Limity dotyczą niektórych rozszerzeń. Oczywiście, limitem samym w sobie jest suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel wypłaci w ramach zdarzenia.
Tego typu ograniczenia występują najczęściej w pakiecie assistance. Mogą dotyczyć liczby domowych wizyt lekarza i pielęgniarki, kosztów organizacji transportu medycznego czy kosztów dostarczenia leków.
Limity mogą też występować w przypadku operacji chirurgicznej, gdy ubezpieczyciel klasyfikuje daną operację do klasy od I do IV i na tej podstawie ustala procentową wysokość sumy ubezpieczenia. Podobna procedura dotyczy następstw nieszczęśliwych wypadków. Tam o limitach kwotowych czy procentowych decyduje tabela uszczerbku na zdrowiu.
Limity związane są też z wiekiem ubezpieczonego. To znaczy, że umowę polisy może zawrzeć osoba, która nie ukończyła np. 70 lat. Nawet gdy przystąpi do ubezpieczenia, które trwa 5 lat w wieku 69 lat, to po roku taka umowa automatycznie wygaśnie. Limity wieku dotyczą też najmłodszych. W polisie posagowej do polisy może przystąpić dziecko przed uzyskaniem pełnoletności, mimo że sama umowa trwa nawet do ukończenia przez dziecko 25 roku życia.
Powiązane pytania i odpowiedzi
Porady
Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?
Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.