Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy w polisie grupowej można samodzielnie dobierać ryzyka?

Nie, w polisie grupowej zakres ochrony, podobnie jak suma ubezpieczenia, są z góry ustalone, za to można wybierać między gotowymi wariantami. Przykładowa polisa grupowa zawiera kilka zdarzeń, jak zgon ubezpieczonego, trwały uszczerbek na zdrowiu, nieszczęśliwy wypadek, pobyt w szpitalu czy assistance medyczne.

W przypadku wariantu rozszerzonego ubezpieczony zyskuje już bardziej rozbudowaną ochronę oraz wsparcie finansowe w sytuacjach, jak:

  • urodzenie dziecka,
  • śmierć rodziców ubezpieczonego,
  • śmierć współmałżonka,
  • poważne zachorowanie współmałżonka,
  • pobyt w szpitalu współmałżonka,
  • niezdolność do pracy,
  • uszczerbek na zdrowiu.

Na rankomat.pl dostępnych jest kilka polis grupowych różnych TU. Przykładowe z nich to Generali, Warta i Allianz.

Generali oferuje ochronę finansową dla osób między 18 a 65 rokiem życia, a maksymalny czas ochrony może trwać do 80 roku życia. Ubezpieczenie dostępne jest w jednym wariancie, ale można też otrzymać pakiet assistance, który wzmocni ochronę. Ubezpieczyciel będzie wymagał jednak oświadczenia o stanie zdrowia. 

Warta to 6 pakietów dla osób między 18 a 66 rokiem życia: Singiel, We dwoje, Rodzic z dzieckiem, Rodzina, 55 Plus i VIP.
Ochrona polisowa może trwać najdłużej do 80 roku życia. Przed przystąpieniem do zakupu ubezpieczyciel będzie wymagać wypełnienia ankiety medycznej oraz informacji o stanie zdrowia.

Allianz proponuje 4-letnie umowy dla osób w wieku 16-65 lat. A zatem świadczenie może dotyczyć nawet 69-latków. Do wyboru ubezpieczeni mają 5 pakietów. Każdy z nich zawiera assistance medyczne.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego