Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Do kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia?

Prawo posiadacza pojazdu do wypowiedzenia umowy OC (np. rezygnacji z kontynuacji umowy czy wypowiedzenia polisy automatycznie wznowionej) zostało opisane w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zgodnie z jej zapisami, termin złożenia dokumentu zależy od powodu naszej rezygnacji. Jeśli rezygnujesz:

  • z kontynuacji umowy OC zawartej przez Ciebie na 12 miesięcy - wypowiedzenie złoż najpóźniej na dzień przed końcem obowiązywania polisy,
  • z OC otrzymanego od zbywcy pojazdu (po zakupie auta) - na rozwiązanie umowy masz czas do końca jej trwania.

Inne przepisy dotyczą z kolei odstąpienia od umowy OC zawartej na odległość (przez Internet lub telefon). Wówczas nie musimy podawać przyczyny rezygnacji, a umowę możemy zerwać do 30 dni od jej podpisania.

Uwaga! Pamiętaj, że zawsze konieczne jest poinformowanie firmy ubezpieczeniowej o Twojej decyzji na piśmie. Stosowny dokument należy przekazać przedstawicielowi firmy (Agentowi) lub wysłać go do ubezpieczyciela drogą elektroniczną czy tradycyjną pocztą.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj 67 ofert OC/AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego