Nasi Klienci oceniają TUW Pocztowe na
3,53
Zostaw opinię

Chociaż nie każdy z nas kojarzy Ubezpieczenia Pocztowe z ochroną pojazdu, to doskonale wiemy, że dobrą renomę można budować na taniej i atrakcyjnej ofercie oraz rzetelnej likwidacji szkód. Czy tak jest w przypadku TUW Pocztowe?

Z raportu Rzecznika Finansowego wynika, że w 2018 roku bezpośrednio do towarzystwa TUW Pocztowe lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęły 2034 skargi od klientów, niezadowolonych z usług tego towarzystwa. Stosunek ilości wniesionych zażaleń do udziału w rynku TUW Pocztowego (0,4%) wynosi około 5085 skarg. W naszym rankingu najlepszych ubezpieczycieli, pod względem poziomu skarg klientów, towarzystwo Pocztowe TUW zajmuje 17. miejsce (na 20 wybranych firm ubezpieczeniowych*).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2018 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.4031,4288
2TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych9251,3712
3TU Compensa S.A. VIG40523,81066
4TU Europa S.A.13110,81639
5PZU S.A.52695321647
6TU INTERRISK S.A. VIG58882,62265
7TUiR Alianz Polska S.A.132625,22550
8TU INTER Polska S.A.8420,32807
9Concordia Polska TUW20760,72966
10AVIVA TU Ogólnych S.A.32761,12978
11TUiR WARTA S.A.42786143056
12Generali TU S.A.120123,73246
13TUZ TUW16340,53268
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.1768453537
15STU Ergo Hestia S.A.53128153542
16Gothaer TU S.A.90961,94787
17Pocztowe TUW20340,45085
18UNIQA TU S.A.1682435608
19TUW TUW92811,56187
20Link4 TU S.A.189462,67287

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2018 r. 

Warto pamiętać, że liczba skarg i sporów sądowych dotyczących działalności tej firmy jest tylko subiektywną oceną ubezpieczonych. Sprawozdanie Rzecznika Finansowego przedstawia wszystkie otrzymane reklamacje. Po ich rozpatrzeniu, niektóre okazują się bezzasadne.

Poza tym, opinie o towarzystwie to nie wszystko. Liczy się również jego oferta cenowa. Jeżeli otrzymałeś już ofertę ubezpieczenia OC w TUW Pocztowe, porównaj ją z propozycjami innych towarzystw. Zapraszamy do kalkulatora naszej porównywarki. W kilka minut przekonasz się, które towarzystwo zaoferuje Ci optymalne ubezpieczenie i czy jest ono lepsze od ochrony ubezpieczeniowej przedstawionej przez Pocztowe TUW.

W reklamie i ofercie na stronie internetowej zakładu ubezpieczeń nie zawsze widać jego „autentyczny obraz”, a co najbardziej istotne – nie mamy gwarancji, że przekłada się on na sposób likwidacji szkody. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z komentarzami o towarzystwie TUW Pocztowe i pozostawienia własnej opinii na jego temat.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)