Porównaj oferty i kup polisę taniej przez Internet

Wolisz porozmawiać? Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 agentów

#zostańwdomu

W przeciwieństwie do obowiązkowej polisy OC, której zakres regulowany jest ustawowo, ubezpieczenie AC w każdym towarzystwie może obejmować inne świadczenia. Wybierając więc dobrowolną polisę, kieruj się nie tylko jej ceną, ale przede wszystkim zakresem.

Kobieta opiera się o maskę samochodu
Porównaj ceny OC i AC
CUR_URL:https://rankomat.pl/samochod/porownaj-zakres-ochrony-ac

Punktem wyjścia przy zakupie AC jest dostosowanie zakresu polisy do własnych potrzeb i oczekiwań oraz uważna lektura ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU AC). Najlepiej jeśli przed wyborem konkretnej oferty zapoznasz się z kilkoma OWU AC, stosowanymi przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Szczególną uwagę zwróć na:

  • zakres ochrony ubezpieczeniowej (przed czym chroni polisa),

  • sumę ubezpieczenia,

  • obowiązki jako ubezpieczającego, listę wyłączeń odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń (czyli przypadki, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania),

  • udział własny – czy jest zastrzeżony i w jakiej wysokości,

  • poziom franszyzy integralnej, czyli minimalnej wysokości szkody, poniżej której zakład ubezpieczeń nie ponosi odpowiedzialności,

  • zasady rozliczeń kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu,

  • zmniejszenie odszkodowania z tytułu amortyzacji.

Jeżeli porównasz te parametry, zobaczysz jak duże bywają różnice pomiędzy rzeczywistymi ofertami ubezpieczycieli. Nie musisz w tym celu korzystać z wielu źródeł. Wystarczy wypełnić formularz w naszej porównywarce, a następnie skorzystać z możliwości poznania szczegółów propozycji kilku firm równocześnie (zaznaczasz na liście ofert te, które cię interesują i generujesz ich zestawienie). Dzięki takiemu rozwiązaniu, masz szansę na znaleziene odpowiedniej polisy, dodatkowo w korzystnej cenie. Za ten sam zakres ubezpieczenia, różne towarzystwa mogą bowiem proponować różne składki.