W prosty sposób możesz kupić tanie OC i AC online w porównywarce rankomat.pl. Wystarczy, że w 3 minuty wypełnisz prosty formularz. Dzięki temu na zakupie ubezpieczenia samochodu możesz zaoszczędzić nawet 50%.

Nasz kalkulator pozwoli Ci porównać ceny OC i AC w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych w jednym miejscu w dowolnym momencie. Ponadto po zakupie polisy w rankomat.pl, możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnika w ramach usługi „RankoPomoc”. Może być pomocna, gdy spowodujesz wypadek lub kolizję, warsztat samochodowy uszkodzi Twoje auto, dzikie zwierzę niespodziewanie wybiegło Ci na drogę, czy ktoś zarysował zderzak Twojego pojazdu na parkingu i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Znajdź OC już od 348zł!
Bez wychodzenia z domu

 • Ceny OC w 5 minut
 • Oferty 14 towarzystw ubezpieczeniowych
 • Pomoc 200 agentów

Gdzie szukać ubezpieczenia OC online?

Obecnie w internecie bardzo łatwo kupić OC. Najprościej będzie, gdy skorzystasz z największej multiporównywarki ubezpieczeń w Polsce, czyli kalkulatora rankomat.pl. Wystarczy w kilka minut wypełnić prosty formularz. Następnie będziesz mógł porównać ceny polis OC w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych i wybrać najtańszą z nich. Możesz to zrobić w dowolnym momencie za pomocą komputera, smartfona czy tableta. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko pieniądze, lecz także czas.

Ranking OC – poznaj zakres ochrony ubezpieczenia auta i opinie o towarzystwie

Przygotowaliśmy najrzetelniejszy w Polsce ranking OC i AC na podstawie sprawozdania Rzecznika Finansowego oraz opinii klientów poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wzięliśmy pod uwagę takie kryteria jak łatwość likwidacji szkody, jakość kontaktu z ubezpieczycielem, atrakcyjność oferty, czy poziom skarg według udziału rynkowego. Ranking OC i AC może Ci skutecznie pomóc ocenić wiarygodność firmy, w której chcesz kupić tanie OC.

Dlaczego darmowy kalkulator OC i AC online jest lepszy od strony towarzystwa?

Oczywiście informacji o ubezpieczeniu samochodu możesz poszukać na stronach internetowych różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Są na nich opisane oferty polis, Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), a także kalkulator pozwalający obliczyć wysokość składki czy zakup OC online. Można to zrobić m.in. w Allianz, Aviva, Generali, Link4 czy Uniqa. To tylko niektóre firmy ubezpieczeniowe, które pozwalają zakupić OC przez internet.

Niestety, jeśli skorzystasz z kalkulatora OC na stronie któregoś z towarzystw ubezpieczeniowych, będziesz mógł poznać jedynie oferty dostępne w tej firmie. W efekcie możesz znacznie przepłacić za OC, ponieważ zakres ochrony tego ubezpieczenia reguluje ustawa, a więc jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Jednak różnice w cenach polis mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego wybierając OC, kieruj się wyłącznie najniższą ceną, którą znajdziesz w porównywarce rankomat.pl. 

Korzystając z kalkulatora na stronie ubezpieczyciela, nie masz takiej możliwości. Co prawda możesz przeprowadzić kalkulację na witrynach wielu towarzystw, ale będzie to bardzo czasochłonne. W związku z tym możesz stracić nie tylko mnóstwo pieniędzy, lecz także czasu.

Porównywarka OC i AC – ubezpieczenia online z wielu towarzystw w jednym miejscu

OC online najtaniej kupisz za pomocą całkowicie darmowej porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl. Jest to możliwe, ponieważ w jednym miejscu będziesz mógł porównać oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy, że tylko raz wypełnisz prosty formularz, zamiast robić to wielokrotnie na stronie każdego z ubezpieczycieli.

Uwaga! Pamiętaj, że dotychczasową umowę ubezpieczenia OC musisz wypowiedzieć najpóźniej na jeden dzień przed jej wygaśnięciem. Inaczej polisa przedłuży się automatycznie na kolejny rok. W prosty sposób możesz to zrobić za pomocą generatora wypowiedzenia OC.

Jak korzystać z porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl?

W porównywarce rankomat.pl możesz wyszukać ubezpieczenie OC, sprawdzić zakres jego ochrony oraz dodatkowych polis, zapoznać się z OWU, a także znaleźć tanie OC. Na początek wypełnij prosty formularz. Na jego podstawie towarzystwa ubezpieczeniowe określą wysokość składki. Po wpisaniu przez Ciebie danych kliknij w przycisk „Porównaj oferty OC AC”. Następnie na Twoim ekranie zostaną wyświetlone oferty kilkunastu towarzystw uszeregowane od najtańszej do najdroższej.

W porównywarce rankomat.pl możesz opłacić składkę OC nie tylko jednorazowo, lecz także rozłożyć ją 2, 4 lub 12 rat. Płatności możesz dokonać online w ponad 30 bankach lub przelewem tradycyjnym na poczcie albo internecie. Następnie umowa ubezpieczenia pojazdu zostanie Ci wysłana na adres e-mail. Ponadto kupując ubezpieczenie OC i AC w rankomat.pl, będziesz mógł również jednorazowo skorzystać z pomocy prawnej w ramach usługi „RankoPomoc”. Jej zakres obejmuje:

 • zdarzenia komunikacyjne,
 • posiadanie i użytkowanie pojazdu,
 • kolizje drogowe,
 • wykroczenia i mandaty,
 • uszkodzenia pojazdu,
 • zbycie i zakup pojazdu.
Uwaga! Możliwość skorzystania z usługi „RankoPomoc” jest również dostępna przy zakupie ubezpieczenia turystycznego i nieruchomości.

Podanie, jakich danych w formularzu jest wymagane przez towarzystwa?

Dane, które trzeba wpisać w formularzu w porównywarce rankomat.pl, są wymagane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Służą do oszacowania ryzyka wystąpienia szkody i określenia wysokości składki. W ich uzupełnieniu pomocny będzie dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny pojazdu. 

Jakie informacje są wymagane przez towarzystwa?

Dane pojazdu

Informacje o właścicielach i kierowcach pojazdu

Rok produkcji

Dane personalne właściciela (PESEL, imię i nazwisko)

Marka i model

Data urodzenia właściciela

Pojemność silnika

Rok uzyskania prawa jazdy

Rodzaj paliwa

Miejsce zamieszkania

Liczba drzwi

Płeć

Przebieg pojazdu

Stan cywilny

Planowany przebieg w ciągu najbliższego roku

Liczba i rok urodzenia dzieci poniżej 26 roku życia

Data pierwszej rejestracji

Informacja o współwłaścicielach

Rok zakupu auta

Jak długo właściciel kupuje OC

Numer rejestracyjny

Historia szkodowości

Miejsce parkowania nocą

Czy pojazd będzie używany tylko prywatnie

Czas użytkowania pojazdu za granicą

Data rozpoczęcia ubezpieczenia

Ostatni ubezpieczyciel

Źródło: Kalkulator rankomat.pl

Poza tym w formularzu możesz wybrać, czy jesteś zainteresowany zakupem jedynie obowiązkowego ubezpieczenia OC, czy chciałbyś rozszerzyć zakres ochrony pojazdu. Pamiętaj, że w pakiecie zakup AC, assistance czy NNW będzie tańszy niż kupno kilku polis osobno.

Kalkulator OC rankomat.pl bez podawania danych – jakie informacje są nieobowiązkowe?

W formularzu w porównywarce rankomat.pl znajdują się pola, których nie trzeba wypełniać obowiązkowo. Należą do nich: imię, nazwisko, PESEL, numer rejestracyjny, numer telefonu i adres e-mail. 

Jednak niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, jak Generali i Proama wymagają podania danych osobowych i numeru rejestracyjnego pojazdu, aby zweryfikować historię szkodowości. Jeśli ich nie wpiszesz, nie otrzymasz ofert od tych firm. Natomiast podanie numeru telefonu ułatwi agentowi kontakt z Tobą, a na adres e-mail zostanie Ci wysłana umowa ubezpieczenia OC czy wyniki kalkulacji, do których w dowolnym momencie możesz wrócić. 

Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.plKamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl

Jakie są zalety zakupu ubezpieczenia OC online?

Dlaczego warto zakupić ubezpieczenie OC online w porównywarce rankomat.pl? Do najważniejszych zalet takiego rozwiązania należą:

 1. Wygoda – ubezpieczenie OC możesz kupić bez wychodzenia z domu z dowolnego miejsca na świecie.
 2. Oszczędność czasu – możesz porównać oferty OC kilkunastu towarzystw w jednym miejscu. Nie tracisz czasu na dojazdy do agenta czy żmudne wypełnianie kilku formularzy na stronach różnych towarzystw.
 3. Niska cena – zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC jest taki sam w każdym towarzystwie, ale polisy różnią się ceną nawet o kilka tysięcy złotych. Dzięki porównaniu ofert możesz wybrać najtańsze OC.
 4. Możliwość rezygnacji z polisy OC – z obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu zakupionego przez internet lub telefon, możesz zrezygnować w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy z ubezpieczycielem.
 5. „RankoPomoc” – kupując ubezpieczenie OC i AC porównywarce rankomat.pl możesz liczyć na bezpłatną pomoc prawną w razie wystąpienia szkody.

Co warto wiedzieć?

 1. Porównywarka rankomat.pl umożliwia porównanie online ofert wielu towarzystw w jednym miejscu.
 2. Dzięki porównywarce rankomat.pl nie musisz wielokrotnie wypełniać formularza na stronach kilku towarzystw.
 3. Dzięki porównaniu ofert możesz zaoszczędzić na zakupie OC i AC nawet kilka tysięcy złotych.
 4. W rankomat.pl możesz bezpłatnie skorzystać z pomocy prawnika w ramach usługi „RankoPomoc”.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o zakup ubezpieczenia OC online

 1. Jak odebrać polisę OC kupioną online?

  Jeśli wybrałeś ofertę ubezpieczenia OC w porównywarce rankomat.pl, możesz zapłacić składkę przelewem online w ponad 30 bankach lub za pomocą przelewu tradycyjnego na poczcie albo przez internet. Po dokonaniu wpłaty, umowa zostanie wysłana na adres e-mail podany przez Ciebie w formularzu. Możesz ją wydrukować i trzymać np. samochodowym schowku.

 2. Z jakimi towarzystwami ubezpieczeniowymi współpracuje porównywarka rankomat.pl?

  W porównywarce rankomat.pl są dostępne oferty największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Współpracujemy z kilkudziesięcioma ubezpieczycielami, dzięki czemu możesz znaleźć online najtańsze OC na rynku.

 3. Jak skorzystać z pomocy prawnej w ramach usługi „RankoPomoc”?

  W czasie zakupu polisy w porównywarce rankomat.pl, dodaj pakiet pomocy prawnej „RankoPomoc”. Po opłaceniu składki, otrzymasz dostęp do infolinii prawnej Rankomat. Za jej pośrednictwem możesz skontaktować się z prawnikiem interesującej Cię sprawie. 

 4. Czy w porównywarce rankomat.pl można kupić inne ubezpieczenia niż OC?

  Oczywiście, że tak. W porównywarce rankomat.pl oprócz obowiązkowego OC, właściciele pojazdów mogą również w pakiecie kupić dodatkowe AC, assistance czy NNW. Ponadto oferujemy kalkulatory ubezpieczeń nieruchomości, na życie, a także polis turystycznych oraz zdrowotnych.