Porównaj oferty i kup polisę taniej przez Internet

Wolisz porozmawiać? Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 agentów

#zostańwdomu

Na stoku bardzo łatwo o kontuzję – wie o tym każdy doświadczony narciarz. Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia powinno być pierwszym, podstawowym krokiem w przygotowaniach do wyjazdu. Ciekawą propozycję przygotowało towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz.

narty na tle gór i słońca
Porównaj ceny

Koszty leczenia potrafią być szczególnie wysokie za granicą, dlatego zimowy wypoczynek poza Polską wymaga zapoznania się z ofertami poszczególnych ubezpieczycieli. Polisa Allianz Globtroter dostępna jest aż w trzech wariantach – Basic, Medium i Extreme. Czy warto zainteresować się ofertą właśnie tego ubezpieczyciela, czy lepiej poszukać czegoś innego?

Polisa Allianz Globtroter – dla kogo jest przeznaczona i co zapewnia?

Ubezpieczenie Allianz Globtroter przeznaczone jest dla osób, które często podróżują, przebywają okresowo lub na stałe za granicą oraz wyjeżdżają na urlop grupowo lub indywidualnie. Dwa warianty polisy, Medium oraz Extreme, są odpowiednie także dla narciarzy.

Polisa zapewnia ochronę ubezpieczeniową w razie m.in. wypadku podczas uprawiania sportów określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Można wybrać jeden z trzech zakresów terytorialnych ochrony: Polska, Europa i cały świat. Polisa pokrywa koszty leczenia i Assistance od 80 do 500 tys. zł. Z ciekawszych oferowanych elementów, warto zwrócić uwagę, że w obydwu interesujących nas wariantach – Medium i Extreme – można także skorzystać z telefonicznych konsultacji z polskim lekarzem.

Jakie warianty ochrony oferuje Allianz Globtroter?

Warianty Medium i Extreme różnią się przede wszystkim w zakresie sum ubezpieczenia: kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Wpływa to oczywiście na cenę ubezpieczenia. Różnią się także zakresem sportów objętych ochroną.

Na tańszy wariant (Medium) mogą zdecydować się osoby, które zamierzają amatorsko uprawiać sporty takie jak:

 • narciarstwo biegowe,
 • narciarstwo zjazdowe po oznaczonych trasach,
 • saneczkarstwo,
 • hokej,
 • snowboard zjazdowy po oznaczonych trasach,
 • łyżwiarstwo figurowe i łyżwiarstwo szybkie,
 • sporty, w których wykorzystuje się pojazdy przeznaczone do poruszania się po lodzie bądź śniegu,
 • kite-skiing (jazda na nartach przy wykorzystaniu specjalnego latawca),
 • kite-snowboarding (jazda na desce przy użyciu specjalnego latawca).

Na droższy wariant (Extreme) powinny zdecydować się osoby zainteresowane bardziej ekstremalnymi sportami zimowymi. Ochrona w przypadku wykupienia polisy Extreme obejmuje:

 • free skiing (jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami),
 • free snowboarding (jazda na desce snowboardowej po nieoznaczonych trasach),
 • heliboarding (zjazd na desce po nieoznakowanych trasach stoku, na które transport odbywa się helikopterem),
 • heliskiing (zjazd na nartach poza wyznaczonymi trasami, na które transport odbywa się helikopterem),
 • wspinaczka lodowa i wspinaczka wysokogórska (powyżej 5 500 m n.p.m.),
 • psie zaprzęgi,
 • skoki narciarskie.

Ile kosztuje polisa Allianz Globtroter dla narciarzy?

Ubezpieczenie Allianz Globtroter obiektywnie nie należy do najtańszych. W przypadku wyboru oferty Medium, ceny rozpoczynają się od ok. 21 złotych za jeden dzień ochrony. Jeśli chcemy uprawiać sporty bardziej ekstremalne i zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia Allianz Globtroter w wariancie Extreme, będziemy musieli zapłacić ok. 27 złotych za jeden dzień ochrony. Poniżej krótkie zestawienie najważniejszych elementów obydwu wariantów i różnic między nimi.

Allianz Globtroter MediumAllianz Globtroter Extreme
cena za dzień ochronyod 21,23 złod 27,26 zł
koszty leczenia i assistance200 000 zł500 000 zł
koszty ratownictwa50 000 zł50 000 zł
NNW30 000 zł40 000 zł
OC100 000 zł100 000 zł
OC sportowe100 000 zł100 000 zł
ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego i elektroniki4 000 zł4 000 zł

Źródło: rankomat.pl

Powyższe ceny i zakres ubezpieczenia dotyczą polis narciarskich na wyjazd w Europie. Ceny będą oczywiście wyższe, jeśli zechcemy szusować na trasach poza Europą. W takim przypadku trzeba przygotować się na wydatek ok. 33 zł za dzień ochrony w wariancie Medium lub ok. 40 zł za dzień ochrony w wariancie Extreme.

Allianz Globtroter dla narciarzy – jakie ma wady i zalety?

Podsumowując, ubezpieczenie oferowane przez Allianz, ma kilka zalet, wyróżniających tę ofertę na tle konkurencji. Należą do nich przede wszystkim:

 • wysokie sumy gwarantowane ubezpieczenia kosztów leczenia, odpowiedzialności cywilnej, bagażu i sprzętu sportowego. Dla większości narciarzy satysfakcjonujące powinny być także sumy NNW i kosztów ratownictwa.
 • duża liczba sportów objętych ochroną. Zarówno w ofercie Medium, jak i Extreme, znajdziemy naprawdę szeroki zakres sportów. Docenią go w szczególności miłośnicy mniej popularnych aktywności zimowych.

Ubezpieczenie Allianz Globtroter ma jednak także kilka wad. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto zwrócić uwagę w szczególności na:

 • sumę ubezpieczenia kosztów leczenia w wariancie Medium w przypadku wyjazdu poza Europę. 200 000 zł może okazać się niewystarczającą sumą. Wszystkie osoby, które wyjeżdżają na zimowy wypoczynek poza Stary Kontynent, powinny wybrać droższy wariant Extreme.
 • cenę. Oferta Allianz na tle innych ofert dostępnych w naszym kalkulatorze wypada po prostu drogo. Cena polisy na tygodniowy wyjazd do popularnej wśród polskich turystów Austrii wyniesie ok. 150 zł w wariancie Medium lub ok. 190 zł w wariancie Extreme. Osoby, które dysponują mniejszym budżetem, bez problemu znajdą podobną, tańszą ofertę.

Allianz Globtroter – czy warto kupić to ubezpieczenie?

Oferta Allianz może okazać się interesująca dla osób, które poza jazdą na nartach, chcą spróbować sportów ekstremalnych. Obszerny katalog aktywności objętych ubezpieczeniem pozwoli cieszyć się bezpiecznym wyjazdem nawet turystom, którzy zdecydują się spróbować naprawdę nietypowych sportów zimowych.

Bez względu na to, ku któremu ubezpieczycielowi się skłaniamy, o polisie narciarskiej należy pamiętać zawsze. Kilkadziesiąt złotych wydane na ubezpieczenie pozwoli oszczędzić kosztów, które w przypadku szkody na terenie innego kraju, mogą wynosić kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Co warto wiedzieć?

 1. Polisa Allianz Globtroter dostępna jest aż w trzech wariantach – Basic, Medium i Extreme.
 2. Można wybrać jeden z trzech zakresów terytorialnych ochrony: Polska, Europa i cały świat. Polisa pokrywa koszty leczenia i Assistance od 80 do 500 tys. zł.
 3. Polisa Allianz oferuje wysokie sumy gwarantowane oraz szeroki zakres sportów objętych ochroną. 
 4. Ubezpieczenie można mieć już za około 20 zł/dzień.