Polisę na wyjazd narciarski za granicę dla dziecka możesz kupić za niewiele ponad 2 zł dziennie. To niewielki wydatek w porównaniu z ewentualnymi kosztami leczenia lub transportu medycznego, które w przypadku braku ubezpieczenia będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Dobra polisa powinna zapewniać kompleksową ochronę.

Przede wszystkim należy pamiętać, że sam ekuz nie wystarczy. Karta pokrywa tylko część usług medycznych, a za pozostałe między innymi transport powrotny do kraju czy koszty ratownictwa trzeba zapłacić z własnej kieszeni. 

Szkolne NNW (które na co dzień jest bardzo przydatne, o czym więcej piszemy w naszym Poradniku) gwarantuje tylko odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu – nie pokrywa kosztów leczenia czy ratownictwa, nie zapewnia także dodatkowej ochrony.

Co powinna zawierać polisa? ABC ubezpieczenia na narty

Najważniejszym elementem każdej polisy są koszty leczenia i ratownictwa. Suma gwarantowana na terenie Europy powinna wynosić minimum kolejno: 30 000 oraz 6 000 euro. Obecnie trzeba zadbć teź, by ubezpieczenie zapewniało ochronę w razie zachorowania na Covid-19. 

Przyda się także NNW, nawet jeśli dziecko ma takie ubezpieczenie w szkole – w razie ewentualnego wypadku i uszczerbku na zdrowiu otrzyma się dwa odszkodowania: z polisy narciarskiej oraz szkolnej. Warto pamiętać, że im wyższa suma gwarantowana NNW, tym większy procent przy wypłacie odszkodowania. 

Ubezpieczenie dla dziecka na narty konieczne powinno zawierać także oc – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. To ochrona dla rodziców – gdy dziecko potrąci innego narciarza lub zniszczy cudzą własność. W takiej sytuacji ewentualne odszkodowanie zostanie opłacone z polisy, a nie z domowego budżetu, a zasądzane odszkodowania sięgają sum w wysokości kilkuset tysięcy euro. 

Można także wykupić ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego na wypadek jego utraty lub zniszczenia.

Dodatki do ubezpieczenia – dla kogo i po co?

Rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej wymagane są w kilku przypadkach. Niektórzy ubezpieczyciele zaliczają narciarstwo oraz snowboard do amatorskich aktywności chroniony podstawowym ubezpieczeniem. W innych polisach wymagane jest rozszerzenie o  sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne.

Niezbędny będzie taki dodatek z pewnością, jeśli dziecko trenuje ponadstandardową jazdę, np. freestyling czy jazdę poza wyznaczonymi trasami narciarskimi. 

Dzieci cierpiące z powodu chorób przewlekłych, powinny zostać wyposażone w specjalny dodatek do ubezpieczenia, który zapewni pomoc w przypadku pogorszenia się ich stanu.

Ubezpieczenia dla dziecka na narty – ile to kosztuje?

ubezpieczenie narciarskie dla dzieci nie są drogie. Polisę można kupić już od 2,59 zł dziennie. Cenę i zakres ubezpieczenia należy dostosować do preferencji i potrzeb dziecka, a także do charakteru wyjazdu. 

Można to zrobić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń narciarskich. Wybraną polisę można zakupić online i otrzymać dokument na maila. Całość nie zajmie więcej niż 15 minut. W poniższej tabeli prezentujemy przykładowy koszt ubezpieczenia dla dziecka na narty za granicą.

Zakres ubezpieczenia

Czasu pobytu

Cena

koszty leczenia i ratownictwa, NNW, sporty zimowe objęte ochroną, pandemia Covid-19

7 dni

18,14 zł

14 dni

36,29 zł

koszty leczenia i ratownictwa, NNW, sporty zimowe objęte ochroną, pandemia Covid-19, OC, ochrona bagażu i sprzętu narciarskiego

7  dni

40 zł

14 dni

79 zł

Źródło: rankomat.pl

ubezpieczenie na narty dla dziecka jest niezbędne. Warto zadbać, by zapewniało kompleksową ochronę i zawierało wszystkie elementy: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego. To pełna ochrona dla dziecka i portfela rodziców w razie nieszczęśliwego wypadku czy problemów zdrowotnych.

Co warto wiedzieć?

  1. Ubezpieczenie na ferie przyda się nawet, jeśli dziecko posiada EKUZ i szkolne NNW.
  2. Taka polisa powinna zapewniać pokrycie kosztów leczenia, NNW, OC, ochronę bagażu i sprzętu sportowego.
  3. Można też ubezpieczenie rozszerzyć o różne dodatki dopasowane do indywidualnych potrzeb.
  4. Taką polisę można mieć już od 2,59 zł dziennie.