Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy zostanę przewieziony do miejsca zamieszkania czy tylko na teren kraju?

Ubezpieczyciel pokrywa koszty transportu do miejsca zamieszkania na terenie Polski. Oznacza to, że niezależnie od rodzaju transportu, zostaniemy przewiezieni do miasta lub miejscowości, w której się na co dzień przebywa. W przypadku powrotu samolotem towarzystwo zorganizuje też transport z lotniska do miejsca zamieszkania. Wszystkie te koszty zostaną pokryte do wysokości sumy gwarantowanej. Jeśli kwota ta zostanie przekroczona, to pozostałą część musi opłacić sam poszkodowany.

Ważne jest więc przy wyborze ubezpieczenia zdecydowanie się na odpowiednio wysokie kwoty kosztów leczenia - bo z nich będzie pokrywane leczenie za granicą, zakup leków, ale także transport powrotny do kraju. Na terenie Europy zalecaną sumą gwarantowaną kosztów leczenia jest 30 000 euro.

W przypadku krajów pozaeuropejskich kwota ta powinna wynosić od 50 000 euro wzwyż. Jadąc do USA, Australii, Japonii czy innych krajów słynących z wysokich kosztów leczenia najlepiej zdecydować się na możliwie najwyższy wariant.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego