Nasi Klienci oceniają Generali na
1,90
Zostaw opinię

Jeżeli posiadasz ubezpieczenie OC w towarzystwie ubezpieczeniowym Generali które właśnie dobiega końca lub kupiłeś samochód z polisą OC w tej firmie, możesz zadzwonić na infolinię i porozmawiać z konsultantem na temat nowej propozycji ubezpieczenia dla Ciebie.

Jeśli jednak nie otrzymasz interesującej Cię oferty i postanowisz ubezpieczyć swój samochód w innej firmie, podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz złożyć wypowiedzenie umowy OC w towarzystwie Generali.

Zanim zdecydujesz się na wypowiedzenie OC w Generali, sprawdź jak jego oferta wypada w porównaniu z innymi towarzystwami.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC / AC »

Kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia OC? 

Wypowiedzenie całorocznej polisy OC w Generali, którą wykupiłeś osobiście, możliwe jest najpóźniej na dzień przed końcem okresu jej obowiązywania.

Do rozwiązania umowy OC pojazdu może dojść także w przypadku polisy automatycznie wznowionej oraz po zakupie używanego pojazdu. Wówczas, w Generali wypowiedzenie OC możesz złożyć w dowolnym momencie. Umowa będzie obowiązywać do dnia złożenia dokumentu (lub nadania listu poleconego – jeśli korzystasz z usług Poczty Polskiej), ewentualnie - do dnia wskazanego w piśmie skierowanym do towarzystwa ubezpieczeniowego.

Uwaga! Istnieje również możliwość rezygnacji z umowy OC w Generali zawartej na odległość (przez Internet lub telefon), w terminie nie dłuższym niż 30 dni od zakupu polisy. Wówczas jednak nie mówimy o wypowiedzeniu, ale o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia OC.

Jak wypowiedzieć OC w Generali z końcem okresu obowiązywania polisy?

Twoja umowa OC z Generali dobiega końca i nie chcesz, aby przedłużyła się automatycznie na kolejny rok? Możesz z niej zrezygnować najpóźniej dzień przed końcem okresu ochrony.

Wypowiedzenie OC Generali złóż na piśmie. Napisz je odręcznie lub wygeneruj dokument elektronicznie. Odpowiedni wzór w formacie PDF znajdziesz na stronie Generali (https://www.generali.pl/strefa-klienta) – pobierz "Wzór Wypowiedzenia polisy OC z końcem okresu umowy (PDF)" lub rankomat.pl (https://rankomat.pl/wazne-dokumenty#wzory-dokumentow).

Druk wypowiedzenia OC wystarczy wydrukować, wypełnić i własnoręcznie podpisać. Możesz dostarczyć go do Generali na kilka sposobów:

  • korzystając ze strony Generali https://www.generali.pl/wypowiedzenie-umowy-oc
  • mailowo – wysyłając na adres centrumklienta@generali.pl
  • osobiście -  składając pismo w jednej z placówek Generali (lista placówek dostępna jest na stronie https://www.generali.pl/znajdz-agenta)
  • przesłać pocztą - pamiętaj, że składając wypowiedzenie umowy OC drogą tradycyjną (listem poleconym, Pocztą Polską) liczy się data stempla pocztowego.

Pisemną rezygnację wyślij na adres:

Generali T.U. S.A.
ul. Senatorska 18
00-082 Warszawa

Pamiętaj, że na dokumencie wypowiedzenia polisy OC należy złożyć własnoręczny podpis. Jeśli samochód posiada więcej niż jednego właściciela, konieczny będzie podpis każdego z współwłaścicieli. W przeciwnym wypadku dokument nie zostanie uznany przez Generali.

Wypowiedzenie OC Generali zakupionego pojazdu

Kupiłeś używany samochód i otrzymałeś od zbywcy auta ważną polisę OC? Masz wobec tego dwie możliwości – możesz korzystać z OC kupionego przez poprzedniego właściciela do końca okresu ochrony (wyznaczonego w umowie) lub zrezygnować z umowy ubezpieczenia OC w dowolnym momencie.

Uznałeś, że kontynuacja umowy OC zbywcy pojazdu nie jest dla Ciebie korzystana? Możesz kupić obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w innym towarzystwie ubezpieczeniowym i równocześnie wypowiedzieć OC poprzedniego właściciela samochodu.

W Generali polisę wypowiesz korzystając z gotowego wzoru dostępnego na stronie towarzystwa (https://www.generali.pl/strefa-klienta) – pobierz "Wzór Wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC w trakcie jej trwania przez nabywcę pojazdu (PDF)" lub rankomat.pl (https://rankomat.pl/wazne-dokumenty#wzory-dokumentow).

Podobnie jak w przypadku wypowiedzenia polisy OC z końcem okresu umowy, dokument należy wypełnić i własnoręcznie podpisać. Możesz go dostarczyć do towarzystwa korzystając ze strony ubezpieczyciela, mailowo, pocztą lub złożyć wypowiedzenie OC osobiście u agenta Generali.   

Składasz wypowiedzenie umowy OC nabywcy pojazdu? Pamiętaj, że od dnia złożenia wypowiedzenia (następującego po zakończeniu umowy OC w Generali) musisz posiadać ubezpieczenie wykupione w innej firmie – pomiędzy kolejnymi okresami ochrony nie może być ani jednego dnia przerwy. Nawet za jeden dzień bez ważnej polisy grozi wysoka kara finansowa, nakładana przez UFG.

Jak zrezygnować z automatycznie wznowionej polisy OC Generali?

Zapomniałeś wypowiedzieć OC Generali i równocześnie wykupiłeś polisę obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu w innej firmie? Twoja umowa z Generali została wznowiona automatycznie? Możesz z niej zrezygnować, składając do ubezpieczyciela odpowiednie pismo.

Wypowiedzenie umowy OC wznowionej automatycznie możesz wysłać w dowolnym momencie jej trwania. Pamiętaj jednak, że zwlekając z tą formalnością, z każdym dniem narażasz się na większy wydatek -  Generali ma prawo do pobrania składki za każdy dzień obowiązywania automatycznie odnowionej polisy OC.

W tym przypadku również skorzystaj z wzoru PDF dostępnego na stronie Generali (https://www.generali.pl/strefa-klienta) – pobierz "Wzór Wypowiedzenie polisy OC automatycznie wznowionej (PDF)" lub rankomat.pl (https://rankomat.pl/wazne-dokumenty#wzory-dokumentow).

Dokument wypełnij, podpisz i dostarcz do Generali – skorzystaj z jednej z dróg doręczenia pisma, proponowanych powyżej (przy omawianiu rezygnacji z umowy całorocznej).

Bez względu na powód złożenia wypowiedzenia OC, nie zapomnij o zachowaniu potwierdzenia wysłania dokumentu lub kopi wypowiedzenia z naniesioną datą jego złożenia i podpisem agenta towarzystwa. Może być ono pomocne w przypadku ewentualnego sporu z ubezpieczycielem.

Porównaj oferty przed wypowiedzeniem umowy OC

Wypowiedzenie OC w Generali warto poprzedzić dokładną analizą rynku, a dokładnie porównaniem ofert obowiązkowego ubezpieczenia innych firm. W ten sposób przekonasz się, czy i który ubezpieczyciel przygotował dla Ciebie najtańszą i najkorzystniejszą ofertę OC.

Nie musisz w tym celu odwiedzać biura agenta każdej wybranej firmy czy też korzystać z jej internetowego kalkulatora. Analizę propozycji OC kilkunastu ubezpieczycieli przeprowadzisz wypełniając w naszej porównywarce tylko jeden formularz. Przekonaj się, jakie to proste

Porównaj ceny ubezpieczenia OC / AC »

Chcesz złożyć w Generali wypowiedzenie OC? Więcej wskazówek jak złożyć rezygnację znajdziesz na stronie wypowiadamoc.pl, gdzie również wygenerujesz gotowy dokument, który złożysz w towarzystwie ubezpieczeniowym Generali.