Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Agentów.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 463 80 50
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 417 11 40
Życie, Zdrowie, Firma, Grupowe
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 19:00
sob.09:00 - 15:00
Zadzwoń71 736 75 55
Kontakt
Skorzystaj z pomocy naszego Agenta
Allianz
Aviva
AXA
Benefia
Generali
Link4
mtu24.pl
Proama
PZU
Uniqa
You Can Drive
Allianz
Aviva
AXA
Benefia
Generali
Link4
mtu24.pl
Proama
PZU
Uniqa
You Can Drive

Wszystko o ubezpieczeniach samochodowych

Odpowiedzialność cywilna (OC)

oc
 • Jak kupić tanie OC?

  70% użytkowników Rankomat.pl znajduje tańsze OC dzięki porównaniu cen. Zakres tego ubezpieczenia regulowany jest ustawowo, dlatego wybierając OC należy kierować się jak najniższą ceną polisy. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe rozszerzenia, które wzbogacają ochronę, a często dostępne są  w cenie obowiązkowego ubezpieczenia OC lub za nieznaczną dopłatą.

 • Co wpływa na cenę OC?

  Cena ubezpieczenia OC zależy od parametrów pojazdu i danych dotyczących właściciela. Najbardziej istotne elementy to historia ubezpieczenia, wiek kierowcy, jego miejsce zamieszkania, pojemność silnika samochodu itp. 

 • Kiedy ubezpieczenie OC zostanie automatycznie przedłużone?

  Konsekwencje braku posiadania ważnej polisy OC mogą być dla kierowcy bardzo dotkliwe, a kara finansowa sięgać nawet 4500 zł. Nie w każdym przypadku zapomnienie o zakupie ubezpieczenia jest jednak jednoznaczne z ustaniem ochrony. Niektórzy kierowcy mogą liczyć na automatyczne wznowienie OC po upływie jego ważności.

Autocasco (AC)

AC
 • Dlaczego warto kupić Autocasco?

  Ubezpieczenie Autocasco gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku kolizji z naszej winy, działania żywiołu lub kradzieży pojazdu. W razie wystąpienia szkody częściowej lub całkowitej, bogaty pakiet gwarantuje wypłatę odszkodowania w pełnym wymiarze. Ubezpieczenie AC warto dopasować do swoich preferencji, aby w razie potrzeby móc w pełni korzystać z ochrony.

 • Jak wybrać najlepsze Autocasco?

  W ubezpieczeniu Autocasco najważniejszy jest zakres ochrony. Wybierając AC warto zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia, sposób naprawy samochodu, amortyzację części oraz ewentualny udział własny w likwidacji szkody. 

 • Płatne drogi w Polsce i Europie - sprawdź, ile zapłacisz

  W Niemczech i Danii autostrady są bezpłatne, a w Polsce za niektóre odcinki musimy słono zapłacić. Sprawdziliśmy ceny oraz systemy poboru opłat w poszczególnych państwach Europy i okazuje się, że długie trasy kosztują Polaków prawie tyle co roczne winiety w Szwajcarii.

Assistance, NNW, Szyby...

nnw
 • Jaką polisę dodatkową warto kupić?

  Kierowcy najczęściej wybierają dodatkowe ubezpieczenie assistance, NNW, ochronę szyb
  i opon. Ochrona działa głównie po wypadku lub kolizji, podczas unieruchomienia pojazdu w podróży lub w sytuacji, kiedy auto wymaga naprawy na trasie. Niektóre towarzystwa oferują dodatkowe ubezpieczenia całkiem za darmo lub za niewielką opłatą, w pakiecie z obowiązkowym OC

 • Dlaczego warto kupić assistance?

  Z ubezpieczeniem assistance nie musisz obawiać się nagłej awarii samochodu. Zapewnia holowanie, pomoc na miejscu zdarzenia lub auto zastępcze. Bogatsze pakiety gwarantują zakwaterowanie
  w hotelu, pomoc prawną lub medyczną.

 • I półrocze 2019 r. na rynku OC. Raport RanKING

  Średnia cena OC wyniosła w I półroczu 2019 roku 687 zł i była o 7,2% niższa niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Obniżki dotyczą wszystkich kierowców, jednak wciąż dla niektórych z nich stawki za obowiązkowe ubezpieczenie są wysokie.


Porównujemy oferty wiodących Ubezpieczycieli

Allianz
Aviva
AXA
Benefia
Generali
Link4
mtu24.pl
Proama
PZU
Uniqa
You Can Drive

Dlaczego warto porównać ceny i kupić polisę OC/AC w Rankomat?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. Czy wiesz, że aż 70% kierowców znajduje tańsze ubezpieczenie samochodu porównując ceny?
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. W porównywarce, chociaż trzeba odpowiedzieć na trochę więcej pytań, sprawdzenie cen 10 firm zajmuje zaledwie 7 minut!
Brak ryzyka w Rankomat
Ochrona konsumenta. Pamiętaj, że kupując ubezpieczenie przez porównywarkę możesz odstąpić od umowy w ciągu 30 dni od zakupu. Nie musisz podawać przyczyny odstąpienia!
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo. Zakup polisy w porównywarce jest bezpieczny dzięki szyfrowaniu SSL. Baza danych Klientów zarejstrowana jest w biurze generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Pełne wsparcie
Pełne wsparcie. W każdej chwili możesz skorzystać z pomocy jednego z naszych 200 doradców ubezpieczeniowych. Zapewniamy wsparcie przed i po zakupie polisy.

Co warto wiedzieć
o ubezpieczeniach samochodowych?

 • Czym kierować się wybierając OC?

  W przypadku ubezpieczenia OC warto kierować się oferowaną ceną polisy. Warunki obowiązkowego ubezpieczenia reguluje ustawa, więc jego zakres w każdym towarzystwie jest taki sam. Porównując oferty, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe rozszerzenia, które ubezpieczyciele oferują w cenie polisy OC, np. assistance w podstawowej wersji lub uczestnictwo w systemie Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS).

 • Jakie dodatki możesz otrzymać do OC?

  Do polisy OC dodatkowo otrzymać możesz  bezpłatne assistance, ubezpieczenie bagażu, NNW czyZieloną Kartę. Należy jednak pamiętać, aby przy wyborze polisy nie kierować się wyłącznie dodatkami i  każdorazowo porównywać ceny samego OC. Warto również przeanalizować przydatność i dopasowanie bonusów do naszych indywidualnych potrzeb. Służy temu weryfikacja Ogólnych Warunków Ubezpieczenia(OWU),gdzie znaleźć można limity, ograniczenia w zakresie ochrony i wyłączenia od odpowiedzialności.    

 • Czy zakup ubezpieczenia przez Internet jest bezpieczny?

  Dzięki najnowszym i aktualizowanym na bieżąco technologiom, takim jak szyfrowanie połączeń kluczem SSL, wszystkie zgromadzone przez nas informacje są zabezpieczone i odpowiednio przechowywane. Zgromadzone dane udostępniane są wyłącznie współpracującymi z nami partnerami biznesowymi po zaakceptowaniu zgód marketingowych na naszych stronach internetowych.

  Baza danych porównywarki rankomat.pl została zarejestrowana w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Dodatkowo zakup polisy przez Internet daje naszym klientom możliwość odstąpienia od umowy do 30 dni od jej zawarcia, bez konieczności podawania jakiejkolwiek przyczyny. 

 • Co się dzieje z Twoimi danymi po wypełnieniu formularza?

  Przekazanie wymaganych informacji jest dobrowolne i ma na celu przygotowanie indywidualnego rankingu ubezpieczeń. Dane przekazywane są do współpracujących z nami towarzystw ubezpieczeniowych dopiero po wyrażeniu przez klienta odpowiedniej zgody. Eliminuje to ryzyko związane z przekazywaniem informacji wrażliwych w ręce osób niepowołanych.  

 • Jak wybrać ubezpieczenie Autocasco?

  Przy wyborze ubezpieczenia autocasco ważniejszym czynnikiem od wysokości składki, jest oferowany przez towarzystwo zakres polisy. Ubezpieczyciele oferują ubezpieczenie AC w odmiennych wariantach i w różnych cenach. Przykładowo minicasco to podstawowa ochrona, gwarantująca najczęściej wypłatę odszkodowania w wyniku kradzieży samochodu. Z kolei rozbudowane pakiety AC mogą być przydatne przypadku kolizji, wypadku, negatywnych następstw zjawisk atmosferycznych (np. grad, powódź, uderzenie pioruna),a także w razie uszkodzeń pojazdu w wyniku działań osób trzecich lub zwierząt. 

  Oferty gwarantujące szeroki zakres ochrony są z reguły najdroższe. Aby wybrać najlepiej dopasowaną polisę AC wystarczy skorzystać z porównywarki rankomat.pl. W zaledwie kilka sekund określisz, czy interesuje Cię udział własny w szkodzie, naprawa na częściach oryginalnych lub amortyzacja części. Wyeliminowanie z zestawienia ofert nie spełniających Twoich oczekiwań, pozwoli na podjęcie szybkiej i trafnej decyzji.

 • Czy polisa otrzymana przez Internet jest honorowana przez policję?

  Polisa zakupiona przez telefon lub internet, otrzymana w formie maila, jest pełnoprawnym dokumentem, nie ustępującym niczym zaświadczeniu wydanym w tradycyjnej postaci. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 13 lipca 2012 r. w sprawie rodzaju i zakresu dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, potwierdzeniem zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego jest dokument ubezpieczenia wydany przez zakład ubezpieczeń. Dla policji nie ma więc znaczenia w jakiej formie wydrukowane jest potwierdzenie.

 • Jak wypowiedzieć umowę OC?

  W przypadku automatycznego przedłużenia polisy u wybranego ubezpieczyciela, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypowiedzieć obowiązującą umowę OC. Warunkiem jest równoległe wykupienie polisy w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Ubezpieczyciel musi otrzymać rezygnację listem poleconym lub w formie elektronicznej w formie skanu z własnoręcznym podpisem ubezpieczonego. Ważne aby zrobić to na dzień przed zakończeniem okresu ubezpieczenia. W przypadku wysłania wypowiedzenia pocztą, decydująca jest data stempla pocztowego. 

  Przedłużoną automatycznie polisę OC możesz wypowiedzieć w każdym momencie, ponosząc przy tym koszty za faktyczny okres ochrony ubezpieczeniowej - od dnia wznowienia polisy do dnia rezygnacji. Jeśli korzystasz z ubezpieczenia OC zbywcy pojazdu, polisa wygaśnie w ostatnim dniu jej obowiązywania i nie będzie automatycznie wznawiana.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach samochodowych?

Artykuły i porady dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego