Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czym różni się kosztorys od naprawy w warsztacie?

Podczas zakupu polisy AC będziesz musiał podjąć decyzję dotyczącą metody likwidacji szkody. Jeśli wybierzesz rozliczenie gotówkowe, odszkodowanie zostanie obliczone na podstawie kosztorysu i wypłacone na Twoje konto bankowe (tzw. wypłata do ręki). Decydując się natomiast na wariant serwisowy (naprawę w warsztacie) możesz uniknąć wielu formalności związanych z naprawą auta. Uszkodzony pojazd oddajesz wówczas do warsztatu i odbierasz naprawiony, a rozliczeniem kosztów zajmuje się towarzystwo ubezpieczeniowe.

Zdecydowanie wygodniejsza dla właściciela pojazdu jest metoda serwisowa (naprawa w warsztacie). Jednak pamiętaj, że jej wybór wiąże się z zapłatą wyższej składki AC. 

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego