Nasi Klienci oceniają TUW Pocztowe na
3,47
Zostaw opinię

Chociaż nie każdy z nas kojarzy Ubezpieczenia Pocztowe z ochroną pojazdu, to doskonale wiemy, że dobrą renomę można budować na taniej i atrakcyjnej ofercie oraz rzetelnej likwidacji szkód. Czy tak jest w przypadku TUW Pocztowe?

Z raportu Rzecznika Finansowego wynika, że w 2019 roku bezpośrednio do towarzystwa TUW Pocztowe lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 2977 skarg od klientów, niezadowolonych z usług tego towarzystwa. Stosunek ilości wniesionych zażaleń do udziału w rynku TUW Pocztowego (0,5%) wynosi około 5954 skargi. W naszym rankingu najlepszych ubezpieczycieli, pod względem poziomu skarg klientów, towarzystwo Pocztowe TUW zajmuje 17. miejsce (na 20 wybranych firm ubezpieczeniowych*).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2019 roku

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.6251,6391
2TU Compensa S.A. VIG27174,2647
3TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych14381,01438
4Concordia Polska T.U. S.A.12330,81541
5TU Europa S.A.15610,81951
6TUiR Allianz Polska S.A.96484,91969
7PZU S.A.5959130,21973
8TUZ TUW12030,62005
9TU INTERRISK S.A. VIG72783,32205
10TUiR WARTA S.A.3711114,42577
11TU INTER Polska S.A.7890,32630
12Generali TU S.A.105443,92704
13AVIVA TU Ogólnych S.A.32561,12960
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.157734,73356
15STU Ergo Hestia S.A.5363015,23528
16WIENER TU S.A. VIG82442,04122
17Pocztowe TUW29770,55954
18TUW TUW85431,36572
19Link4 TU S.A.174712,56988
20UNIQA TU S.A.241782,88635

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2019 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2019 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2019 r.

Warto pamiętać, że liczba skarg i sporów sądowych dotyczących działalności tej firmy jest tylko subiektywną oceną ubezpieczonych. Sprawozdanie Rzecznika Finansowego przedstawia wszystkie otrzymane reklamacje. Po ich rozpatrzeniu, niektóre okazują się bezzasadne.

Poza tym, opinie o towarzystwie to nie wszystko. Liczy się również jego oferta cenowa. Jeżeli otrzymałeś już ofertę ubezpieczenia OC w TUW Pocztowe, porównaj ją z propozycjami innych towarzystw. Zapraszamy do kalkulatora naszej porównywarki. W kilka minut przekonasz się, które towarzystwo zaoferuje Ci optymalne ubezpieczenie i czy jest ono lepsze od ochrony ubezpieczeniowej przedstawionej przez Pocztowe TUW.

W reklamie i ofercie na stronie internetowej zakładu ubezpieczeń nie zawsze widać jego „autentyczny obraz”, a co najbardziej istotne – nie mamy gwarancji, że przekłada się on na sposób likwidacji szkody. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z komentarzami o towarzystwie TUW Pocztowe i pozostawienia własnej opinii na jego temat.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)