaną spełnione warunki określone przez ubezpieczyciela. Nie w każdej sytuacji ubezpieczenie bagażu będzie działało. Ubezpieczyciele określają szereg sytuacji, tak zwanych wyłączeń ochrony.

Odszkodowanie za bagaż nie zostanie wypłacone, jeśli do zniszczenia doszło na skutek:

  • klęski żywiołowej,

  • wypadku komunikacyjnego,

  • nieszczęśliwego wypadku,

  • nagłej choroby,

  • nieudanej próby kradzieży,

  • utraty bagażu z winy przewoźnika lub przechowalni bagażowych, ale pod warunkiem, że własność ubezpieczonego nie została powierzona z zachowaniem wszelkich wymaganych procedur, a podróżny nie posiada pokwitowania.

Ubezpieczony, aby uzyskać odszkodowanie powinien posiadać stosowne dokumenty potwierdzające, że doszło do zniszczenia bagażu. Towarzystwa ubezpieczeniowe ustalają też sumę gwarantowaną, czyli maksymalną kwotę, do wysokości której zostanie wypłacone odszkodowanie. Waha się ona - w zależności od wybranego pakietu - od 500 zł do 6 000 zł.

Nie każda polisa gwarantuje też ochronę sprzętu elektronicznego oraz sportowego, więc brak tego elementu będzie równoznaczny z pomniejszeniem kwoty odszkodowania o wartość tych przedmiotów.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego