Nasi Klienci oceniają Aviva na
3,30
Zostaw opinię

Aviva TU Ogólnych S.A. to jedna ze spółek Grupy Aviva, należącej do największych instytucji finansowych w naszym kraju. Obsługuje ona 3,5 miliona klientów i zarządza aktywami o wartości ok. 50 miliardów zł. Jak ubezpieczeni w Aviva oceniają jej działalność?

W 2016 roku Aviva TU Ogólnych S.A. otrzymało 13110 skarg od klientów, którzy interweniowali w sprawach dotyczących ubezpieczeń majątkowych (w tym komunikacyjnych) – wynika z raportu Rzecznika Finansowego za 2016 r. Przy niewielkim udziale rynkowym (1,645% w dziale II - ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne) stawia to Aviva na 20 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli (pod względem wniosionych skarg). 

Warto jednak podkreślić, że do Rzecznika trafiają informacje o wszystkich otrzymanych od klientów zażaleniach. Niektóre z nich, po rozpatrzeniu przez towarzystwo, okazują się bezpodstawne. Również Rzecznik Finansowy nie zgadza się z wszystkimi zarzutami wobec firm ubezpieczeniowych. W ubiegłym roku Rzecznik odmówił interwencji w przypadku 21,2% wszystkich otrzymanych wniosków.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2016 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1TUW SKOK8610,5561549
2AXA TUiR S.A.22621,3341696
3TU Europa S.A.18481,0531755
4TUiR Allianz Polska S.A.117505,8831997
5PZU S.A.7350533,2972208
6TU INTER Polska S.A.7800,3512222
7TUiR WARTA S.A.3391712,8972630
8AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.136175,12670
9TUW TUW57502,0262838
10Concordia Polska TUW24090,7893053
11TUZ TUW28130,93126
12Pocztowe TUW8830,2813142
13STU Ergo Hestia S.A.4724113,693451
14TU Compensa S.A. VIG132373,7773505
15UNIQA TU S.A.136463,6093781
16Generali TU S.A.184814,633992
17Link4 TU S.A.108902,1824991
18TU INTERRISK S.A. VIG156822,9725277
19Gothaer TU S.A.131102,046426
20AVIVA TU Ogólnych S.A.107781,6456552

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2016 r., AXA Ubezpieczenia: stan na 31.12.2016 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy

Działalność grupy Aviva w zakresie ubezpieczeń i inwestycji jest wyróżniana i nagradzana. Dowodem na to może być m.in.: tytuł Firma Przyjazna Klientowi, przyznany Aviva w 2016 r. po raz szósty z rzędu, trzecie miejsce (w 2016 r.) w kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych w konkursie Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa, czy też wyróżnienie w VIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm „Dziennika Gazety Prawnej” i Akademii Leona Koźmińskiego.

Towarzystwo Aviva może pochwalić się również bardzo bogatą i atrakcyjną cenowo ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych.

Porównaj ceny Aviva

Na stronach internetowych można znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje o towarzystwie Aviva. Zachęcamy do czytania komentarzy pozostawionych przez byłych i obecnych klientów Avivy oraz do podzielenia się własnymi opiniami o tym towarzystwie.