Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Jakiej polisy mieszkaniowej do kredytu wymaga bank?

Dla banku, czyli kredytodawcy liczy się polisa mieszkaniowa, która chroni finansowo budynek w razie szkody całkowitej. Dla tego wystarczy zatem zakres podstawowy, czyli ochrona murów lub ścian oraz stałych elementów. 

Podstawowa polisa zawiera pakiet ryzyk nazwanych, jak pożar, wybuch, implozja, uderzenie pioruna, upadek statku powietrznego, uderzenie pojazdu, uderzenie fali naddźwiękowej, dym i sadza, katastrofa budowlana, akcja ratownicza, wandalizm, silny wiatr, lawina, trzęsienie ziemi, tąpnięcie, zapadanie i osuwanie się ziemi, upadek drzew i budowli, śnieg i lód, grad, deszcz, pękanie na skutek mrozu, zalanie, przepięcie, stłuczenie elementów stałych. Zawartość pakietu różni się w zależności od polisy mieszkaniowej. 

W interesie kredytobiorcy powinno być ubezpieczenie nieruchomości z kredytem hipotecznym w wersji rozszerzonej. Wtedy może on liczyć na pokrycie szkód spowodowanych powodzią, kradzieżą, bezpłatnie wezwać specjalistę do awarii czy uniknąć odpowiedzialności finansowej w razie nieumyślnej szkody na mieniu sąsiada. 

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego