Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Poradnik kart bankowych

Karta kredytowa online bez wychodzenia z domu – gdzie uzyskać?

Mężczyzna trzyma w dłoniach kartę kredytową i telefon siedząc przed laptopem

Getty Images

Karta kredytowa to środek płatniczy, który pozwala na skorzystanie z dodatkowych funduszy zawsze, gdy istnieje taka potrzeba. W przeciwieństwie do karty debetowej, karta kredytowa nie jest wydawana automatycznie do rachunku klienta – aby ją otrzymać, musisz złożyć specjalny wniosek. Sprawdź, gdzie uzyskać kartę kredytową bez wychodzenia z domu.

Z danych Związku Banków Polskich (Raport NetB@nk za II kwartał 2024) wynika, że w Polsce jest aż 22,7 mln aktywnych użytkowników aplikacji mobilnych banków i 23,2 mln aktywnych klientów bankowości internetowej. Popularność produktów finansowych dostępnych online rośnie z roku na rok.

Z kolei zgodnie z danymi Narodowego Banku Polskiego (Informacja o kartach płatniczych – II kwartał 2024 r.) wynika, że karty kredytowe są drugą najliczniejszą kategorią kart płatniczych (po debetowych). Ich liczba w II kwartale wzrosła o 28,9 tys. (w porównaniu z poprzednim) i osiągnęła już 5 milionów.

Jak działa karta kredytowa i dlaczego warto ją mieć?

Karta kredytowa to narzędzie umożliwiające korzystanie z określonego limitu kredytowego udostępnionego przez bank.

Główne zalety karty kredytowej to:

  • okres bezodsetkowy – jeśli spłacisz całe zadłużenie na rachunku karty w terminie określonym w umowie, nie ponosisz kosztów odsetek;
  • wygodne płatności – kartą kredytową można płacić w sklepach stacjonarnych i robić zakupy online; zrealizujesz nią także płatności zbliżeniowe i wypłacisz gotówkę w bankomacie – ta ostatnia czynność może jednak wiązać się z dodatkowymi kosztami, dlatego kartę kredytową lepiej wykorzystywać tyko przy transakcjach bezgotówkowych;
  • możliwość rozłożenia płatności na raty – większość operatorów daje możliwość rozłożenia spłaty zadłużenia na karcie kredytowej na dogodne raty;
  • dodatkowe korzyści – np. programy lojalnościowe, ubezpieczenia podróżne czy rabaty u partnerów banku.

Dla kogo jest karta kredytowa?

Karta kredytowa sprawdzi się zarówno w codziennych zakupach, jak i podczas nagłych wydatków, takich jak naprawa samochodu czy zakup sprzętu RTV. Dzięki możliwości rozłożenia spłaty na raty karta pozwala uniknąć konieczności zaciągania szybkich i często kosztownych pożyczek.

Przykład

Pani Katarzyna, 35-letnia mieszkanka Warszawy, skorzystała z oferty karty kredytowej online, gdy jej samochód uległ awarii. Zamiast brać drogi kredyt gotówkowy, pokryła koszty naprawy z limitu karty. Zadłużenie spłaciła w okresie bezodsetkowym, dzięki czemu uniknęła kosztów w postaci odsetek.

Aby otrzymać kartę kredytową, trzeba spełnić podobne warunki, jak przy każdym innym rodzaju kredytu. Bank sprawdzi Twoją historię kredytową i wiarygodność jako klienta. Następnie obliczy Twoją zdolność kredytową i na tej podstawie przyzna limit kredytowy.

Jak uzyskać kartę kredytową online?

Proces uzyskania karty kredytowej może być prosty, szczególnie jeśli odbywa się przez internet. Sprowadza się on do zaledwie kilku kroków.

Krok 1: wybór odpowiedniej oferty

Pierwszym krokiem w uzyskaniu karty kredytowej online jest dokładne przeanalizowanie dostępnych ofert. Wiele banków umożliwia składanie wniosków przez internet, oferując różne warunki, np. brak opłat za użytkowanie czy atrakcyjne programy punktowe.

Warto zwrócić uwagę na:

  • wysokość stałych opłat – np. za obsługę karty kredytowej (coraz częściej wynosi ona 0 zł);
  • oprocentowanie i RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest istotna, ponieważ odzwierciedla całkowity koszt kredytu;
  • okres bezodsetkowy – często wynosi 50-60 dni; im dłuższy, tym więcej masz czasu na spłatę bez konieczności martwienia się o dodatkowe koszty;
  • dodatkowe korzyści – cashback, ubezpieczenia, rabaty.

Krok 2: wypełnienie wniosku online

Po wybraniu odpowiedniej oferty należy przejść do wypełnienia wniosku online na stronie banku. Ten etap jest prosty i zazwyczaj zajmuje kilka minut.

Zwykle w formularzu trzeba podać:

  • dane osobowe – imię, nazwisko, PESEL, adres;
  • informacje o zatrudnieniu i dochodach – rodzaj umowy, nazwa pracodawcy, wysokość dochodów;
  • dane kontaktowe – numer telefonu i adres e-mail.

Krok 3: weryfikacja zdolności kredytowej

Banki wymagają oceny zdolności kredytowej, co jest zgodne z przepisami ustawy Prawo bankowe (art. 70). W tym celu weryfikują dochody, historię kredytową w BIK oraz aktualne zobowiązania finansowe. Kartę kredytową dostaniesz tylko wtedy, gdy masz odpowiednią zdolność.

Krok 4: decyzja kredytowa i podpisanie umowy

Po weryfikacji bank przystępuje do analizy wniosku. Decyzja kredytowa często jest wydawana bardzo szybko (nawet w kilkanaście minut).

Gdy wniosek zostanie zaakceptowany, umowę można podpisać online.

Krok 5: wydanie karty kredytowej

Po podpisaniu umowy karta kredytowa zostaje wysłana na podany adres korespondencyjny lub dostarczona w formie cyfrowej (np. w aplikacji mobilnej). Fizyczna karta zwykle dociera w ciągu kilku dni roboczych. W przypadku kart wirtualnych można korzystać z niej od razu.

Uwaga!

Wyciągi z karty kredytowej online (stanowiące zestawienie Twoich transakcji dokonanych w danym okresie rozliczeniowym) zazwyczaj również są przesyłane w formie elektronicznej, a zadłużenie na rachunku karty kredytowej można spłacić przelewem elektronicznym lub ustawiając automatyczną płatność z konta.

Dzięki temu korzystanie z tej formy płatności jest naprawdę wygodne. Przez internet można też zastrzec kartę kredytową w razie jej zgubienia czy kradzieży oraz na bieżąco monitorować swoje saldo.

Gdzie można uzyskać kartę kredytową online?

Oferta kart kredytowych online jest coraz szersza. W listopadzie 2024 r. można uzyskać ten rodzaj karty płatniczej w wielu bankach działających w Polsce.

Karta kredytowa online w banku Citi Handlowym

Citi Handlowy to jeden z liderów rynku kart kredytowych w Polsce, oferujący szeroką gamę produktów dostępnych online. Klienci mogą wnioskować o kartę kredytową na stronie internetowej banku, a proces aplikacji jest szybki i intuicyjny.

Zalety kart kredytowych w Citi Handlowym to:

  • atrakcyjne programy lojalnościowe, w tym dostęp do programu Mastercard Bezcenne Chwile;
  • długi okres bezodsetkowy – aż 56 dni;
  • możliwość korzystania z promocji u partnerów banku;
  • możliwość rozłożenia na raty zadłużenia powyżej 100 PLN (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO 20,15%);
  • obsługa Google Pay i Apple Pay oraz dane karty dostępne online, dzięki czemu można dokonywać transakcje kartą wirtualną jeszcze przed otrzymaniem karty fizycznej.

W Citi Handlowym dostępna jest karta kredytowa Mastercard w wielu wariantach. Wymagania związane z jej uzyskaniem są niewygórowane, a proces aplikacji prosty i szybki.

Karta kredytowa online w mBanku

Znany z innowacyjnych rozwiązań mBank, oferuje karty kredytowe z możliwością składania wniosków online. Proces odbywa się całkowicie zdalnie, a decyzję można otrzymać nawet w ciągu kilku minut. Online można też przenieść kartę kredytową z innego banku.

Najważniejsze zalety kart kredytowych w mBanku to:

  • limit kredytowy w wysokości nawet 20 000 zł;
  • 54-dniowy okres bezodsetkowy;
  • możliwość ustalenia automatycznej spłaty zadłużenia;
  • kompatybilność z Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPAY! i Xiaomi Pay.

Ponadto mBank daje możliwość wykupienia ubezpieczenia na życie i od innych zdarzeń do karty kredytowej.

Karta kredytowa online w PKO BP

Największy bank w Polsce również daje możliwość złożenia wniosku o kartę kredytową online poprzez swój serwis iPKO oraz aplikację IKO. Jest to zatem opcja dostępna tylko dla klientów banku.

Najważniejsze zalety kart kredytowych oferowanych przez PKO BP to:

  • długi okres bezodsetkowy – do 55 dni na spłatę zadłużenia bez odsetek (za transakcje bezgotówkowe i wypłaty gotówki z bankomatów);
  • automatyczna spłata karty – co zapewnia wygodę i możliwość uniknięcia odsetek;
  • zmienny kod CVC/ CVV w mobilnej karcie kredytowej – co zwiększa bezpieczeństwo jej użytkowania;
  • brak opłat za obsługę karty kredytowej, jeśli średnia miesięczna wartość transakcji przekracza 600 zł:
  • PKO BP oferuje także możliwość płacenia kartą wirtualną jeszcze przed otrzymaniem karty fizycznej.

Karta kredytowa online w banku Pekao SA

Bank Pekao SA to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca nowoczesne karty kredytowe dostępne online. Proces wnioskowania jest zautomatyzowany i pozwala uzyskać decyzję w krótkim czasie.

Karta Kredytowa z Żubrem proponowana przez ten bank to unikalny produkt pozwalający zbierać mile lotnicze w ramach programu Miles & More za codzienne zakupy.

Najważniejsze zalety kart kredytowych oferowanych przez Pekao SA:

  • atrakcyjne programy lojalnościowe, w tym możliwość zbierania mil lotniczych za transakcje;
  • ubezpieczenie zakupów oraz ochrona podczas podróży zagranicznych i inne dodatkowe bonusy;
  • możliwość korzystania z aplikacji PeoPay, która integruje funkcje zarządzania kartą;
  • możliwość rozłożenia spłaty karty na 10 rat 0%.

Wniosek online o wydanie karty w Pekao SA może złożyć każdy – niezależnie od tego, czy jest już klientem banku.

Karta kredytowa online w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy, znany z przyjaznych usług, również umożliwia składanie wniosków o karty kredytowe online. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób ceniących prostotę i brak ukrytych opłat.

Najważniejsze zalety kart kredytowych w Banku Pocztowym:

  • limit kredytowy do 20 000 zł;
  • okres bezodsetkowy wynoszący 55 dni;
  • brak opłat za wydanie karty i niskie opłaty za jej prowadzenie (4 zł miesięcznie).

Oferta Banku Pocztowego jest skierowana także do osób z mniejszymi dochodami, już na poziomie 1589 zł netto.

Karta kredytowa online w banku Credit Agricole

Credit Agricole stawia na transparentność oraz dodatki zwiększające korzyści dla użytkowników kart kredytowych. Bank oferuje szybki proces wnioskowania online i konkurencyjne warunki.

Najważniejsze zalety kart kredytowych w Credit Agricole:

  • dostępne także dla osób o niskich dochodach (już od 500 zł miesięcznie netto);
  • możliwość spłaty zadłużenia w postaci miesięcznych rat równych (z gwarancją stałej raty);
  • Klub Korzyści pozwalający oszczędzać na zakupach;
  • długi okres bezodsetkowy – nawet do 56 dni;
  • możliwość integracji karty z płatnościami mobilnymi, takimi jak Apple Pay czy Google Pay.

Bank dysponuje szeroką ofertą kart kredytowych dostępnych bez wychodzenia z domu.

Karta kredytowa online w ING Banku Śląskim

Karty kredytowe ING są intuicyjne w obsłudze, a proces aplikacji online jest szybki i bezproblemowy.

Najważniejsze zalety kart kredytowych od ING:

  • przejrzyste warunki korzystania z karty, w tym brak ukrytych opłat;
  • maksymalna wysokość limitu kredytowego do 50 000 zł;
  • dostępność kart kredytowych dla najbardziej wymagających klientów, z usługami dodatkowymi takimi jak Concierge czy Priority Pass.

Kartę kredytową przez internet mogą jednak zamówić tylko posiadacze konta osobistego w ING (za pośrednictwem serwisu Moje ING). Jeśli nie masz takiego konta, możesz je założyć online.

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank oferuje karty kredytowe Visa dostosowane do różnorodnych potrzeb klientów, w tym produkty z funkcją cashbacku i licznymi promocjami. Wniosek o kartę można złożyć online, a odpowiedź otrzymać w ciągu kilku minut.

Zalety:

  • programy cashback – zwrot części wydatków na wybrane zakupy;
  • elastyczny system ratalny, umożliwiający podział wydatków na raty 0%;
  • możliwość bezpłatnego użytkowania karty przy spełnieniu prostych warunków;
  • okres bezodsetkowy do 54 dni.

Karty kredytowe online w ofertach firm pozabankowych

Karty kredytowe z możliwością zamówienia przez internet dostępne są też w kilku firmach pozabankowych. Taka karta również pozwala dokonywać zakupów online i płacić zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych, a także na wypłatę gotówki w bankomatach.

Pozabankowe karty kredytowe online oferują m.in.:

Uwaga!

Uzyskanie karty w instytucji pozabankowej zwykle jest proste, ale zdarza się, że odsetki są naliczane natychmiast (nie ma okresu bezodsetkowego). W takiej sytuacji, nawet jeśli spłacisz zadłużenie szybko, mogą pojawić się dodatkowe koszty.

Na co zwracać uwagę przy wyborze karty kredytowej?

Jeśli dokonujesz wielu transakcji bezgotówkowych w miesiącu, chcesz mieć dostęp do dodatkowych środków i jesteś w stanie zachować dyscyplinę związaną z użytkowaniem karty i jej spłatą, karta kredytowa może być odpowiednim wyborem dla Ciebie.

Zanim jednak zamówisz kartę online, zwróć uwagę na kilka czynników, które pomogą Ci wybrać właściwą ofertę:

  • koszty użytkowania – upewnij się, że karta nie generuje dodatkowych opłat, takich jak opłaty roczne czy dodatkowe prowizje za transakcje zagraniczne; sprawdź też, czy odsetki nie są naliczane od razu (z pominięciem okresu bezodsetkowego), gdy wypłacasz gotówkę z bankomatu;
  • okres bezodsetkowy – im dłuższy, tym więcej będziesz mieć czasu na spłatę zadłużenia na karcie bez odsetek;
  • programy lojalnościowe – niektóre banki oferują programy punktowe, cashback lub rabaty; może Ci to zapewnić dodatkowe korzyści;
  • warunki promocji – jeśli korzystasz z oferty promocyjnej, zapoznaj się z jej zasadami (np. koniecznością wydania określonej kwoty w danym miesiącu).

Warto też zwrócić uwagę na RRSO (nawet jeśli planujesz zawsze spłacać kartę w okresie bezodsetkowym). Zgodnie z przepisami ustawy o kredycie konsumenckim operator ma obowiązek przedstawić ten parametr, a także przykład reprezentatywny obrazujący całkowity koszt kredytu.

Warto wiedzieć

  1. Karta kredytowa to popularny środek płatniczy, który zapewnia możliwość korzystania z dodatkowych środków pieniężnych w dowolnym momencie i na dowolny cel.
  2. Wniosek o kartę kredytową można złożyć online, bez wychodzenia z domu.
  3. Kartę kredytową online możesz też zamówić w firmach pozabankowych, takich jak Cardina, AXI Card, Revolut czy Netcredit. Trzeba jednak mieć na uwadze, że korzystanie z takiej karty może generować wyższe koszty

FAQ – najczęściej zadawane pytania

  1. Czy mogę uzyskać kartę kredytową bez zaświadczeń o dochodach?

    Tak, niektóre banki akceptują wnioski na podstawie historii wpływów na konto, co eliminuje konieczność dostarczania dodatkowych dokumentów. Jednak bank zawsze ma obowiązek sprawdzenia Twojej zdolności kredytowej.

  2. Gdzie najłatwiej dostać kartę kredytową online?

    Zwykle najłatwiej i najszybciej dostaniesz kartę kredytową w „swoim” banku – czyli tym, w którym masz konto. W tym przypadku banki często podejmują decyzję na podstawie Twoich wpływów na rachunek.

  3. Jak korzystać z karty kredytowej, aby uniknąć odsetek?

    Jeśli spłacisz swoje pełne saldo w okresie bezodsetkowym, który wynosi zazwyczaj 50-60 dni, nie zapłacisz odsetek. To najlepszy sposób na korzystanie z karty kredytowej, ponieważ jej oprocentowanie zwykle jest dość wysokie. Jeśli zależy Ci na możliwie tanim korzystaniu z karty, sprawdź też, czy operator nie nalicza opłat za jej prowadzenie.

ŹródłaBibliografia

  1. https://zbp.pl/aktualnosci/wydarzenia/Raport-NetB@nk-II-kw-2024

  2. https://nbp.pl/wp-content/uploads/2024/11/Informacja-o-kartach-platniczych_2024Q2.pdf

  3. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19971400939/U/D19970939Lj.pdf

Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments