Bilet lotniczy z Warszawy do Rimini można kupić już za 33 zł, a z Wrocławia do Paryża za 38 zł w jedną stronę. Przewoźnicy przygotowali wiele interesujących promocji wiosennych. Sprawdzamy, dokąd warto podróżować samolotem w najbliższym okresie i jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na wyjazd.

Często turyści są przekonani, że bilety w promocyjnych cenach można kupić jedynie za pomocą ofert last minute. Tymczasem najpopularniejsi przewoźnicy przygotowują obniżki również z dużym wyprzedzeniem. Dotyczy to nie tylko tanich linii lotniczych, lecz także dużych graczy obsługujących długodystansowe rejsy. Wybraliśmy 10 najlepszych okazji na tanie podróżowanie wiosną samolotem, aktualnych na kwiecień 2022 r.

Covid-19 a wiosna 2022. Czy można podróżować? 

Obecnie podróżowanie jest zdecydowanie ułatwione, zarówno jeśli chodzi o wyjazdy do krajów europejskich, jak i w dalsze zakątki świata. Wiele państw znosi bowiem kolejne obostrzenia związane z COVID-19, takie jak konieczność odbywania kwarantanny po przylocie. Do wielu bez dodatkowych ograniczeń podróżować mogą turyści posiadające ważne szczepienie lub status ozdrowieńca, w innych destynacjach konieczne będzie jedynie wykonanie testu.

Również zasady wjazdowe dla turystów wracających z urlopu do Polski zostały zmienione na zdecydowanie bardziej korzystne. Na pokładzie samolotu najczęściej trzeba wypełnić formularz lokalizacyjny, a na lotniskach mogą nadal obowiązywać obostrzenia sanitarne takie jak konieczność zachowania dystansu na lotnisku czy podczas odprawy.

Aby dokładnie dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują podczas wjazdu do wybranego przez nas kraju, warto na bieżąco śledzić informacje dla turystów na stronach rządowych.

Tanie loty z Rayanerem

Wenecja

To cudowne włoskie miast to nie tylko raj dla zakochanych, ale także urlopowe marzenie wielu turystów. Wiosną tanie dotarcie do Wenecji z lotniska w Warszawie umożliwia Ryanair – 4, 5, 9 i 11 kwietnia za bilet w jedną stronę zapłacimy jedynie 24 PLN. W pozostałych dniach kwietnia cena wynosi od 64 do nawet 360 PLN.

tanie loty_1

Piza

Z Krakowa do jednego z bardziej urokliwych miast włoskich z tym samym przewoźnikiem w kwietniu polecimy za podobną cenę. 7 i 11 kwietnia do Pizy polecimy już za 24 PLN w jedną stronę. Za tyle samo upolować można wiosenne bilety do Rimini i Turynu. W pozostałych dniach kwietnia ceny lotów zaczynają się od 85 PLN, a kończą na 244 PLN.

tanie loty_2

Helsinki

Kwiecień to także idealny moment na nieco mniej oczywiste podróże w dobrej cenie. Wybierając się z Poznania do Helsinek, za bilet w jedną stronę 4, 8, 11, 15, 22 i 25 kwietnia zapłacimy zaledwie 24 PLN, podczas gdy w inne dni ceny sięgać mogą nawet 297 PLN.

tanie loty_3

Tanie loty z Wizzarem 

Oslo

Wizzair od lat słynie z tanich połączeń lotniczych do Skandynawii. W pierwszej połowie kwietnia w dniach od 7 do 12 oraz 27, z Warszawy do Oslo w jedną stronę można dotrzeć za jedyne 46,80 PLN. W pozostałych dniach kwietnia cena wynosi od 62 PLN do nawet 519 PLN.

tanie loty_4

Malmö

Podobnie jak do Oslo, Wizzairem tanio można również dotrzeć do Malmö w Szwecji. 8 i 11 kwietnia za bilet w jedną stronę z Katowic trzeba zapłacić tylko 46,80 PLN. W pozostałych dniach kwietnia cena waha się w granicach 110 PLN do nawet 329 PLN.

tanie loty_5

Tel Awiw

Wizzair w swojej ofercie posiada przede wszystkim tanie połączenia na terenie Europy. Jednak poza tym przewoźnik umożliwia również rejsy w niskich cenach do Tel Awiwu w Izraelu. 25 kwietnia bilet w jedną stronę z Warszawy kosztuje zaledwie 134,80 PLN. W pozostałych dniach kwietnia cena wzrasta od 158 PLN nawet do 609 PLN.

tanie loty_6

Tanie loty z PLL LOT

Londyn

Za przelot samolotem linii LOT w obie strony, z Warszawy do Heathrow na początku kwietnia zapłacimy już od 343 PLN os osoby.

tanie loty_7

Berlin

Podobnie, bo również w kwietniu i także w obie strony, z Warszawy polecimy do Berlina. Wylatując 8 kwietnia, taki bilet będzie nas kosztował zaledwie 366 PLN.

tanie loty_8

Paryż

Do stolicy zakochanych w dwie strony z Warszawy polecimy już za 440 PLN od osoby (wylot 23 kwietnia).

tanie loty_9

Tanie loty z Lufthansą

Tanie linie lotnicze, jak Ryanair i Wizzair zapewniają niskie koszty podróżowania przede wszystkim po Europie. Jeżeli jednak planujemy spędzić urlop poza Starym Kontynentem, warto przyjrzeć się ofercie innych przewoźników. Lufthansa na wiosnę proponuje wiele długodystansowych połączeń w okazyjnych cenach, głównie do Stanów Zjednoczonych.

Nowy Jork

Tygodniowe wakacje w Nowym Jorku warto zaplanować w kwietniu. 28 kwietnia linie oferują bilet z Krakowa do Nowego Jorku już za 2130 PLN w obie strony.