Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Gdzie w polisie na życie występują limity odpowiedzialności?

Limity dotyczą niektórych rozszerzeń. Oczywiście, limitem samym w sobie jest suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel wypłaci w ramach zdarzenia.

Tego typu ograniczenia występują najczęściej w pakiecie assistance. Mogą dotyczyć liczby domowych wizyt lekarza i pielęgniarki, kosztów organizacji transportu medycznego czy kosztów dostarczenia leków.

Limity mogą też występować w przypadku operacji chirurgicznej, gdy ubezpieczyciel klasyfikuje daną operację do klasy od I do IV i na tej podstawie ustala procentową wysokość sumy ubezpieczenia. Podobna procedura dotyczy następstw nieszczęśliwych wypadków. Tam o limitach kwotowych czy procentowych decyduje tabela uszczerbku na zdrowiu.

Limity związane są też z wiekiem ubezpieczonego. To znaczy, że umowę polisy może zawrzeć osoba, która nie ukończyła np. 70 lat. Nawet gdy przystąpi do ubezpieczenia, które trwa 5 lat w wieku 69 lat, to po roku taka umowa automatycznie wygaśnie. Limity wieku dotyczą też najmłodszych. W polisie posagowej do polisy może przystąpić dziecko przed uzyskaniem pełnoletności, mimo że sama umowa trwa nawet do ukończenia przez dziecko 25 roku życia.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego