Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Czy dostanę odszkodowanie za zniszczony bagaż?

Będzie to możliwe, jeśli zostaną spełnione warunki określone przez ubezpieczyciela. Nie w każdej sytuacji ubezpieczenie bagażu będzie działało. Ubezpieczyciele określają szereg sytuacji, tak zwanych wyłączeń ochrony.

Ubezpieczenie bagażu nie obejmuje na przykład: 

  • szkód, w których uszkodzeniu uległy jedynie pojemniki Bagażu (walizki, kufry, plecaki itp.),
  • przedmiotów starszych niż 5 lat, licząc od daty zakupu,
  • Kradzieży z włamaniem lub Rabunku z namiotu, włącznie z przypadkami, kiedy namiot był zamknięty przy użyciu zamka mechanicznego lub elektronicznego,
  • środków transportu, z wyłączeniem wózków inwalidzkich i dziecięcych oraz rowerów,
  • okularów, soczewek kontaktowych, wszelkiego rodzaju sprzętu medycznego czy do rehabilitacji, protez i lekarstw,
  • szkód powstałych w wyniku samozapalania lub wycieku płynów, tłuszczy, barwników lub substancji żrących przewożonych w Bagażu,
  • wad i usterek urządzeń elektrycznych wynikających z eksploatacji lub działania prądu elektrycznego,
  • konfiskaty, zatrzymania lub uszkodzenia Bagażu przez służby celne lub inne władze państwowe,
  • szkód nie zgłoszonych odpowiednim instytucjom (przewoźnikowi, policji) w terminie do 24 godzin od momentu stwierdzenia szkody, z wyłączeniem sytuacji, w których stan zdrowia Ubezpieczonego obiektywnie nie pozwolił dotrzymać mu powyższego terminu.

Ubezpieczony, aby uzyskać odszkodowanie powinien posiadać stosowne dokumenty potwierdzające, że doszło do zniszczenia bagażu. Towarzystwa ubezpieczeniowe ustalają też sumę gwarantowaną, czyli maksymalną kwotę, do wysokości której zostanie wypłacone odszkodowanie. Waha się ona - w zależności od wybranego pakietu - od 500 zł do 6 000 zł.

Nie każda polisa gwarantuje też ochronę sprzętu elektronicznego oraz sportowego, więc brak tego elementu będzie równoznaczny z pomniejszeniem kwoty odszkodowania o wartość tych przedmiotów.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego