Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy oprócz polisy indywidualnej można ubezpieczyć się grupowo w miejscu pracy?

Tak, posiadanie indywidualnej polisy na życie nie wyklucza możliwości zakupu ubezpieczenia grupowego w miejscu zatrudnienia. Dotyczy to również odwrotnej sytuacji. Wiele osób posiada grupową polisę na życie w miejscu pracy, która jest bardzo tania lub nawet darmowa (w ramach pakietu socjalnego dla pracowników), więc dokupienie ubezpieczenia indywidualnego nie musi oznaczać dużych wydatków, a zwiększy zakres ochrony i sumę otrzymanego świadczenia.

Polisy na życie można dowolnie ze sobą konfigurować spośród różnych rodzajów (ochronna, na życie i dożycie, posagowa, inwestycyjna, NNW dla dziecka, NNW dla osoby dorosłej).

W przypadku tego samego zdarzenia, np. złamania ręki, ubezpieczonemu należy się odszkodowanie z każdej posiadanej przez niego polisy, o ile zawiera ona takie zdarzenie.

Minusem takiego rozwiązania może być wysoka składka za dwie lub więcej polis na życie, dlatego warto tak dobierać produkty ubezpieczeniowe, aby zakres i sumy ubezpieczenia były adekwatne do potrzeb. Dzięki temu unikniemy przepłacania za polisę i negatywnego wpływu na domowy budżet. To ważne, ponieważ - szczególnie w przypadku polis oszczędnościowych i inwestycyjnych - brak składki będzie oznaczał przerwanie długoterminowego gromadzenia oszczędności czy brak możliwości wypracowania zysku z polisy na życie.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego