Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy ubezpieczenie Covid-19 dotyczy również rezygnacji z podróży na wypadek zamknięcia granic?

Nie, polisa tego typu nie pokrywa sytuacji dotyczącej rezygnacji z podróży na wypadek zamknięcia granic. Można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, jednakże ono także nie zadziała w takiej sytuacji. Zamknięcie granic jest sytuacją nadzwyczajną, a zatem ubezpieczyciele traktują ją jako jedno z wyłączeń generalnych ochrony. To spis zdarzeń, w razie których ubezpieczenie nie zadziała. Dzieje się tak z powodu zbyt dużego ryzyka strat dla towarzystwa. 

W ramach ubezpieczenia od kosztów rezygnacji można ochroną objąć konieczność odwołania wyjazdu z powodu zarażenia się koronawirusem. Wówczas ubezpieczyciel zwróci nam koszty rezygnacji potrącone przez organizatora wycieczki (np. biura podróży, przewoźnika, hotelu itp.).

Należy jednak posiadać pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 oraz czasem również zaświadczenie potwierdzające chorobę wystawione przez lekarza. Taka ochrona dostępna jest w pakiecie lub za dodatkową składką - w zależności od ustaleń danego ubezpieczyciela.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego