Polisę na wyjazd narciarski za granicę dla dziecka możesz kupić za niewiele ponad 2 zł dziennie. To niewielki wydatek w porównaniu z ewentualnymi kosztami leczenia lub transportu medycznego, które w przypadku braku ubezpieczenia będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Dobra polisa powinna zapewniać kompleksową ochronę.

dzieci wypoczywające na feriach zimowych
Porównaj ceny

Przede wszystkim należy pamiętać, że sam EKUZ nie wystarczy. Karta pokrywa tylko część usług medycznych, a za pozostałe między innymi transport powrotny do kraju czy koszty ratownictwa trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Szkolne NNW gwarantuje tylko odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu – nie pokrywa kosztów leczenia czy ratownictwa, nie zapewnia także dodatkowej ochrony.

Co powinna zawierać polisa? ABC ubezpieczenia na narty

Najważniejszym elementem każdej polisy są koszty leczenia i ratownictwa. Suma gwarantowana na terenie Europy powinna wynosić minimum kolejno: 30 000 oraz 6000 euro. Przyda się także NNW, nawet jeśli dziecko ma takie ubezpieczenie w szkole – w razie ewentualnego wypadku i uszczerbku na zdrowiu otrzyma się dwa odszkodowania: z polisy narciarskiej oraz szkolnej. Warto pamiętać, że im wyższa suma gwarantowana NNW, tym większy procent przy wypłacie odszkodowania. Ubezpieczenie dla dziecka na narty konieczne powinno zawierać także OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. To ochrona dla rodziców – gdy dziecko potrąci innego narciarza lub zniszczy cudzą własność. W takiej sytuacji ewentualne odszkodowanie zostanie opłacone z polisy, a nie z domowego budżetu, a zasądzane odszkodowania sięgają sum w wysokości kilkuset tysięcy euro. Można także wykupić ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego na wypadek jego utraty lub zniszczenia.

Dodatki do ubezpieczenia – dla kogo i po co?

Rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej wymagane są w kilku przypadkach. Sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne nie są chronione podstawową polisą. Niezbędny więc będzie taki dodatek, jeśli dziecko trenuje ponadstandardową jazdę, np. freestyling czy jazdę poza wyznaczonymi trasami narciarskimi. Dzieci cierpiące z powodu chorób przewlekłych, powinny zostać wyposażone w specjalny dodatek do ubezpieczenia, który zapewni pomoc w przypadku pogorszenia się ich stanu.

Koszt ubezpieczenia dla dziecka na narty – najpierw sprawdź zakres i porównaj cenę

Ubezpieczenie narciarskie dla dzieci nie są drogie. Polisę można kupić już od 2,27 zł dziennie. Cenę i zakres ubezpieczenia należy dostosować do preferencji i potrzeb dziecka, a także do charakteru wyjazdu. Można to zrobić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń narciarskich. Wybraną polisę można zakupić online i otrzymać dokument na maila. Całość nie zajmie więcej niż 15 minut. W poniższej tabeli prezentujemy przykładowy koszt ubezpieczenia dla dziecka na narty za granicą.

Podsumowanie

Ubezpieczenie na narty dla dziecka jest niezbędne. Warto zadbać, by zapewniało kompleksową ochronę i zawierało wszystkie elementy: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego. To pełna ochrona dla dziecka i portfela rodziców w razie nieszczęśliwego wypadku czy problemów zdrowotnych.