Nasi Klienci oceniają Aviva na
2,60
Zostaw opinię

Ubezpieczeniem nieruchomości można obecnie objąć nie tylko sam budynek, ale także wszystkie znajdujące się w nim przedmioty. Zakres polisy zależy od tego, czy klient potrzebuje podstawowej ochrony, czy też kompleksowego zabezpieczenia całego majątku w domu lub mieszkaniu.

Porównaj oferty ubezpieczenia domu lub mieszkania »

Uwaga!Od 2 lipca Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz.

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

W efekcie przejęcia spółek Grupy Aviva, Allianz stał się drugim co do wielkości pod względem zysku operacyjnego towarzystwem ubezpieczeniowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei, w Polsce Allianz stał się piątym co do wielkości ubezpieczycielem w Polsce i drugim pod względem wielkości składki w obszarze ubezpieczeń na życie.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w Avivie - od jakich zdarzeń warto się ubezpieczyć?

Najczęściej zgłaszana szkoda z tytułu tego ubezpieczenia to zalanie wywołane awarią. Może ono uszkodzić nie tylko mieszkanie ubezpieczonego, ale także lokal znajdujący się piętro niżej. W takim przypadku możemy skorzystać nie tylko z ubezpieczenia od zdarzeń losowych, które obejmuje zdarzenia takie jak zalanie, pożar czy silny wiatr, ale również z opcji dodatkowej, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Druga opcja zapewnia wypłatę odszkodowania osobom trzecim, jeśli jesteśmy odpowiedzialni za wyrządzone szkody.

Kolejną opcją dodatkową ubezpieczenia mieszkania, nad którą warto się zastanowić, jest stłuczenie elementów szklanych. Jednym z najczęstszych uszkodzeń tego typu jest stłuczenie płyty grzewczej w kuchni. Ich kupno i wymiana to niemały koszt. W takich przypadkach opcja dodatkowa do polisy mieszkaniowej w Avivie bardzo się przydaje.

Assistance mieszkaniowe w Avivie

W ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu możemy także skorzystać z szerokiego wachlarza usług pomocy domowej po awarii. Aviva zapewni nam organizację i pokrycie kosztów wizyty hydraulika czy elektryka oraz zorganizuje naprawę sprzętu RTV na miejscu. Jeśli naprawa sprzętu nie będzie możliwa, pracownik serwisu zabierze nasz sprzęt do punktu naprawczego i odwiezie do domu naprawione urządzenie.

W ubezpieczeniu nieruchomości, w razie wystąpienia awarii lub innych losowych zdarzeń, Aviva oferuje również wspomniane wcześniej videooględziny szkody za pomocą telefonu klienta. To bardzo wygodna metoda, zwłaszcza w czasie epidemii, gdy więcej czasu spędzamy w domu i ma miejsce więcej awarii czy wypadków.

Właściwe ubezpieczenie mieszkania lub domu – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczając mieszkanie lub dom warto również zadbać, aby nasza polisa zawierała ochronę zarówno elementów stałych, jak i ruchomych. Części stałe są to wszystkie urządzenia i przedmioty zamontowane i przytwierdzone trwale do ścian i podłóg, np. wanna, brodzik, umywalka. Części ruchome to natomiast wyposażenie mieszkania. Jeśli kupujemy dom lub mieszkanie na kredyt, często bank wymaga okazania ubezpieczenia nieruchomości. Wymogi banku dotyczą jednak zazwyczaj ubezpieczenia samych murów, przez co zapominamy o innych elementach składowych mieszkania czy domu.

Ubezpieczenie mieszkania w Avivie obejmuje także koszty opieki weterynaryjnej psa lub kota. Towarzystwo zapewnia też, w ramach opcji dodatkowej, ubezpieczenie roweru od kradzieży, również w sytuacji, gdy skradziono go np. spod sklepu, mimo iż był poprawnie zapięty.

Podsumowując, ubezpieczenie mieszkania powinno zapewniać kompleksową ochronę: części stałych, wyposażenia, elementów szklanych, OC w życiu prywatnym, ochronę od kradzieży oraz casco roweru. Wtedy możemy być spokojni, że zarówno w domu jak i poza nim jesteśmy zabezpieczeni finansowo przed niemiłymi niespodziankami.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Ubezpieczenie nieruchomości jest zdecydowanie tańsze niż koszt polisy komunikacyjnej. Przykładowo, ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych domu o powierzchni 138 m kw. w województwie małopolskim kosztuje 100 zł rocznie*. Pamiętajmy jednak, aby nie kierować się wyłącznie ceną polisy, ponieważ celem ubezpieczenia ma być przede wszystkim zapewnienie komfortu mieszkania i poczucie zabezpieczenia finansowego na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak np. zalanie, włamanie lub przepięcie.

Wszystkie wyżej wymienione opcje ubezpieczenia łatwo wybrać w internetowym kalkulatorze. Jest on intuicyjny, a wypełnienie formularza zajmuje zaledwie kilka minut. W razie dodatkowych pytań, w każdej chwili można zamówić rozmowę z konsultantem i dokończyć kalkulację składki przez telefon. Niezależnie jednak od tego, jak kupujemy ubezpieczenie, należy pamiętać, że wszystkie polisy Avivy mają jedno miejsce – wystarczy zalogować się do MojejAvivy.

*Przykładowa wysokość składki 100 zł rocznie za ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych została wyliczona dla domu własnościowego o powierzchni 138 m2 w miejscowości liczącej 16.000 tys. mieszkańców, położonej w województwie małopolskim, suma ubezpieczenia od pożaru i innych zdarzeń losowych 20 000 zł, składka ubezpieczeniowa płatna kartą.

Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego). Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne na stronie www.aviva.pl. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44) oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.