Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy można mieć polisę życiową na wyższą sumę niż wymaga bank?

Tak, polisę na życie można kupić samodzielnie, np. przez porównywarkę ubezpieczeń, a następnie przedstawić bankowi dowód zakupu polisy na wymaganą sumę ubezpieczenia lub wyższą. Banki, przy zawieraniu umowy kredytowej, zachęcają do zakupu polisy na życie, która będzie zabezpieczeniem finansowym dla banku na wypadek np. nieprzewidzianej śmierci kredytobiorcy. W takiej sytuacji oferta banku zwykle dotyczy polisy, której suma ubezpieczenia jest najbardziej zbliżona do wysokości zadłużenia. Można jednak ubezpieczyć się na wyższą kwotę, jednak taki krok najlepiej podejmować samodzielnie. Przed zakupem polisy na życie warto dokonać solidnej analizy dostępnych ofert i wybrać opcję, która będzie najbardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Zbyt wysoka suma ubezpieczenia może oznaczać wygórowaną składkę, która nie będzie z czasem możliwa do spłacenia, np. w efekcie zaproponowanej przez towarzystwo indeksacji składki.

Ubezpieczenie na życie przy kredycie jest opłacalne, pod warunkiem, że jest ono zgodne z potrzebami zainteresowanego. Zwykle składka nie jest wysoka, a gwarantuje bezpieczeństwo i finansowe wsparcie w różnych nieprzewidzianych sytuacjach. Dzięki polisie do kredytu można zyskać pieniądze potrzebne na spłatę zobowiązań wobec banku, mimo utraty płynności finansowej.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego