Ubezpieczenie na życie jest oferowane przez wiele różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jedną z firm, która może zapewnić nam wsparcie na przyszłość jest PZU. Na przykładzie 4 wybranych ofert sprawdzamy, jakie możliwości, a także korzyści oferują ich produkty. 

Zakup ubezpieczenia na życie zawsze powinien być przemyślany i opierać się na porównaniu różnych ofert. Łatwo jest podjąć nieprzemyślaną decyzję, więc warto dobrze się zastanowić i wybrać najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Sprawdzamy, co oferuje PZU i w jaki sposób ich produkty mogą w przyszłości rozwiązać wiele naszych problemów. 

Co proponuje PZU w ramach indywidualnej polisy życie w PZU?

Towarzystwo PZU jest jednym z największych polskich firm zajmujących się ubezpieczeniami, dzięki czemu ich pozycja na rynku jest stabilna, a sam ubezpieczyciel cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów. Niedziwne jest zatem, że wielu Polaków decyduje się na produkty właśnie tej firmy.  

PZU w ramach ubezpieczeń na życie ma kilka różnych możliwości do wyboru. Wśród dostępnych opcji mamy do wyboru ubezpieczenie terminowe, bezterminowe, ochronne oraz posagowe. Oczywiście, każda z tych polis oferuje zupełnie inny zakres ochrony oraz inne warunki umowy. Z pewnością nie musi to być oferta stworzona dla wszystkich klientów. Warto jednak wiedzieć, że istnieje taka możliwość. 

Co oferuje PZU Gwarantowane Jutro?

Jest to polisa terminowa, która jest skierowana do osób między 13 a 65 rokiem życia. Minimalny czas trwania umowy dotyczy 10 lat, maksymalnie możemy zawrzeć umowę na okres 30 lat. Ochrona może trwać nie później niż do ukończenia przez ubezpieczonego 75 lat.

Umowa w swoim podstawowym zakresie zapewnia wypłatę pieniędzy bliskim na wypadek śmierci ubezpieczonego lub w chwili zakończenia umowy – wypłatę ustalonej w umowie sumy do rąk osoby ubezpieczonej.

Polisa to świetny sposób na zabezpieczenie finansowe swojej przyszłości, np. czasu przejścia na emeryturę. 

Umowę można rozszerzyć o wybrane umowy dodatkowe, które zapewnią wsparcie w sytuacji m.in.:

  • zachorowania na nowotwór złośliwy,
  • pobytu w szpitalu,
  • zdiagnozowania ciężkiej choroby,
  • złamania kości,
  • operacji chirurgicznej.

Przed zakupem polisy warto zapoznać się z dokumentem OWU i przeczytać dokładnie warunki umowy. Punktem, który dobrze będzie sprawdzić, jest zapis o wyłączeniach odpowiedzialności. PZU w przypadku tej polisy może nie wypłacić odszkodowania, jeśli do śmierci dojdzie:

  • wskutek zatajenia ważnych informacji o stanie zdrowia,
  • przed upływem 3 lat od zawarcia umowy,
  • wskutek samobójstwa przed upływem 2 lat od zawarcia umowy,
  • wskutek popełnienia lub usiłowania popełnienia czynu stanowiącego przestępstwo.

Co ma do zaoferowania PZU Ochrona Każdego Dnia?

Jest to ubezpieczenie ochronne, które ma na celu zapewnić maksymalnie dopasowaną ochronę na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Dzięki tej polisie ubezpieczony może otrzymać wsparcie finansowe i utrzymać zdolność finansową również w trudnych, życiowych chwilach.

Polisę mogą nabyć osoby między 18 a 65 rokiem życia. Umowa może trwać od 5 do 30 lat, a maksymalny czas ochrony obowiązuje do 70 roku życia. 

Ubezpieczenie w swoim podstawowym zakresie zapewnia świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego, ochronę można jednak rozszerzyć o wybrane umowy dodatkowe. Dotyczą one m.in.:

  • organizacji leczenia za granicą,
  • ochrony na wypadek ciężkich chorób,
  • utraty sprawności w życiu codziennym,
  • leczenia szpitalnego,
  • nieszczęśliwych wypadków,
  • operacji chirurgicznych.

W przypadku tej polisy wyłączenia odpowiedzialności dotyczą śmierci:

  • w ciągu 3 lat od zawarcia umowy,
  • z przyczyn, które zostały zatajone przed ubezpieczycielem, 
  • samobójczej, która miała miejsce przed upływem 2 lat od zawarcia umowy.

Co oferuje PZU Na Dobry Początek?

Jest to polisa posagowa, na którą mogą zdecydować się rodzice dziecka, ale nie tylko – ubezpieczenie może nabyć osoba krewna (wujek, dziadkowie, rodzice chrzestni) oraz osoby zaprzyjaźnione z rodziną.

Umowa zawierana jest na minimum 8 lat, maksymalny czas trwania umowy wynosi 25 lat. 

Głównym zadaniem ubezpieczenia posagowego jest zgromadzenie środków, które zostaną wypłacone dziecku w określonym momencie jego życia (np. po ukończeniu 18 lat). Polisa zapewnia również wsparcie w sytuacji, gdyby w trakcie trwania umowy zmarł jeden z rodziców. 

Taka polisa jest świetnym sposobem na gromadzenie oszczędności dla dziecka, które będzie mogło przeznaczyć na swój start w dorosłe życie. Pieniądze może przeznaczyć zarówno na edukację, ale i zakup mieszkania, samochodu czy rozwijanie swoich pasji.

Co ma do zaoferowania PZU Wsparcie Najbliższych?

Jest to ubezpieczenie, którego głównym celem jest zabezpieczenie finansowe dla bliskich na wypadek naszej śmierci. Ubezpieczone mogą zostać osoby między 13 a 80 rokiem życia. 

Składki są opłacane przez ustalony w umowie czas, natomiast ochrona trwa dożywotnio. 

Ochronę podstawową można rozszerzyć o wybrane umowy dodatkowe dotyczące leczenia za granicą, hospitalizacji czy poważnego zachorowania. 

Środki z polisy mogą zostać wykorzystane w dowolny sposób – uposażony może pokryć koszty pochówku, ale i utrzymać dotychczasowy poziom życia, jak i spłacić zobowiązania finansowe po zmarłym.

Które indywidualne ubezpieczenie na życie PZU wybrać?

Każdy z nas ma zupełnie inne oczekiwania względem polisy na życie. Innej ochrony będzie potrzebowała osoba świeżo po ukończeniu studiów, innej z kolei osoby starsze. Znaczenie ma również to, czy kogoś utrzymujemy, czy spłacamy jakieś zobowiązania finansowe oraz jakiej ochrony potrzebujemy. Ubezpieczenie na życie powinno być maksymalnie dopasowane do naszych indywidualnych preferencji i stylu życia. 

Jeśli zatem planujemy powiększyć swoją rodzinę i chcemy zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo finansowe na przyszłość – najlepszym rozwiązaniem będzie PZU Na Dobry Początek. Z kolei jeśli zależy nam na solidnej ochronie dla nas oraz bliskich, możemy wybrać PZU Ochrona Każdego Dnia. Osoby, którym zależy na świadczeniu, które pozwoli pokryć koszty związane z pogrzebem – mogą rozważyć zakup polisy PZU Wsparcie Najbliższych. Dla tych, którym zależy na zgromadzeniu środków na przyszłość, rozwiązaniem najbardziej korzystnym może okazać się polisa PZU Gwarantowane Jutro. 

Każdą z powyższych polis można rozbudować o wybrane umowy dodatkowe, co zapewni ochronę w zakresie, na którym najbardziej nam zależy. Również umowę możemy dopasować do swoich oczekiwań i może ona trwać zarówno 8, 10 jak i 30 lat.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem ubezpieczenia PZU?

Warto pamiętać o tym, że przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem ważnym krokiem z naszej strony jest zapoznanie się ze szczegółami umowy. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Z całą pewnością sprawdźmy:

  • wyłączenia odpowiedzialności – okoliczności zdarzenia polisowego mogą wpłynąć na to, czy otrzymamy świadczenie,
  • karencję – to czas liczony od zawarcia umowy do chwili rozpoczęcia ochrony, dla różnych zdarzeń przewidziana może być inna karencja,
  • limity świadczeń – w danym okresie możemy otrzymać określoną liczbę świadczeń, a każde kolejne zdarzenie nie zapewni nam odszkodowania,
  • wysokość SU – podczas rozmowy z agentem możemy zmienić zdanie dotyczące wybranej ochrony lub wysokości składki, co może mieć wpływ na wysokość sumy ubezpieczenia,
  • jak zgłosić roszczenie – warto wcześniej dowiedzieć się, jak należy zwrócić się do ubezpieczyciela w celu otrzymania świadczenia, ważne jest jakie dokumenty mogą być potrzebne oraz jaką drogą się skontaktować.

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie?

Zanim zdecydujemy się na konkretne ubezpieczenie – warto zastanowić się dokładnie nad tym, jakiej ochrony potrzebujemy i jakim budżetem na ten cel dysponujemy. 

Przed wybraniem konkretnej oferty możemy dokonać porównania z ofertami innych towarzystw ubezpieczeniowych, by przekonać się, czy nasza decyzja jest słuszna. Może okazać się, że inna firma oferuje zdecydowanie bardziej korzystne ceny składek lub lepszą ochronę w podobnej cenie.  

Porównanie ofert będzie szybkie i proste, jeśli w tym celu skorzystamy z pomocy porównywarki ubezpieczeń na życie. Jest to narzędzie, które w oparciu o krótką ankietę przygotowuje dla nas najbardziej dopasowane oferty. Dzięki porównywarce możemy ubezpieczyć się niedrogo i zyskać spokój na długie lata. Z całą pewnością możemy trafić na okazyjne rozwiązania, zbudować oszczędności na przyszłość i zapewnić sobie oraz bliskim poczucie bezpieczeństwa. 

Poszukując oferty w ten sposób zyskamy czas, który musielibyśmy poświęcić na wnikliwe wczytywanie się w warunki umowy różnych produktów, ale zaoszczędzimy również swoje pieniądze, ponieważ dotrzemy do najtańszych i najlepszych polis. 

Ważne informacje

1. Oferta PZU to kilka ochronnych polis na życie, do których można dokupić te same dodatki

2. Ubezpieczony wybiera samodzielnie rodzaj polisy, a także czas trwania umowy

3. Najtańsze ubezpieczenie indywidualne na życie PZU kosztuje 1 zł dziennie

4. Umowę można zawrzeć do ustalonego wieku, także w przypadku ubezpieczenia dożywotniego 

FAQ najczęściej zadawane pytania indywidualna polisę na życie w PZU

  1. W jakim wieku można kupić polisę na życie w PZU?

    Aby kupić ubezpieczenie na życie w PZU należy być pełnoletnim i mieć ukończone 18 lat. Ochroną mogą zostać objęte młodsze osoby, jednak w takim wypadku polisę powinien zakupić rodzic lub opiekun prawny.

  2. Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU?

    Cena ubezpieczenia to kwestia indywidualna i jest obliczana na podstawie wybranej sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony, ale i wieku, w jakim przystępujemy do zakupu oraz aktualnego stanu zdrowia. Osoba po 50-tce, która choruje przewlekle i stosuje używki za tę samą polisę może zapłacić znacznie więcej niż osoba, która ukończyła 25 lat i dba o aktywność fizyczną oraz zdrową dietę.

  3. Czy można kupić indywidualną polisę PZU, jeśli posiada się już ubezpieczenie grupowe w PZU?

    Tak, w przypadku ubezpieczeń na życie możemy mieć kilka różnych polis i nie będą się one wzajemnie wykluczać. Posiadanie dwóch lub więcej ubezpieczeń może zwiększyć nasz zakres ochrony oraz zwiększyć szansę na otrzymanie odszkodowania.