Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy mogę kupić polisę na lotnisku/w samolocie/w samochodzie?

Tak, polisę można zakupić tuż przed podróżą lub nawet po jej rozpoczęciu.

Za pomocą naszego kalkulatora można to zrobić w szybki i łatwy sposób. Wystarczy posiadać dostęp do internetu oraz możliwość dokonania płatności online. Po przejściu na stronę porównywarki można zapoznać się z ofertami i dopasować je pod kątem charakteru i kierunku wyjazdu.

Następnie należy podać dane osobowe i opłacić składkę. Dokument polisy zostanie wysłany na maila w formacie PDF - można go pobrać i zapisać lub wydrukować. Potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia wraz z numerem polisy zostanie wysłane również SMS-em.

Trzeba jednak liczyć się z karencją. Jeśli polisa kupowana jest w dniu podróży lub po wyjeździe z Polski, to ubezpieczyciel opóźnia rozpoczęcie ochrony. Oznacza to, jeśli ubezpieczenie zostało kupione w ten sam dzień, w który zaczyna się podróż, to ochrona zacznie działać dopiero po jakimś czasie - kilku godzinach lub kilku dniach.

Ten czas oczekiwania na start ważności ubezpieczenia to właśnie karencja. Każdy ubezpieczyciel ma prawo do ustalenia długości karencji według własnych zasad.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego