Aby nie stracić zniżek za bezszkodową jazdę, należy oczywiście jeździć bezpiecznie. Ale co w sytuacji, kiedy do stłuczki dojdzie? Czy zawsze stracisz zniżki i czy istnieją jakieś sposoby, żeby się przed tym uchronić?

mężczyzna za kierownicą
Porównaj ceny OC i AC

Jeśli jesteś poszkodowanym w wypadku i nie korzystasz z OC sprawcy, a naprawiasz auto ze swojej polisy AC, w większości towarzystw nie stracisz w ogóle zniżek. Firma ubezpieczeniowa wypłacone odszkodowanie odbierze z polisy OC sprawcy.

Ubezpieczenie od utraty zniżek

Może się też okazać, że jeśli posiadasz maksymalną ilość zniżek nieocenione będzie dla Ciebie ubezpieczenie od ich utraty. Tzw. gwarancja zniżek pozwala bowiem zachować ich aktualną wysokość, nawet w przypadku spowodowania szkody. Należy jednak pamiętać, że ochrona zniżek przysługuje tylko w towarzystwie, w którym została wykupiona. W dodatku może się okazać, że nie ma realnego przełożenia na niższą cenę polisy.

Gwarancja zniżek możliwa jest do wykupienia jako opcja dodatkowa, jednak nie wszystkie towarzystwa ją posiadają. Warto więc sprawdzać i porównywać oferty różnych firm ubezpieczeniowych. Tym bardziej, że coraz częściej oferują one różnego rodzaju dodatkowe promocje, w zakresie wypracowanych zniżek bonus-malus.

Ochrona zniżek i polecenie nowego klienta

Warto co jakiś czas sprawdzać, czy któraś z firm nie przygotowała oferty odpowiadającej Twoim oczekiwaniom. Ciekawe propozycje znajdziesz u wielu ubezpieczycieli. Niektóre z nich należą do stałej oferty (np. przenoszenie zniżek za bezszkodową jazdę między małżonkami),inne wprowadzane są sezonowo, np:

  • polecenie firmy znajomym - osoba, która powoła się na twój numer polisy OC otrzyma zniżki w chwili zawarcia umowy,

  • otrzymasz bezpłatnie ochronę zniżek za bezszkodową jazdę przy zakupie określonych, dodatkowych produktów dobrowolnych.