Nasi Klienci oceniają Uniqa na
2,79
Zostaw opinię

Wśród dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych Uniqa oferuje NNW, obejmujące ochroną zarówno kierowcę, jak i jego pasażerów. 

Porównaj oferty OC i AC z NNW»

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), to rodzaj dodatkowej ochrony, oferowanej przez UNIQA wraz z polisą OC lub AC. Największym atutem polisy NNW w UNIQA jest jej stosunkowo niska cena (od 49 zł/rok) przy równocześnie wysokiej sumie ubezpieczenia.

Ochroną NNW objęte jest życie i zdrowie ubezpieczonego. Uniqa wypłaca odszkodowanie ubezpieczonemu lub osobie do tego uprawnionej po nieszczęśliwym wypadku, na skutek którego poszkodowany doznał uszczerbku na zdrowiu, rozstroju zdrowia lub zmarł. 

Ubezpieczenie NNW UNIQA działa po nieszczęśliwym wypadku, do którego doszło podczas:

  • ruchu pojazdu,
  • przebywania w pojeździe,
  • zatrzymania lub postoju na trasie,
  • wsiadania i wysiadania z pojazdu, 
  • naprawy na trasie.

Polisa NNW UNIQA obejmuje zakresem terytorialnym Polskę oraz pozostałe kraje europejskie. Ochroną objęty jest zarówno kierowca, jak i pasażerowie. 

Ubezpieczenie NNW w prosty sposób kupisz jako dodatek do OC i/lub AC. Koniecznie sprawdź, ile zapłacisz za polisę NNW w towarzystwie Uniqa i porównaj propozycję ubezpieczyciela z ofertami innych firm. 

Porównaj ceny OC i AC z NNW

NNW Przedsiębiorcy w UNIQA

Do ubezpieczenia OC lub OC+AC w Uniqa można dokupić również NNW Przedsiębiorcy. Oferta skierowana jest do właścicieli pojazdów lub osób korzystających z leasingu, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub są wspólnikami spółki cywilnej.

Umowa obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków przy pracy, w skutek których wystąpiła czasowa niezdolność do pracy. Ochroną objęty jest zarówno właściciel (współwłaściciel) samochodu, jak również osoba korzystająca z niego w ramach umowy leasingowej, prowadząca działalność gospodarczą w formie jednoosobowej lub będąca wspólnikiem spółki cywilnej. Ochrona NNW Przedsiębiorcy działa na całym świecie.

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji.