Nasi Klienci oceniają Aviva na
2,96
Zostaw opinię

Aviva TU Ogólnych S.A. to jedna ze spółek Grupy Aviva, należącej do największych instytucji finansowych w naszym kraju. Obsługuje ona 3,5 miliona klientów i zarządza aktywami o wartości ok. 50 miliardów zł. Jak ubezpieczeni w Aviva oceniają jej działalność?

W 2018 roku Aviva TU Ogólnych S.A. otrzymało 3276 skarg od klientów, którzy interweniowali w sprawach dotyczących ubezpieczeń majątkowych (w tym komunikacyjnych) – wynika z raportu Rzecznika Finansowego za 2018 r.

Przy niewielkim udziale rynkowym (1,1% w dziale II - ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne) stawia to Aviva na 10 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli (pod względem wniesionych skarg).

Warto jednak podkreślić, że do Rzecznika trafiają informacje o wszystkich otrzymanych od klientów zażaleniach. Niektóre z nich, po rozpatrzeniu przez towarzystwo, okazują się bezpodstawne. Również Rzecznik Finansowy nie zgadza się z wszystkimi zarzutami wobec firm ubezpieczeniowych. W ubiegłym roku Rzecznik nie podjął interwencji w przypadku 13,9% wszystkich otrzymanych wniosków.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2018 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.4031,4288
2TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych9251,3712
3TU Compensa S.A. VIG40523,81066
4TU Europa S.A.13110,81639
5PZU S.A.52695321647
6TU INTERRISK S.A. VIG58882,62265
7TUiR Alianz Polska S.A.132625,22550
8TU INTER Polska S.A.8420,32807
9Concordia Polska TUW20760,72966
10AVIVA TU Ogólnych S.A.32761,12978
11TUiR WARTA S.A.42786143056
12Generali TU S.A.120123,73246
13TUZ TUW16340,53268
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.1768453537
15STU Ergo Hestia S.A.53128153542
16Gothaer TU S.A.90961,94787
17Pocztowe TUW20340,45085
18UNIQA TU S.A.1682435608
19TUW TUW92811,56187
20Link4 TU S.A.189462,67287

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2018 r. 

Działalność grupy Aviva w zakresie ubezpieczeń i inwestycji jest wyróżniana i nagradzana. Dowodem na to może być m.in.: tytuł Firma Przyjazna Klientowi, przyznany Aviva w 2016 r. po raz szósty z rzędu czy wyróżnienie Biały Listek CSR 2018 od tygodnika "Polityka" w zestawieniu firm odpowiedzialnych społecznie.

Towarzystwo Aviva może pochwalić się również bardzo bogatą i atrakcyjną cenowo ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych.

Porównaj ceny Aviva

Na stronach internetowych można znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje o towarzystwie Aviva. Zachęcamy do czytania komentarzy pozostawionych przez byłych i obecnych klientów Avivy oraz do podzielenia się własnymi opiniami o tym towarzystwie.