Nasi Klienci oceniają Aviva na
2,64
Zostaw opinię

Ubezpieczenie NNW jest polisą, która chroni kierowcę oraz pasażerów pojazdu, przed następstwami wypadków, które mogą się przytrafić podczas podróżowania samochodem. Niezależnie więc od tego, czy jedynie złamiesz palec, czy zdarzy się coś poważniejszego, wypłacone zostanie odszkodowanie w wysokości odpowiadającej uszkodzeniom ciała.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC/AC z NNW »

Ubezpieczenie NNW, w towarzystwie Aviva, proponowane jest w dwóch wariantach i to kupujący decyduje, czy interesuje go tylko jeden, czy też chciałaby zwiększyć ochronę przez zakup obu polis. Dostępne warianty to:

  • podstawowy - jest to ochrona przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, które mogą przydarzyć się w związku z poruszaniem się samochodem. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju urazy i złamania, które zdarzyły się podczas jazdy oraz w czasie zatrzymania się lub postoju auta. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że ubezpieczona każda osoba z osobna, jednak liczba pasażerów musi się zgadzać z ilością miejsc w pojeździe, zgodnie z danymi w dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli jednak w pojeździe będzie, w chwili zdarzenia, przebywać więcej pasażerów, nie oznacza to, że odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Wtedy sumę ubezpieczenia mnoży się przez ilość miejsc w aucie, a następnie dzieli przez liczbę pasażerów w chwili zdarzenia, jaka znajdowała się w pojeździe. Wynik będzie kwotą, jaka będzie przysługiwać jednaj osobie.

    Wypłata odszkodowania odbywa się na podstawie tabeli zamieszczonej w OWU, która określa za jaki uraz, jak wysokie może zostać wypłacone odszkodowanie. Towarzystwo Aviva zastrzega sobie również, że może ona zlecić dodatkowe badania diagnostyczne i lekarskie oraz swoją decyzję opierać na opinii wskazanego przez nich lekarza. Warto pamiętać, że odmiennie, niż w przypadku większości ubezpieczeń tego typu, towarzystwo Aviva nie zapewnia ochrony od nieszczęśliwych wypadków, jeśli nastąpiły one podczas załadunku lub rozładunku pojazdu.
     
  • rozszerzony - ubezpieczenie to, chroni osobę kierowcy przed wypadkami, które nie są związane z ruchem samochodu. Są to różnego rodzaju urazy, które mogą się przydarzyć w życiu prywatnym.

W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, w wyniku zdarzenia związanego z ruchem pojazdu, wypłacone zostanie odszkodowanie w wysokości 50% sumy ubezpieczenia. Jeżeli śmierć nastąpi z powodu wypadku w życiu prywatnym, a poszkodowany posiadał polisę rozszerzoną, to odszkodowanie wyniesie 100% ustalonej w polisie NNW kwoty.