Rezygnacja z konta w Banku Millennium może być szybka i wygodna. Do wyboru masz kilka sposobów – przez internet, telefonicznie, korespondencyjnie lub bezpośrednio w placówce banku. Oznacza to, że całą procedurę możesz przeprowadzić nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Sprawdziliśmy, jak zamknąć konto w Banku Millennium krok po kroku, ile pieniędzy zostawić na zamykanym rachunku oraz co powinno zawierać wypowiedzenie umowy.
- 1. Jak zamknąć konto w Banku Millennium?
- 1.1. Jak zamknąć konto w Banku Millennium przez internet?
- 1.2. Jak zamknąć konto w Banku Millennium przez telefon?
- 1.3. Jak zamknąć konto w Banku Millennium listownie?
- 1.4. Jak osobiście zlikwidować konto w Banku Millennium?
- 2. Co powinno zawierać wypowiedzenie umowy rachunku w Banku Millennium?
- 3. Okres wypowiedzenia umowy rachunku w Banku Millennium
- 3.1. Zamknięcie konta w Banku Millennium w trybie natychmiastowym
- 4. Jaką kwotę pozostawić na likwidowanym rachunku?
- 5. Na co zwracać uwagę podczas zamykania konta w Banku Millennium?
- 6. Jakie są najczęstsze powody zamykania kont bankowych?
- 7. Warto wiedzieć
Jeśli zdecydowałeś się na zamknięcie konta w Banku Millennium i nie wiesz, jak się za to zabrać, to jesteś w odpowiednim miejscu. Możesz wybrać jeden z czterech sposobów likwidacji rachunku. Sam bank nie stawia żadnych przeszkód w tym zakresie, więc realizacja dyspozycji nie powinna być specjalnie czasochłonna i angażująca. Dobrze jest jednak wiedzieć, jak przygotować się do tej czynności i o czym pamiętać w trakcie zamykania rachunku.
Jak zamknąć konto w Banku Millennium?
Konto w Banku Millennium możesz zamknąć w dowolnym momencie. W większości przypadków Twoja dyspozycja nie zostanie zrealizowana natychmiastowo, ponieważ obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia umowy. Rachunek zlikwidujesz w jeden z poniższych sposobów:
🌐 przez internet – w usłudze bankowości elektronicznej Millenet;
☎️ telefonicznie – kontaktując się z infolinią;
✉️ listownie;
🏦 podczas wizyty w placówce Banku Millennium.
Jak zamknąć konto w Banku Millennium przez internet?
Najwygodniejszym i najszybszym sposobem na zamknięcie konta osobistego w Banku Millennium jest skorzystanie z usługi bankowości internetowej Millenet. Aby zlikwidować rachunek wykonaj następujące kroki:
1️⃣ Zaloguj się do Millenetu.
2️⃣ Rozwiń menu klikając swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu.
3️⃣ Wybierz opcję Wnioski i umowy.
4️⃣ Wskaż konto, które chcesz zamknąć.
5️⃣ Wpisz numer rachunku, na który zostanie przelana ewentualna nadwyżka na likwidowanym koncie.
6️⃣ Wybierz z listy powód zamknięcia konta – może być bardzo ogólnikowy.
7️⃣ Zaakceptuj przygotowaną dyspozycję.
Pamiętaj, że nie zamkniesz konta w Banku Millennium z poziomu aplikacji mobilnej. Możesz jednak za jej pomocą połączyć się z konsultantem, który przyjmie Twoją dyspozycję. W tym celu:
1️⃣ Wybierz ikonę ludzika.
2️⃣ Kliknij w zakładkę Kontakt.
3️⃣ Wybierz opcję Połącz bezpośrednio z konsultantem.
Jak zamknąć konto w Banku Millennium przez telefon?
Drugim wygodnym sposobem na zamknięcie konta w Banku Millennium jest kontakt z całodobową infolinią TeleMillennium. Dzięki tej metodzie możesz załatwić sprawę zdalnie i uniknąć ewentualnych kolejek w placówce. Jeśli masz rachunek dla klientów indywidualnych, to dyspozycję złożysz dzwoniąc na jeden z poniższych numerów:
- (+48) 22 598 40 40 – z telefonów komórkowych i zagranicznych;
- 801 331 331 – z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych;
- (+48) 22 598 40 45 – infolinia w języku ukraińskim dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.
Możesz również połączyć się z pracownikiem Banku Millennium za pomocą aplikacji mobilnej. W tym celu po zalogowaniu do aplikacji:
1️⃣ Wybierz opcję Kontakt.
2️⃣ Skorzystaj z opcji Połącz bezpośrednio z konsultantem.
Opłaty za połączenia z telefonów komórkowych i stacjonarnych są zgodne z cennikiem operatora danej sieci. Do kontaktu z infolinią TeleMillennium będziesz potrzebować indywidualnego identyfikatora klienta (MilleKod) oraz hasła dostępu, które wpiszesz na klawiaturze swojego telefonu.
Jak zamknąć konto w Banku Millennium listownie?
Jeśli nie korzystasz z bankowości internetowej Banku Millennium ani nie chcesz zamykać konta przez infolinię, to możesz załatwić tę sprawę wysyłając wypowiedzenie umowy na adres banku. Metoda ta skierowana jest przede wszystkim do osób, które mają znacznie bliżej na pocztę, niż do oddziału Banku Millennium.
Wybierając opcję korespondencyjną w pierwszej kolejności przygotuj stosowne pismo. (w dalszej części tekstu opiszemy, co powinno zawierać) i wyślij je na adres:
Bank Millennium SA
ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa
Naszym okiem

Jak osobiście zlikwidować konto w Banku Millennium?
Jeśli masz bardziej tradycyjne podejście do bankowości i cenisz sobie bezpośredni kontakt z pracownikiem banku, to możesz złożyć dyspozycję zamknięcia konta w jednej z setek placówek Banku Millennium. Znajdziesz je wszystkie dzięki praktycznej wyszukiwarce dostępnej na stronie internetowej tej instytucji.
Z jednej strony metoda ta może być czasochłonna, ale z drugiej zapewnia wsparcie pracownika banku, który przeprowadzi Cię przez całą procedurę zamykania konta. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ważny dowód osobisty. Zastanów się, czy chcesz zrezygnować z innych produktów lub usług świadczonych przez Bank Millennium. A może wręcz przeciwnie – chcesz zamknąć konto, ale przy okazji planujesz np. złożyć wniosek o kartę kredytową lub kredyt gotówkowy.
Co powinno zawierać wypowiedzenie umowy rachunku w Banku Millennium?
Wypowiedzenie umowy rachunku możesz przygotować samodzielnie. Dotyczy to w szczególności sytuacji, kiedy chcesz złożyć dyspozycję drogą korespondencyjną. Dokument ten powinien zawierać następujące informacje:
- nazwę miejscowości,
- datę,
- oznaczenie oddziału banku,
- imię i nazwisko posiadacza rachunku,
- dzień wypowiedzenia rachunku,
- nazwę rachunku,
- numer rachunku,
- długość okresu wypowiedzenia,
- walutę i sposób wypłaty środków zgromadzonych na rachunku – w gotówce lub przelewem na wskazane konto w innym lub tym samym banku,
- podpis posiadacza rachunku lub przedstawiciela ustawowego.
Uwaga!
Okres wypowiedzenia umowy rachunku w Banku Millennium
Standardowy okres wypowiedzenia umowy rachunku w Banku Millennium wynosi 30 dni i biegnie od momentu przyjęcia dyspozycji. Weź to pod uwagę składając wniosek listownie. W takiej sytuacji warto zdecydować się na przesyłkę poleconą z potwierdzeniem odbioru, dzięki czemu będziesz wiedzieć, kiedy pismo zostało odebrane przez bank.
Okres wypowiedzenia może działać na Twoją korzyść. W tym czasie możesz na spokoje uporządkować swoje sprawy finansowe i poinformować odpowiednie podmioty o zmianie numeru konta np. pracodawcę i urząd skarbowy. Możesz również pobrać historię swojego rachunku i zapisać ją w bezpiecznym miejscu. Po zamknięciu konta wygenerowanie takiego dokumentu jest płatne.
Spróbuj tego
Zamknięcie konta w Banku Millennium w trybie natychmiastowym
W szczególnych sytuacjach pojawia się możliwość błyskawicznego zamknięcia konta w Banku Millennium. Do najbardziej popularnych okoliczności zaliczyć można zmiany w regulaminach i tabelach opłat i prowizji, na które się nie zgadzasz. W takiej sytuacji konto zamkniesz natychmiastowo. Skrócenie okresu wypowiedzenia umowy rachunku możliwe jest także za sprawą porozumienia stron.
Jaką kwotę pozostawić na likwidowanym rachunku?
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że samodzielne wyzerowanie salda likwidowanego rachunku załatwia sprawę. Przecież bez problemu możesz przelać całą kwotę na rachunek w innym banku. Rzeczywistość okazuje się jednak bardziej skomplikowana.
W okresie wypowiedzenia masz nadal pełny dostęp do wszystkich produktów i usług. Za to bank ma cały czas prawo do naliczania opłat i prowizji zgodnie z bieżącym cennikiem. Mowa tu o m.in. opłacie za prowadzenie konta i karty debetowej. Jeśli w dniu likwidacji kwota zgromadzona na rachunku nie pokryje w pełni zobowiązań wobec banku, to Twoja dyspozycja nie zostanie zrealizowana.
Aby uniknąć takiej sytuacji zostaw na rachunku kwotę odpowiadającą potencjalnym opłatom powiększoną o rezerwę na niespodziewane obciążenia. Ostatecznie nadwyżka z likwidowanego konta i tak zostanie przekazana na inny rachunek, który wskazałeś w wypowiedzeniu. Możesz również skontaktować się z pracownikiem banku i poprosić o wyliczenie odpowiedniej kwoty.
Na co zwracać uwagę podczas zamykania konta w Banku Millennium?
W pierwsze kolejności wybierz najdogodniejszy sposób likwidacji konta. Możesz to zrobić przez internet, listownie, telefonicznie oraz bezpośrednio w placówce Banku Millennium. Bez względu na wybraną metodę, zwróć się z prośbą o dostarczenie lub przekazanie potwierdzenia złożonej dyspozycji. Pamiętaj również o:
- okresie wypowiedzenia umowy rachunku, który wynosi 30 dni liczonych od dnia przyjęcia dyspozycji przez bank;
- automatycznej likwidacji produktów i usług powiązanych z zamykanym rachunkiem tj. karta debetowa lub limit w koncie (zobowiązanie należy spłacić w całości);
- pozostawieniu na zamykanym rachunku kwoty, która pozwoli pokryć zobowiązania wobec banku powstałe w okresie wypowiedzenia;
- wskazaniu numeru rachunku, na który przekazana zostanie nadwyżka znajdująca się na koncie w dniu jego likwidacji;
- odwołaniu zgód marketingowych, jeśli nie chcesz po zamknięciu rachunku otrzymywać informacji handlowych od banku;
- odwołaniu lub podpięciu pod inny rachunek zleceń stałych i poleceń zapłaty.
Jakie są najczęstsze powody zamykania kont bankowych?
Decyzję o zamknięciu konta osobistego możesz podjąć w dowolnym momencie. Najczęściej też nie musisz podawać konkretnej przyczyny, a jeśli bank nalega, to możesz powołać się na bardzo ogólny powód. Wśród najpopularniejszych przesłanek zmierzających do zamknięcia konta osobistego wymienić można:
- zbyt wysokie opłaty za prowadzenie rachunku i podstawowe operacje finansowe,
- nieintuicyjny system bankowości internetowej i mobilnej,
- niekompletną ofertę,
- niezadowalający poziom obsługi,
- korzystniejszą propozycję z innego banku.
Już wiesz, jak zamknąć konto w Banku Millennium. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Sama instytucja nie stawia też przeszkód w tym zakresie. Ważne jest tylko, aby dostosować się do obowiązujących zasad. Jeśli przy okazji jesteś na etapie poszukiwania kolejnego rachunku bankowego, to zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem kont osobistych.
Warto wiedzieć
- Konto w Banku Millennium możesz zamknąć na 4 sposoby: przez usługę bankowości internetowej, telefonicznie, listownie lub bezpośrednio w placówce.
- Likwidując konto w Banku Millennium zastanów się nad wycofaniem zgód na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
- Standardowy okres wypowiedzenia umowy rachunku w Banku Millennium wynosi 30 dni, które liczone są od dnia przyjęcia dyspozycji.
FAQ – najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje zamknięcie konta w Banku Millennium?
Samo złożenie dyspozycji zamknięcia konta w Banku Millennium jest bezpłatne. Mogą jednak pojawić się koszty alternatywne. W przypadku zamykania konta drogą korespondencyjną będzie to konieczność zapłaty za list polecony z potwierdzeniem odbioru.
Czy można zamknąć konto z zajęciem komorniczym w Banku Millennium?
Nie ma przeciwwskazań do zamknięcia konta, które należy do osoby zadłużonej. Wyjątkiem jest sytuacja, w której na rachunku bankowym w momencie zajęcia istnieją wierzytelności podlegające egzekucji.
Jak zamknąć konto firmowe w Banku Millennium?
Konto firmowe w Banku Millennium możesz zamknąć na dwa sposoby – korespondencyjnie lub podczas wizyty w oddziale. Niestety są to najbardziej czasochłonne metody. Wypowiedzenia umowy nie złożysz ani telefonicznie, ani za pośrednictwem bankowości internetowej Millenet.
Źródła
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/kontakt
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/kontakt/telemillennium
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/kim-jestesmy
Skandaliczne długo trwa zamknięcie konta w oddziale. Najpierw jakaś aktualizacja danych, później szereg dokumentów do podpisu. Trwało to dobre 40 minut.