W okresie od października do grudnia można znaleźć najlepsze promocje w liniach lotniczych – jest już po sezonie letnim, ale jeszcze przed czasem wyjazdów okołoświątecznych i noworocznych. Przewoźnicy – i to nie tylko z tanich linii lotniczych – oferują wiele atrakcyjnych przecen. Można znaleźć połączenia nawet za mniej niż 100 zł. Sprawdzamy, dokąd warto polecieć jesienią.

Najlepiej trzymać rękę na pulsie i codziennie sprawdzać strony przewoźników, ponieważ najbardziej korzystne połączenia last minute pojawiają się z dnia na dzień. To jednak niejedyna opcja. Wiele ciekawych okazji przygotowanych jest przez linie lotnicze z wyprzedzeniem. Wybraliśmy 10 najlepszych promocji aktualnych na dzień 29 października 2018 r.

Wizz Air – kierunek na północ

Wizz Air słynie z tanich połączeń do europejskich miast. W okresie jesiennym promocjami objęte są zwłaszcza połączenia do Skandynawii – dotyczy to zarówno lotnisk położonych na południu, jak i na północy naszego kraju.

Sztokholm

Z Katowic w dobrej cenie można polecieć do Szwecji, lecz promocja dotyczy tylko kilku wybranych listopadowych dni. Standardowe połączenie łączące katowickie lotnisko ze szwedzką Skavstą kosztuje 599 zł i to w jedną stronę. Cena ta jednak kilkukrotnie spada, kolejno do 509 zł, 299 zł, 209 zł i 169 zł. Najtaniej jednak kupić bilet na jeden z terminów pod koniec listopada: 25.11 bilet do Sztokholmu będzie kosztował zaledwie 59 zł, a 21 i 28 listopada – jedynie 39 zł.

lot katowice do sztokholm

Najkorzystniej jednak  zdecydować się na wylot 21 listopada, ponieważ łatwiej będzie znaleźć połączenie powrotne. 25 listopada bilet ze Sztokholmu do Szwecji kosztuje 59 zł, a najtaniej 28 listopada – 39 zł.

Stavanger

Z Wizz Airem warto wybrać się do Norwegii. Bilet ze Szczecina do Stavanger kosztuje zaledwie 39 zł i nie jest to jednorazowa promocja, bo takie połączenie można znaleźć praktycznie w każdym tygodniu listopada. Za bilet trzeba zapłacić 39 zł, co w porównaniu do standardowej ceny 389 zł jest bardzo korzystne.

Tani lot ze Szczecina do Stavanger

Powrót z Norwegii także nie musi być kosztowny. Ze Stavanger do Szczecina można wrócić w dowolnym tygodniu listopada za 75 zł.

Ze Stavanger do Szczecina

Birmingham

Listopad to dobry czas na odwiedzenie Wielkiej Brytanii. Wizz Air oferuje tanie połączenie lotnicze z Wrocławia do Birmingham. Najbardziej opłaca się lecieć na początku grudnia – wówczas za bilet zapłacimy zaledwie 89 zł. Im bliżej świąt, tym wyższa cena – wzrasta stopniowo do 109 zł, 129 zł, 229 zł, 299 zł, by wreszcie sięgnąć 389 zł.

z Wrocławia do Birmingham

Powrót do kraju będzie już nieco droższy, bo promocja z Birmingham do Wrocławia pojawia się tylko w pierwszym tygodniu listopada. Najkorzystniejsza cena dotyczy 9 grudnia i wynosi 109 zł.

z Birmingham do Wrocławia

Z Ryanairem na południe

Ryanair w okresie jesiennym zasypuje podróżnych promocjami, głównie dotyczą one krajów położonych na południu Europy. To doskonała okazja dla tych, którzy marzą o odrobinie słońca i wyższych temperaturach. Tanie loty oferowane są z lotnisk na terenie całej Polski.

Pafos

Jednym z ciekawszych połączeń jest lot z Krakowa do cypryjskiego miasta Pafos. Bilet na 5 grudnia kosztuje zaledwie 56 zł w jedną stronę. Po tym terminie cena nie spada poniżej 100 zł, a w okolicach świąt Bożego Narodzenia wzrasta do nawet 800 zł.

lot z Krakowa do cypryjskiego miasta Pafos

Powrót najlepiej zaplanować na 9 grudnia – wtedy lot do Krakowa z Pafos jest najtańszy, kosztuje prawie tyle samo co bilet na Cypr – 55,88 zł. Równie tanio można wrócić 12 grudnia, wtedy cena nieznacznie wzrasta do 65 zł.

lot do Krakowa z Pafos

Malta

Podróż na tę wyspę położoną na południu Europy to świetny pomysł na krótkie, grudniowe wakacje. Z Ryanairem można polecieć na Maltę za 65 zł – tyle kosztuje połączenie z Gdańska 13 grudnia. Pozostałe loty na Maltę będą już zdecydowanie droższe – od 116 zł wzwyż.
 

lot na Maltę z Gdańska

Z powrotem z Malty niestety nie będzie już tak kolorowo. Najtańsze połączenie do Gdańska Ryanair oferuje 16 grudnia – za bilet wówczas zapłacimy 178 zł.

