Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy można kupić OC przed rejestracją samochodu?

To zależy. Możesz ubezpieczyć samochód przed jego zarejestrowaniem pod warunkiem, że ma ważne badanie techniczne. Dotyczy to np. aut sprowadzanych na lawecie z zagranicy czy zakupu używanych pojazdów w Polsce, które nie są zarejestrowane. W takim przypadku przed kupnem polisy OC musisz udać się do stacji diagnostycznej na przegląd.

Natomiast zwykle używane samochody kupowane w Polsce są zarejestrowane i mają ważne ubezpieczenie OC, które zbywca musi Ci przekazać wraz z umową kupna-sprzedaży, dowodem rejestracyjnym i kartą pojazdu (jeśli została wydana). Z kolei gdy kupujesz nowe auto z salonu, bez problemu możesz kupić polisę OC przed jego zarejestrowaniem, ponieważ pierwsze badanie techniczne musi przejść dopiero po 3 latach użytkowania. 

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego