Nasi Klienci oceniają Aviva na
2,45
Zostaw opinię

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. to jedna ze spółek Grupy Aviva, należącej do największych instytucji finansowych w naszym kraju. Działalność w Polsce rozpoczęła w 1992 roku. Od tego czasu firmie zaufało już ponad 3,5 mln osób powierzając oszczędności o wartości ponad 50 mld zł. Jak ubezpieczeni w Avivie oceniają jej działalność?

Aviva w ciągu wielu lat swojej działalności wielokrotnie została laureatem prestiżowych wyróżnień i nagród. W roku 2019 otrzymała po raz kolejny wyróżnienie Biały Listek CSR od tygodnika "Polityka" w zestawieniu firm odpowiedzialnych społecznie. Firma zajęła również trzecie miejsce w rankingu marek ubezpieczeniowych pod względem liczby i zasięgu publikacji prasowych - Ranking „Top Marka” opublikował branżowy miesięcznik „Press”.

Aviva może pochwalić się także pozytywnym wynikiem, jeśli chodzi o poziom skarg klientów firmy. W 2019 roku Aviva TUO S.A. zanotowała współczynnik skarg (czyli stosunek udziału skarg do udziału w rynku) na poziomie 1, co oznacza, że Aviva jest firmą przyjazną klientowi. 

Przy niewielkim udziale rynkowym (1,1% w dziale II - ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne) stawia to Avivę w czołówce w rankingu najlepszych ubezpieczycieli (pod względem wniesionych skarg).

Warto przy tym podkreślić, że do Rzecznika trafiają informacje o wszystkich otrzymanych od klientów zażaleniach. Niektóre z nich, po rozpatrzeniu przez towarzystwo, okazują się bezpodstawne. Również Rzecznik Finansowy nie zgadza się z wszystkimi zarzutami wobec firm ubezpieczeniowych. W ubiegłym roku Rzecznik nie podjął interwencji w przypadku 13,9% wszystkich otrzymanych wniosków.

ranking firm ubezpieczeniowych

Porównaj ceny Aviva

Na stronach internetowych można znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje o Avivie. Zachęcamy do czytania komentarzy pozostawionych przez byłych i obecnych klientów Avivy oraz do podzielenia się własnymi opiniami o tym towarzystwie.