Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy polisa życiowa działa też za granicą?

Tak, ubezpieczenie życia działa za granicą w kontekście świadczeń, które są dostępne w polisie. Ubezpieczonemu lub uposażonym przysługuje więc świadczenie za zgon, uszczerbek i pobyt w szpitalu. Podobnie jest w przypadku zdarzenia za granicą, które spowoduje u ubezpieczonego niezdolność do pracy.

Polisa życiowa nie pokryje wszystkich kosztów w związku ze zgonem, np. transportu zwłok do kraju czy pobytem w szpitalu, np. kosztów leczenia. Świadczenie za tego typu zdarzenia pokrywa polisa turystyczna.

Jeśli zdarzenie w ramach ubezpieczenia życia miało miejsce za granicą, to do wypłaty świadczenia potrzebne jest dostarczenie przetłumaczonych dokumentów. Podstawą formalną jest odpis aktu zgonu ubezpieczonego, a także kopia dowodu osobistego lub paszportu.

Odszkodowanie będzie równe sumie ubezpieczenie wybranej przy zawieraniu umowy. Do wypłaty świadczenia z polisy w pierwszej kolejności upoważnione są tzw. osoby uposażone wpisane do polisy. Jeśli ich nie ma lub wcześniej zmarły, to zgodnie z prawem pieniądze z polisy trafią w ustalonej kolejności - do współmałżonka, dzieci, rodziców itd.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego