Nasi Klienci oceniają Aviva na
3,17
Zostaw opinię

Aviva TU Ogólnych S.A. to jedna ze spółek Grupy Aviva, należącej do największych instytucji finansowych w naszym kraju. Obsługuje ona 3,5 miliona klientów i zarządza aktywami o wartości ok. 50 miliardów zł. Jak ubezpieczeni w Aviva oceniają jej działalność?

W ciągu III kwartałów 2018 roku Aviva TU Ogólnych S.A. otrzymało 2557 skarg od klientów, którzy interweniowali w sprawach dotyczących ubezpieczeń majątkowych (w tym komunikacyjnych) – wynika z raportu Rzecznika Finansowego za trzy kwartały 2018 r.

Przy niewielkim udziale rynkowym (1,1% w dziale II - ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne) stawia to Aviva na 11 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli (pod względem wniesionych skarg).

Warto jednak podkreślić, że do Rzecznika trafiają informacje o wszystkich otrzymanych od klientów zażaleniach. Niektóre z nich, po rozpatrzeniu przez towarzystwo, okazują się bezpodstawne. Również Rzecznik Finansowy nie zgadza się z wszystkimi zarzutami wobec firm ubezpieczeniowych. W ubiegłym roku Rzecznik nie podjął interwencji w przypadku 13,9% wszystkich otrzymanych wniosków.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w I-III kwartale 2018 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A2921,4209
2TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych6351,3488
3TU Compensa S.A. VIG31873,8839
4TU Europa S.A.9810,81226
5PZU S.A.41166321286
6TU INTERRISK S.A. VIG43182,61661
7TUiR Allianz Polska S.A.92785,21784
8TU INTER Polska S.A.6410,32137
9TUiR WARTA S.A.30696142193
10Concordia Polska TUW15660,72237
11Aviva TU Ogólnych S.A.25571,12325
12Generali TU S.A.93063,72515
13TUZ TUW12830,52566
14STU Ergo Hestia S.A.39599152640
15AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.1372852746
16Pocztowe TUW14020,43505
17Gothaer TU S.A. 68771,93619
18TUW TUW70911,54727
19UNIQA TU S.A.1433134777
20LINK4 TU S.A.147212,65662

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji w ciągu trzech kwartałów 2018 r.

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2018 r.

źródło: Rzecznik Finansowy

Działalność grupy Aviva w zakresie ubezpieczeń i inwestycji jest wyróżniana i nagradzana. Dowodem na to może być m.in.: tytuł Firma Przyjazna Klientowi, przyznany Aviva w 2016 r. po raz szósty z rzędu czy wyróżnienie Biały Listek CSR 2018 od tygodnika "Polityka" w zestawieniu firm odpowiedzialnych społecznie.

Towarzystwo Aviva może pochwalić się również bardzo bogatą i atrakcyjną cenowo ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych.

Porównaj ceny Aviva

Na stronach internetowych można znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje o towarzystwie Aviva. Zachęcamy do czytania komentarzy pozostawionych przez byłych i obecnych klientów Avivy oraz do podzielenia się własnymi opiniami o tym towarzystwie.