Najtańsze połączenie do Gdańska z Malty

Alicante

Za to w listopadzie z Ryanairem można tanio wybrać się do Hiszpanii. Szczególną popularnością wśród turystów z Polski cieszy się Alicante. W połowie listopada można tam polecieć z Krakowa za 72 zł. Często pojawiają się też jednorazowe promocje, które są dostępne tylko w konkretnym dniu zakupu. Podobnie jest z powrotem do kraju – standardowa cena to około 200-300 zł, natomiast można złapać okazję i kupić bilet zdecydowanie taniej. Warunkiem jest śledzenie promocji na stronie Ryanaira.

z Krakowa do Alicante

Dalekie podróże z Lufthansą

Tanie linie lotnicze to okazja na wypoczynek w Europie. Jeśli jednak planuje się  wakacje nieco dalej, to warto zapoznać się z ofertą Lufthansy. Ten niemiecki przewoźnik przygotował wiele połączeń długodystansowych dla polskich turystów w okazyjnych cenach.

Nowy Jork

Tydzień w Nowym Jorku to niepowtarzalna okazja dla każdego podróżnika. W Lufthansie można zakupić bilet na lot do Wielkiego Jabłka z Warszawy za 1841 zł. To połączenie w obie strony – wylot jest w ostatnim dniu listopada, a powrót dokładnie tydzień później. W porównaniu do regularnej ceny tego samego połączenia w LOT (2461 zł), to naprawdę okazyjne rozwiązanie.

lot do Wielkiego Jabłka z Warszawy

Miami

Kilka dni na słonecznej Florydzie? Najlepiej zaplanować je w listopadzie. Lufthansa oferuje bilet w obie strony za 2619 zł. To połączenie z Warszawy z przesiadką we Frankfurcie. Korzystna cena ma jednak swoje wady – podróż powrotna zaplanowana jest dopiero na 5 lutego. Promocja kierowana jest więc do osób chcących spędzić w Stanach Zjednoczonych święta i początek 2019 roku.

z Warszawy z przesiadką we Frankfurcie do Miami

Wakacje na wyspie Path z Turkish Airlines

Podczas gdy w Polsce panuje jesień i zima, w Tajlandii trwa w najlepsze lato. Ceny egzotycznych wycieczek w tym czasie idą mocno do góry – dotyczy to również połączeń lotniczych. Na szczęście dla poszukujących promocji to nic straconego. Lecąc z Warszawy liniami Turkish Airlines z przesiadką w Stambule, można dotrzeć na tajską wyspę Phuket. Koszt biletu w obie strony to jedynie 1832 zł .

Lecąc z Warszawy na tajską wyspę Phuket

Z Wizz Airem do Izraela

Wizz Air oferuje głównie połączenia na terenie Europy. Jednakże można też skorzystać z atrakcyjnego połączenia do Izraela. Lot z Warszawy do Tel-Awiwu w obie strony to koszt 721 zł. To najtańsze połączenie w tym okresie – wylot jest planowany na 7 listopada, a powrót tydzień później. Standardowa cena biletu poza promocją wynosi około 1000 zł.

Lot z Warszawy do Tel-Awiwu w obie strony

Jakie ubezpieczenie wybrać na podróż samolotem?

Standardowe ubezpieczenie turystyczne zapewniające pokrycie kosztów leczenia, odszkodowanie na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń, czy OC w życiu prywatnym, warto rozbudować w przypadku podróży samolotem.

Z pewnością przydatne będzie ubezpieczenie od opóźnienia lotu. Gdy samolot się spóźni, ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowanie za wydatki poniesione w czasie oczekiwania. Ochroną od opóźnienia warto objąć także bagaż. Wówczas towarzystwo zwróci nam koszt zakupu podstawowych kosmetyków czy środków pielęgnacji w czasie pozostawania bez walizek.

Ubezpieczyciele wypłacają odszkodowanie, jeśli opóźnienie lotu bądź bagażu przekroczy określoną w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia liczbę godzin (zazwyczaj powyżej 5h lub 6h). Należy pamiętać, że w celu zwrotu poniesionych kosztów, należy przedłożyć wszystkie faktury, rachunki, a także zaświadczenie od przewoźnika – mówi Robert Pelczar, ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl.

Ceny takich polis rozpoczynają się już od 2,84 zł. Oferty kilkunastu ubezpieczycieli można porównać i zakupić online w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych. Następnie w ciągu kilku minut otrzymamy na adres e-mail umowę. Wystarczy ją wydrukować i zabrać w podróż.

Co warto wiedzieć?

1. Jesień to czas najlepszych promocji na bilety lotnicze.

2. Przewoźnicy oferują wiele okazji, można kupić bilety za mniej niż 100 zł.

3. Z Wizz Airem można polecieć tanio do Szwecji, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii.

4. Ryanair oferuje okazyjne połączenia między innymi na Cypr, Maltę oraz do Hiszpanii.

5. Promocje w Lufthansie to okazja na tanie podróże długodystansowe, można polecieć do Nowego Jorku lub na Florydę w niskich cenach.

6. Linie Turkish Airline oferują atrakcyjne połączenia do Tajlandii, a z Wizz Airem można polecieć za niespełna 1 000 zł do Izraela.,

7. Na podróż samolotem warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie - oprócz standardowych kosztów leczenia, NNW i OC, przyda się także ochrona przed opóźnieniem lotu oraz bagażu.