Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Na jaką kwotę ubezpieczyć nieruchomość przy kredycie?

Kwota ubezpieczenia nieruchomości przy kredycie powinna być adekwatna do wartości domu czy mieszkania, z uwzględnieniem wartości stałych elementów i wyposażenia. Suma ubezpieczenia będzie zbliżona do wartości otrzymanego kredytu hipotecznego, ale wcale nie musi być równa. Nie powinna być zaniżona, do czego nie dopuści sam bank, który w razie szkody całkowitej nie będzie chciał być straty względem otrzymanego odszkodowania. Nie powinna być też zawyżona, aby uniknąć przepłacania za polisę, której koszt i tak podnosi ratę kredytu.

W sumie ubezpieczenia murów oraz stałych elementów wskazujemy wartość nieruchomości (równa, lub większa wartości kredytu), a w sumie ubezpieczenia mienia ruchomego wartość wyposażenia.

Prawidłowe wskazanie w polisie sumy ubezpieczenia pozwoli uniknąć niedoubezpieczenia i nadubezpieczenia. 

Niedoubezpieczenie to świadome lub nieświadome zaniżenie realnej wartości mienia. Składka jest wówczas trochę niższa, jednak jeśli dojdzie do dużych lub maksymalnych zniszczeń, to pieniądze z polisy nie wystarczą na pokrycie całości strat.

Nadubezpieczenie oznacza przeszacowanie wartości mienia. W takiej sytuacji kredytobiorca zapłaci wyższą składkę, a w przy dużych lub maksymalnych stratach otrzyma tylko tyle, ile stracił, a nie tyle, ile zadeklarował, że posiada.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego