Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy mogę kupić OC przed przerejestrowaniem samochodu?

To zależy.

Jeśli używany samochód kupiony w Polsce lub sprowadzony z zagranicy ma ważne badanie techniczne, to możesz kupić ubezpieczenie OC przed jego przerejestrowaniem. Natomiast gdy auto nie ma ważnego przeglądu, najpierw musisz udać się na stację diagnostyczną. Po uzyskaniu od diagnosty ważnego badania, możesz kupić polisę OC.

Oprócz tego, jeżeli kupiłeś auto z drugiej ręki w naszym kraju, to zbywca ma obowiązek przekazać Ci polisę OC. Możesz z niej korzystać do wygaśnięcia umowy z ubezpieczycielem i w tym czasie przerejestrować pojazd lub skorzystać z naszej porównywarki Rankomat - kupić nową polisę przez Internet bądź telefonicznie za pośrednictwem naszego Agenta.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego