Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Agentów.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 463 80 50
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
sob.9.00 - 15.00
Zadzwoń22 417 11 40
Życie
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 17:00
Zadzwoń71 736 75 55
Kontakt
Skorzystaj z pomocy naszego Agenta
Allianz
Aviva
AXA
Benefia
Link4
MTU
Proama
PZU
You Can Drive
Allianz
Aviva
AXA
Benefia
Link4
MTU
Proama
PZU
You Can Drive

Wszystko o ubezpieczeniach samochodowych

Odpowiedzialność cywilna (OC)

oc
 • Jak kupić tanie OC?

  70% użytkowników Rankomat.pl znajduje tańsze OC dzięki porównaniu cen. Zakres tego ubezpieczenia regulowany jest ustawowo, dlatego wybierając OC należy kierować się jak najniższą ceną polisy. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe rozszerzenia, które wzbogacają ochronę, a często dostępne są  w cenie obowiązkowego ubezpieczenia OC lub za nieznaczną dopłatą.

 • Co wpływa na cenę OC?

  Cena ubezpieczenia OC zależy od parametrów pojazdu i danych dotyczących właściciela. Najbardziej istotne elementy to historia ubezpieczenia, wiek kierowcy, jego miejsce zamieszkania, pojemność silnika samochodu itp. 

 • Kolejne podwyżki OC? KNF ostrzega

  W ciągu najbliższych kilku miesięcy znów mogą wzrosnąć ceny OC, informuje w swoim najnowszym raporcie KNF. Raport wyjaśnia również powody dotychczasowych podwyżek i przedstawia ogólną sytuację na rynku ubezpieczeń.

Autocasco (AC)

AC
 • Dlaczego warto kupić Autocasco?

  Ubezpieczenie Autocasco gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku kolizji z naszej winy, działania żywiołu lub kradzieży pojazdu. W razie wystąpienia szkody częściowej lub całkowitej, bogaty pakiet gwarantuje wypłatę odszkodowania w pełnym wymiarze. Ubezpieczenie AC warto dopasować do swoich preferencji, aby w razie potrzeby móc w pełni korzystać z ochrony.

 • Jak wybrać najlepsze Autocasco?

  W ubezpieczeniu Autocasco najważniejszy jest zakres ochrony. Wybierając AC warto zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia, sposób naprawy samochodu, amortyzację części oraz ewentualny udział własny w likwidacji szkody. 

 • Jak przygotować samochód do wakacyjnej podróży?

  Nic nie puka? Nic nie piszczy? Samochód zatankowany? No to ruszam… STOP! Zanim wybierzesz się na wakacje, upewnij się, że na pewno jesteś zabezpieczony na każdą ewentualność. Inaczej może się zdarzyć, że długo wyczekiwany urlop zamieni się w generator stresu i problemów.

Assistance, NNW, Szyby...

nnw
 • Jaką polisę dodatkową warto kupić?

  Kierowcy najczęściej wybierają dodatkowe ubezpieczenie assistance, NNW, ochronę szyb
  i opon. Ochrona działa głównie po wypadku lub kolizji, podczas unieruchomienia pojazdu w podróży lub w sytuacji, kiedy auto wymaga naprawy na trasie. Niektóre towarzystwa oferują dodatkowe ubezpieczenia całkiem za darmo lub za niewielką opłatą, w pakiecie z obowiązkowym OC

 • Dlaczego warto kupić assistance?

  Z ubezpieczeniem assistance nie musisz obawiać się nagłej awarii samochodu. Zapewnia holowanie, pomoc na miejscu zdarzenia lub auto zastępcze. Bogatsze pakiety gwarantują zakwaterowanie
  w hotelu, pomoc prawną lub medyczną.

 • Skargi na ubezpieczycieli. Które towarzystwo wypadło najlepiej w 2016 r.?

  13 tys. skarg na ubezpieczycieli wpłynęło do Rzecznika Finansowego w 2016 roku. 38% wniosków dotyczyło ubezpieczeń komunikacyjnych. Dlaczego polscy kierowcy kierują pod adresem towarzystw tyle zażaleń? I które z nich najlepiej wypadło w rankingu?

Porównujemy oferty wiodących Ubezpieczycieli

AllianzAvivaAXABenefiaLink4MTUProamaPZUYou Can Drive

Dlaczego warto porównać ceny i kupić polisę OC/AC w Rankomat?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. Czy wiesz, że aż 70% kierowców znajduje tańsze ubezpieczenie samochodu porównując ceny?
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. W porównywarce, chociaż trzeba odpowiedzieć na trochę więcej pytań, sprawdzenie cen 10 firm zajmuje zaledwie 7 minut!
Brak ryzyka w Rankomat
Ochrona konsumenta. Pamiętaj, że kupując ubezpieczenie przez porównywarkę możesz odstąpić od umowy w ciągu 30 dni od zakupu. Nie musisz podawać przyczyny odstąpienia!
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo. Zakup polisy w porównywarce jest bezpieczny dzięki szyfrowaniu SSL. Baza danych Klientów zarejstrowana jest w biurze generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Pełne wsparcie
Pełne wsparcie. W każdej chwili możesz skorzystać z pomocy jednego z naszych 200 doradców ubezpieczeniowych. Zapewniamy wsparcie przed i po zakupie polisy.

Co warto wiedzieć
o ubezpieczeniach samochodowych?

 • Czym kierować się wybierając OC?

  W przypadku ubezpieczenia OC warto kierować się najniższą ceną polisy. Warunki obowiązkowego ubezpieczenia reguluje ustawa, więc jego zakres w każdym towarzystwie jest taki sam. Porównując oferty, warto zwrócić uwagę na dodatkowe rozszerzenia, które ubezpieczyciele oferują w cenie polisy OC, np. assistance w podstawowej wersji.

 • Jakie dodatki możesz otrzymać do OC?

  Niektóre towarzystwa oferują bezpłatnie lub za opłatą dodatkowe rozszerzenia polisy takie jak assistance, NNW czy Zielona Karta.

 • Czy zakup ubezpieczenia przez Internet jest bezpieczny?

  Dzięki szyfrowaniu SSL wszystkie zgromadzone przez nas informacje są odpowiednio zabezpieczone i przechowywane. Dodatkowo, baza danych naszych klientów została zarejestrowana w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Zakup polisy przez Internet daje Ci możliwość odstąpienia od umowy do 30 dni od jej zawarcia.

 • Co się dzieje z Twoimi danymi po wypełnieniu formularza?

  Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne i ma na celu przygotowanie rankingu ofert ubezpieczenia. Wyłącznie wtedy, kiedy w naszym formularzu zaznaczysz odpowiednie zgody, Twoje dane zostaną przekazane współpracującym z nami towarzystwom ubezpieczeniowym.

 • Jak wybrać ubezpieczenie Autocasco?

  Przy wyborze ubezpieczenia Autocasco najważniejszy jest zakres polisy. Kalkulator Rankomat.pl pozwala Ci na filtrowanie wyników porównania według preferowanych przez Ciebie kryteriów. Zaznacz interesujący Cię sposób naprawy samochodu, wysokość udziału własnego i amortyzację części.

 • Czy polisa otrzymana przez Internet jest honorowana przez policję?

  Polisa otrzymana przez Internet jest pełnoprawnym dokumentem. Nie ma znaczenia, czy posiadasz ją w wersji elektronicznej czy papierowej. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 13 lipca 2012 r. w sprawie rodzaju i zakresu dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, potwierdzeniem zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego jest dokument ubezpieczenia wydany przez zakład ubezpieczeń.

 • Jak wypowiedzieć umowę OC?

  Wypowiedzenie umowy OC ubezpieczyciel musi otrzymać na dzień przed zakończeniem okresu ubezpieczenia. W przypadku wysłania wypowiedzenia pocztą, decyduje data stempla pocztowego. Jeśli korzystasz z OC zbywcy pojazdu, polisa wygaśnie w ostatnim dniu jej obowiązywania i nie będzie automatycznie wznawiana.

Co warto wiedzieć 
o ubezpieczeniach samochodowych?

Artykuły i porady dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych

Co wpływa na cenę OC?
06.07.2017

Co wpływa na cenę OC?

Zniżki za bezszkodową jazdę to tylko jeden z elementów wpływających na cenę ubezpieczenia OC. Tymczasem wysokość składki uzależniona jest od wielu indywidualnych …

Dlaczego warto kupić Autocasco?
06.07.2017

Dlaczego warto kupić Autocasco?

Zakup polisy AC jest nieobowiązkowy więc polscy kierowcy nie muszą go posiadać. Zanim jednak podziękujesz swojemu ubezpieczycielowi za zakup dodatkowej polisy, zastanów …

Jaką polisę dodatkową wybrać?
05.07.2017

Jaką polisę dodatkową wybrać?

NNW, ochrona szyb, assistance… Ubezpieczenia dodatkowo rozszerzają ochronę samochodu, kierowcy lub jego pasażerów. Warto jednak wiedzieć, w jakiej sytuacji polisa może …

logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego