W trakcie ponad 70-letniej obecności na rynku firma Ducati sprzedała ponad 300 tys. motocykli Monster, a jej zawodnicy zdobyli mistrzostwo świata SuperBike 14 razy. Ile trzeba zapłacić za OC lub pakiet OC + AC dla bezkonkurencyjnego motocykla z logo Ducati?

Ducati to włoskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w projektowaniu i produkcji motocykli. Na miłośników emocji wiążących się dynamiczną i szybką jazdą czekają motocykle sportowe (tzw. ścigacze), z kolei osoby ceniące sobie komfort podróżowania mogą wybierać wśród bogatej oferty motocykli szosowych. Z uwagi na zainteresowanie motocyklami tej marki, przyjrzeliśmy się bliżej kosztom ich ubezpieczenia.

Znajdź OC już od 348zł!
Bez wychodzenia z domu

 • Ceny OC w 5 minut
 • Oferty 14 towarzystw ubezpieczeniowych
 • Pomoc 200 agentów

Ile kosztuje OC motocykli Ducati? Całoroczne OC od 147 zł

Mimo że motocykle to pojazdy wykorzystywane głównie sezonowo, to OC kupuje się na cały rok. Ile kosztuje całoroczne OC na motocykl Ducati? Okazuje się, że koszt ubezpieczenia wcale nie jest wygórowany – OC można kupić za mniej niż 300 zł. Właściciele motocykli Ducati, dla których przygotowaliśmy kalkulacje za pośrednictwem kalkulatora rankomat.pl, otrzymali propozycje w kwotach od 147 zł do 291 zł.

Najtańsze OC motocykli Ducati

MotocyklWłaścicielCena OC
Ducati Scrambler Sixty2 – szosowy42-letni mężczyzna z Krakowa147 zł
Ducati Scrambler Icon Yellow – szosowy52-letni mężczyzna z Bielawy152 zł
Ducati 696 M+ – szosowy55-letni mężczyzna z Drawska Pomorskiego169 zł
Ducati SuperSport S – sportowy60-letni mężczyzna z Pieńska170 zł
Ducati 1299 Panigale – sportowy48-letni mężczyzna ze Srebrnej Góry (gmina Stoszowice)174 zł
Ducati Xdiavel S – szosowy38-letni mężczyzna z Warszawy181 zł
Ducati 848 Evo – sportowy40-letni mężczyzna z Budziszewic (województwo łódzkie)201 zł
Ducati 848 – sportowy45-letni mężczyzna z Olecka208 zł
Ducati Hyperstrada 939 – szosowy30-letni mężczyzna z Kołobrzegu232 zł
Ducati Streetfighter 848 – szosowy27-letni mężczyzna z Bieżunia291 zł

Szukasz OC na motocykl Ducati? Również masz szansę na tanie OC. Powyższe zestawienie obejmuje właścicieli jednośladów w różnym wieku i z różnych miejscowości, w tym również dużych miast (np. Kraków, Warszawa).

Czy wiesz, że motocykle Ducati są składane ręcznie, bez wsparcia automatycznych linii montażowych? Mimo tak rzemieślniczego modelu produkcji, doświadczonej kadrze Ducati potrzeba zaledwie 88 minut, aby motocykl był gotowy do opuszczenia fabryki.

Czy motocykl Ducati to dobry pomysł dla młodego motocyklisty?

Powyższe zestawienie obejmuje motocyklistów w wieku od 27 do 60 lat. Co z młodszymi właścicielami jednośladów – ile przeznaczają oni na OC? Dużo więcej. 

Droższe OC proponowane młodym motocyklistom wynika głównie z ich małego doświadczenia w kierowaniu pojazdami i braku lub niskich zniżek wypracowanych za bezszkodową jazdę. Dodatkowo, co potwierdzają policyjne statystyki, to właśnie najmłodsi kierowcy i motocykliści najczęściej powodują wypadki drogowe. Ubezpieczyciele uwzględniają więc zwiększone ryzyko w cenie ubezpieczenia 

Stefania Stuglik, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl.Stefania Stuglik, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl.

Mimo że młodzi motocykliści muszą liczyć się z wyższymi cenami OC, to również oni nie muszą przepłacać. Za pośrednictwem porównywarki Rankomat można znaleźć przystępne cenowo OC na różne motocykle Ducati.

Najtańsze OC motocykli marki Ducati – propozycje dla młodych motocyklistów

MotocyklWłaścicielCena OC
Ducati 796 M – szosowy24-letni mężczyzna z Rybnika430 zł
Ducati 899 Panigale Red – sportowy22-letni mężczyzna z Gdańska691 zł
Ducati Hypermotard 1100 Evo – szosowy20-letni mężczyzna z Suchego Dworu (gmina Kosakowo)1010 zł

Różnica w cenie OC między doświadczonymi a młodymi motocyklistami jest zauważalna. Nie każdy właściciel motocykla musi jednak płacić za OC tysiące złotych – najtańsza oferta dla motocyklistów w tej grupie trafiła do 24-latka, który na OC motocykla Ducati wyda tylko 430 zł.

Wśród miłośników motocykli marka Ducati jest dobrze znana. Motocykliści bacznie śledzący historię jednośladów doskonale wiedzą, że w latach 60. XX w. to właśnie ten koncern wyprodukował najszybszy motocykl szosowy – Mach 1, który osiągał trochę ponad 100 mil (1 mila to ok. 1,61 km) na godzinę.

OC motocykla Ducati sportowego czy szosowego – co jest tańsze?

Marka Ducati ma w swojej ofercie zarówno motocykle sportowe, jak i szosowe. Różnice w budowie tych modeli przekładają się nie tylko na komfort jazdy, ale również osiągi. To z kolei nie pozostaje bez wpływu na cenę OC. Jaka jest różnica między ceną OC motocykla sportowego a szosowego? Sprawdziliśmy to na przykładzie pana Tomasza.

Przykład:  Pan Tomasz to 39-letni pasjonat motocykli z Władysławowa, który właśnie planuje zakup kolejnego motocykla. Tym razem zdecydował się na markę Ducati, a wybiera między dwoma nowymi modelami z 2020 r. – sportowym Ducati Panigale V4 (benzyna, poj. silnika 1103 cm3) i szosowym Ducati Streetfighter V4 (benzyna, poj. silnika 1103 cm3).

Najtańsza propozycja OC na sportowe Ducati Panigale V4
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
Najtańsza propozycja OC na sportowe Ducati Panigale V4
Benefia
180,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW

Najtańsza propozycja OC na szosowe Ducati Streetfighter V4
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
Najtańsza propozycja OC na szosowe Ducati Streetfighter V4
Benefia
180,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW

W tym przypadku ceny OC dla motocykla sportowego i szosowego okazały się identyczne. W praktyce jednak, zazwyczaj właściciele motocykli sportowych płacą więcej. Ma to związek głównie z wysokimi osiągami tych pojazdów, co zwiększa ryzyko ubezpieczeniowe.

Planujesz motocyklowy rajd po Europie? Jeżeli na Twoim szlaku znajduje się również Bolonia, koniecznie zajrzyj do fabryki i muzeum Ducati, które mieszczą się w tym mieście. To jedno z chętniej odwiedzanych przez pasjonatów motoryzacji muzeów na świecie.

Ile kosztuje pakiet OC + AC dla motocykla marki Ducati?

Nowe motocykle – podobnie jak samochody – mają sporą wartość. Przykładowo cena modelu Ducati Panigale V4 zaczyna się od niemal 105 tys. zł. Właśnie dlatego w ofertach firm ubezpieczeniowych dostępne jest nie tylko OC na motocykl. Ile trzeba zapłacić za pakiet OC + AC lub jeszcze szerszy pakiet z assistance i NNW?

Aby sprawdzić możliwości ubezpieczenia motocykli Ducati, przygotowaliśmy kalkulacje dla kilku właścicieli, uwzględniając ich potrzeby.

Przykład:  Pan Aleksander ma 47 lat, mieszka w Opolu i od kilku lat użytkuje motocykl szosowy Ducati Scrambler Sixty 2 z 2016 r. (benzyna/gaz, poj. silnika 399 cm3). Od momentu nabycia pojazdu kupuje on pakiet OC + AC, kierując się tym, aby ubezpieczyciel oferował warsztatowy sposób likwidacji szkody.

UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Wiener
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Benefia
1080,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Benefia
1173,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Wiener
1326,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna

Tylko dwóch ubezpieczycieli przedstawiło panu Aleksandrowi propozycje pakietów OC + AC. Co istotne, najtańsza oferta zawiera rozwiązanie, które nie jest akceptowalne przez właściciela motocykla Ducati – likwidację szkody w oparciu o kosztorys.

Przykład:  W garażu 37-letniej pani Marty znajduje się zadbany motocykl sportowy Monster 821 z 2018 r. (benzyna, poj. silnika 821 cm3). Mimo że pojazd posiada ona już kilka lat, to jego wartość wciąż przekonuje kobietę do zakupu pakietu OC + AC. Ponieważ ma ona 7-letnią historię ubezpieczenia (nie ma maksymalnych zniżek), to kluczowa jest dla niej cena.

UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Wiener
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Benefia
1631,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna
Wiener
1947,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna

Propozycje również przedstawiło tylko dwóch ubezpieczycieli. Różnica w cenie wynosi ponad 300 zł i ma swoje odzwierciedlenie w rodzaju i liczbie świadczeń, które ubezpieczyciel deklaruje spełnić po wystąpieniu określonych sytuacji (droższy pakiet jest równocześnie bogatszy, jeśli chodzi o zakres ochrony).

Co warto wiedzieć

 • Najtańsza oferta OC dla motocykla Ducati za pośrednictwem Rankomat to 147 zł.
 • Biorąc pod uwagę średnie ceny, droższe jest OC motocykli sklasyfikowanych jako sportowe.
 • Mimo że motocykle Ducati są drogie, to pod względem kosztów ubezpieczenia OC są ciekawą propozycją dla młodych kierowców.
 • Oferta dla właścicieli motocykli Ducati obejmuje też ubezpieczenia dodatkowe, np. AC, NNW.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Dla którego pojazdu można kupić tańsze OC – motocykla czy samochodu?

  Kierując się średnimi cenami, ubezpieczenie OC motocykla jest tańsze niż ubezpieczenie samochodu osobowego czy dostawczego. Ponieważ jednak ostateczna propozycja ubezpieczyciela zawsze jest uzależniona od szeregu czynników, niektórzy właściciele aut mogą zapłacić mniej niż posiadacze jednośladów.

 2. Na jakie motocykle Ducati można kupić tańsze OC – szosowe czy sportowe?

  Najczęściej z większym wydatkiem muszą liczyć się właściciele motocykli sportowych. W przypadku niektórych modeli o podobnych parametrach ceny mogą być takie same lub zbliżone. Z tego względu najlepiej przeprowadzić indywidualną kalkulację.
 3. Dlaczego ceny pakietów OC + AC dla motocykli różnią się od siebie?

  Ma to związek z ich zawartością, a precyzując, z warunkami ochrony, jaką oferuje ubezpieczyciel. Czasem nawet pozornie drobna różnica (np. zakres terytorialny ochrony przy assistance) może spowodować, że różnice w cenach pakietów ubezpieczeń będą liczone w setkach złotych.
 4. Czy rzeczywiście ofert pakietów OC + AC dla motocykli jest mniej niż dla aut?

  Za pośrednictwem porównywarki Rankomat motocyklista może znaleźć atrakcyjny pakiet OC + AC lub obejmujący inną kombinację – np. OC + NNW. Ponieważ jednak motocykle nie są tak popularne jak samochody osobowe, to liczba propozycji jest rzeczywiście mniejsza.

 5. Czy ubezpieczenie AC motocykla Ducati może obejmować dodatkowe wyposażenie?

  Z uwagi na dużą konkurencję, firmy ubezpieczeniowe wykazują się elastycznością, co sprawia, że większość z nich jest skłonna objąć ochroną dodatkowe wyposażenie. To jednak wiąże się nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale również pewnymi uciążliwościami – takie ubezpieczenie można kupić jedynie bezpośrednio u ubezpieczyciela.