Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Jak przenieść zniżki na współmałżonka?

W niektórych towarzystwach można korzystać ze zniżek w OC wypracowanych przez współmałżonka, nawet jeśli nie jest on współwłaścicielem samochodu wpisanym do dowodu rejestracyjnego. Warunkiem takiej promocji jest zazwyczaj posiadanie przez małżonków wspólnoty majątkowej.  Z reguły jednak, wygodniej jest ustanowić męża/żonę współwłaściccielam auta. Wtedy praktycznie każde towarzystwo oblicza składkę na podstawie zniżek osoby, która wypracowała ich więcej. 

Należy także pamiętać, że korzystanie ze zniżek współmałżonka wiąże się ze wspólną odpowiedzialnością za szkodę. Jeśli jeden z kierowców spowoduje szkodę, zostanie ona zapisana na koncie obydwu małżonków. Kierowca, który udzielił swoich zniżek, musi się więc liczyć z podwyżką ceny OC obejmującej ochroną wyłącznie jego samochód.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj 67 ofert OC/AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego