Nasi Klienci oceniają TUW Pocztowe na
3,66
Zostaw opinię

Chociaż nie każdy z nas kojarzy Ubezpieczenia Pocztowe z ochroną pojazdu, to doskonale wiemy, że dobrą renomę można budować na taniej i atrakcyjnej ofercie oraz rzetelnej likwidacji szkód. Czy tak jest w przypadku TUW Pocztowe?

Z raportu Rzecznika Finansowego wynika, że w 2016 roku bezpośrednio do towarzystwa TUW Pocztowe lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęły 883 skargi od klientów, niezadowolonych z usług tego towarzystwa. Stosunek ilości wniesionych zażaleń do udziału w rynku TUW Pocztowego (0,281%) wynosi około 3142 skargi. W naszym rankingu najlepszych ubezpieczycieli, pod względem poziomu skarg klientów, towarzystwo Pocztowe TUW zajmuje 12. miejsce (na 20 wybranych firm ubezpieczeniowych*).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2016 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1TUW SKOK8610,5561549
2AXA TUiR S.A.22621,3341696
3TU Europa S.A.18481,0531755
4TUiR Allianz Polska S.A.117505,8831997
5PZU S.A.7350533,2972208
6TU INTER Polska S.A.7800,3512222
7TUiR WARTA S.A.3391712,8972630
8AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.136175,12670
9TUW TUW57502,0262838
10Concordia Polska TUW24090,7893053
11TUZ TUW28130,93126
12Pocztowe TUW8830,2813142
13STU Ergo Hestia S.A.4724113,693451
14TU Compensa S.A. VIG132373,7773505
15UNIQA TU S.A.136463,6093781
16Generali TU S.A.184814,633992
17Link4 TU S.A.108902,1824991
18TU INTERRISK S.A. VIG156822,9725277
19Gothaer TU S.A.131102,046426
20AVIVA TU Ogólnych S.A.107781,6456552

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2016 r., AXA Ubezpieczenia: stan na 31.12.2016 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy

Warto dodać, że liczba skarg i sporów sądowych dotyczących działalności tej firmy jest tylko subiektywną oceną ubezpieczonych. Sprawozdanie Rzecznika Finansowego przedstawia wszystkie otrzymane reklamacje. Po ich rozpatrzeniu, niektóre okazują się bezzasadne.

Poza tym, opinie o towarzystwie to nie wszystko. Liczy się również jego oferta cenowa. Jeżeli otrzymałeś już ofertę ubezpieczenia OC w TUW Pocztowe, porównaj ją z propozycjami innych towarzystw. Zapraszamy do kalkulatora naszej porównywarki. W kilka minut przekonasz się, które towarzystwo zaoferuje Ci optymalne ubezpieczenie i czy jest ono lepsze od ochrony ubezpieczeniowej przedstawionej przez Pocztowe TUW.

W reklamie i ofercie na stronie internetowej zakładu ubezpieczeń nie zawsze widać jego „autentyczny obraz”, a co najbardziej istotne – nie mamy gwarancji, że przekłada się on na sposób likwidacji szkody. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z komentarzami o towarzystwie TUW Pocztowe i pozostawienia własnej opinii na jego temat.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)