Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy polisa na życie jest obowiązkowa?

Nie, ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe. Do zakupu polisy można przystąpić dobrowolnie. Istnieją jednak okoliczności, w których posiadanie ubezpieczenia będzie wymagane – tak jest najczęściej w sytuacji zaciągania kredytu gotówkowego czy kredytu hipotecznego.

Bank może zaoferować zakup polisy, którą posiada w swojej ofercie (w ramach współpracy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym), a brak zgody może wpłynąć na negatywną decyzję o udzieleniu kredytu lub zdecydować o zaoferowaniu gorszych warunków kredytowych.

Ubezpieczenie oferowane przez bank to nie tylko forma zabezpieczenia dla kredytobiorcy, to również narzędzie ochrony dla banku. Polisa chroni kredytodawcę w sytuacji, gdy klient nie jest w stanie opłacić w terminie kolejnych rat zadłużenia. Przed pochopnym podpisaniem umowy ubezpieczenia z bankiem warto zwrócić uwagę na to, co dokładnie oferuje polisa oraz jakie są alternatywy na rynku.

Umowę ubezpieczenia na życie przy kredycie hipotecznym można podpisać na dwa sposoby:

  • klient może przystać na ofertę banku i zgodzić się, aby placówka zawarła w jego imieniu polisę na życie do kredytu;
  • klient może wykupić polisę indywidualnie i przedstawić w banku dowód przystąpienia do ubezpieczenia.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego