Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
logo proama

Chcesz rozwiązać umowę na ubezpieczenie OC lub AC, jaką zawarłeś z towarzystwem ubezpieczeniowym Proama? Nie musisz odręcznie pisać wypowiedzenia. Specjaliści z Proamy przygotowali odpowiednie druki, z jakich może skorzystać każdy klient – wystarczy je pobrać i wypełnić, a następnie odesłać na adres ubezpieczyciela.

Kończy Ci się umowa ubezpieczenia OC w Proama? Sprawdź jakie oferty dla Ciebie przygotowały inne towarzystwa.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC / AC »


Wypowiedzenie umowy OC w Proamie

Aby wypowiedzieć umowę OC wystarczy pobrać jeden z dwóch druków dostępnych w wersji elektronicznej:

  • Odstąpienie od umowy ubezpieczenia zawartej na odległość,
  • Wzór wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.
Kiedy można skorzystać z tych druków? Pierwszy wzór pozwala na odstąpienie od umowy OC zawartych na odległość (online bądź telefoniczne). Zgodnie z prawem można wówczas rozwiązać umowę ubezpieczenia w ciągu 30 dni, licząc od dnia jej zawarcia. Drugi druk można wykorzystać tylko w kilku określonych prawem przypadkach:
  • gdy umowa się kończy – na jeden dzień przed jej wygaśnięciem należy złożyć wypowiedzenie,
  • gdy polisa została odnowiona automatycznie, a wcześniej została zawarta druga w innym towarzystwie,
  • gdy pojazd zostanie zakupiony – wówczas umowę można rozwiązać w każdym momencie trwania umowy ubezpieczenia,
  • gdy samochód zostanie zezłomowany i wyrejestrowany – wystarczy wysłać do ubezpieczyciela kopię zaświadczenia o demontażu samochodu otrzymaną w stacji demontażu bądź decyzję o wyrejestrowaniu pojazdu wydaną w Wydziale Komunikacji urzędu miasta.

Wypowiedzenie umowy AC w Proamie

Trochę inaczej wygląda to w przypadku ubezpieczenia Autocasco. W ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samochodu w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Proama czytamy, że od umowy możemy odstąpić tylko wtedy, gdy:

  • kończy się czas zawarcia umowy,
  • prawa własności wskazanego w umowie ubezpieczenia pojazdu zostały przeniesione na osobę trzecią, z wyjątkiem przeniesienia tego prawa na posiadacza pojazdu,
  • pojazd został wyrejestrowany,
  • wyczerpała się suma ubezpieczenia.
Na stronie Proamy nie znajdziemy wzoru wypowiedzenia, ale można go przygotować odręcznie. Należy pamiętać o podaniu takich informacji i danych, jak swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, marka i model ubezpieczonego samochodu, numer polisy, data jej wygaśnięcia oraz podstawa prawną, na podstawie której umowa ma zostać wypowiedziana.

logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego