Kompleksowa ochrona domu i mieszkania nie musi kosztować majątku. W Nationale-Nederlanden roczna składka za ubezpieczenie nieruchomości zaczyna się już od 66,04 zł dla najemcy i od 69,26 zł dla właściciela. Poznaj szczegóły oferty!

Ubezpieczenie nieruchomości w Nationale-Nederlanden może dotyczyć zarówno budynku ze wszystkimi jego elementami, jak i samego wyposażenia (np. mebli i sprzętu AGD). Dodatkowo, ochrona obejmuje piwnicę, strych, roślinność ogrodową, balkon, miejsce postojowe, garaż i wiatę na terenie posesji. Ubezpieczony może liczyć na wypłatę odszkodowania w razie pożaru, zalania i innych zdarzeń, pomoc fachowców po szkodzie, ochronę w ramach OC w życiu prywatnym, a także zwrot pieniędzy za rzeczy skradzione poza domem.

Ponad 15 ryzyk w ochronie podstawowej

W Nationale-Nederlanden możliwe jest ubezpieczenie domu i mieszkania w wariancie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Wariant podstawowy (o nazwie „Ochrona Podstawowa, do kredytu”) chroni właściciela ubezpieczonego mienia od skutków m.in. pożaru, powodzi, zalania, huku ponaddźwiękowego, katastrofy budowlanej, lawiny, osunięcia się ziemi, pękania mrozowego, przepięcia, stłuczenia, uderzenia pojazdu, upadku drzewa, upadku statku powietrznego, wiatru i wybuchu.

Zakres polisy mieszkaniowej Nationale-Nederlanden można powiększyć o dodatkowe ryzyka z pakietu „Ochrona Szeroka” lub ryzyka wszystkie (All Risk) w ramach pakietu „Ochrona Pełna”. Dzięki temu właściciele nieruchomości zyskują ochronę finansową w razie kradzieży z włamaniem, rabunku poza domem, a nawet pomoc w razie zniszczenia basenu w ogrodzie czy OC w życiu prywatnym.

Fachowe wsparcie od Asystenta domu 24h

W każdym z trzech wariantów ubezpieczenia domu Nationale-Nederlanden jest dostępny Home Assistance o nazwie Asystent domu 24h. Pakiet działa przez całą dobę i zapewnia m.in. organizację i pokrycie kosztów specjalistów z różnych dziedzin.

Asystent domu 24h przyda się w sytuacji, gdy:

 • kran w kuchni jest nieszczelny i woda zalewa mieszkanie,
 • złamał się klucz w drzwiach,
 • instalacja elektryczna uległa awarii,
 • trzeba przewieźć mienie ocalałe z pożaru.

Asystent domu 24h zapewnia szerokie wsparcie po szkodzie dla właściciela i najemcy nieruchomości. Nationale-Nederlanden zorganizuje lokatorom ubezpieczonej nieruchomości pobyt w hotelu i zabezpieczenie mienia łącznie z transportem oraz pokryciem kosztów wymienionych usług.

Zdarzenia dostępne w pakiecie Asystent domu 24h są jednak dostępne w określonych limitach.

Limity w pakiecie Asystent domu 24h

Interwencja specjalisty

4 x 500 zł

Organizacja przeglądu technicznego

1 x 500 zł

Transport Ubezpieczonego do miejsca zamieszkania

2 x 300 zł

Dozór mienia

72h

Transport mienia

1 x 600 zł

Przechowanie mienia

1 x 1000 zł

Transport Ubezpieczonego i jego rodziny do i z miejsca tymczasowego pobytu lub hotelu

400 zł + 400 zł/za osobę

Zakwaterowanie Ubezpieczonego i osób bliskich w hotelu

400 zł/za osobę/za dzień/maks. 7 dób

Na podstawie oferty Nationale-Nederlanden.

Wypłata za szkody wyrządzone przez dziecko i psa

Masz dziecko, zwierzę domowe, zatrudniasz opiekunkę, jeździsz rowerem czy uprawiasz amatorsko sport? Jeśli choć jedna odpowiedź jest twierdząca, warto rozszerzyć ochronę o odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym.

Nationale-Nederlanden pokryje koszty szkody wyrządzonej na osobach trzecich i mieniu do nich należącym na terenie ubezpieczonej nieruchomości, posesji i poza nią, gdy nieumyślnie:

 • zalejesz sąsiednie mieszkanie,
 • potrącisz rowerem przechodnia,
 • uszkodzisz czyjeś mienie podczas urlopu,
 • zniszczysz drzwi na klatce schodowej,
 • zarysujesz rowerem karoserię samochodu.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym działa w domu i poza domem, gdy sprawcą jest główny ubezpieczony, jak i inni lokatorzy, w tym niepełnoletni. OC w życiu prywatnym dotyczy też zwierząt domowych, np. na spacerze, gdy nasz pies pogryzie przechodnia.

Kradzież poza domem to nie problem

W ramach ubezpieczenia domu Nationale-Nederlanden, za dodatkową opłatą, można chronić także mienie od kradzieży i rabunku. M.in. przedmioty, które zabieramy ze sobą do pracy czy na wycieczkę za miasto.
 
Ubezpieczenie rzeczy poza domem i mieszkaniem pozwoli otrzymać odszkodowanie za utratę: torby, dokumentu tożsamości, gotówki, karty płatniczej, biletów okresowych komunikacji publicznej, kluczy do mieszkania, portfela, odzieży, obuwia, okularów, parasola, kosmetyków, przyborów do pisania, książek, telefonu komórkowego, tabletu, laptopa, odtwarzacza dźwięku, aparatu fotograficznego, biżuterii, zegarka, a nawet aparatu słuchowego, pompy insulinowej, instrumentu muzycznego, wózka dziecięcego, roweru, deskorolki i hulajnogi.

Osobne rozszerzenie dotyczy przedmiotów osobistych należących do dziecka.

Taka ochrona działa na terenie całego kraju, a warunkiem do wypłaty odszkodowania jest m.in. konieczność zawiadomienia policji o zdarzeniu.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu w Nationale-Nederlanden?

Jeśli chcemy poznać dokładną wysokość składki za ubezpieczenie domu czy mieszkania, należy skorzystać z kalkulatora.

Na cenę ubezpieczenia wpływa wiele czynników. Dwa najważniejsze z nich to wartość nieruchomości i wybrany zakres ochrony. Mniejsze, ale równie istotne znaczenie mają:

 • lokalizacja – czy dom znajduje się na terenie zalewowym w kontekście powodzi,
 • kondygnacja – czy mieszkanie jest na parterze, piętrze środkowym lub ostatnim w kontekście zalania,
 • wiek budynku – w kontekście stanu technicznego i ryzyka niektórych zdarzeń,
 • przedmioty wartościowe – ich obecność podnosi wysokość sumy ubezpieczenia.

Ceny ubezpieczenia – dla wynajmujących nieruchomość, dla najemców i dla spłacających kredyt hipoteczny – sprawdzimy na stronie Nationale-Nederlanden.

Roczny koszt ubezpieczenia domu i mieszkania

DLA NAJEMCY

OC W ŻYCIU PRYWATNYM

OCHRONA SZEROKA

Zdarzenia losowe (np. pożar, zalanie)

Kradzież z włamaniem
(jako rozszerzenie)

OC w życiu prywatnym

Asystent domu 24h

Odszkodowanie do 100 000 zł
 

Szkody wyrządzone nieumyślnie na mieniu i osobach trzecich

Zdarzenia losowe (np. pożar, zalanie)

Odszkodowanie do 1 500 000 zł

OC w życiu prywatnym

Ochrona rzeczy poza domem i mieszkaniem
 

Asystent domu 24h
 

Ochrona murów, stałych elementów i wyposażenia, ogrodu, balkonu, piwnicy, garażu

od 66,04 zł rocznie

od 69,26 zł rocznie

od 199,19 zł rocznie

Podane wysokości składek według przykładowych ofert nn.pl.

Dokument OWU Ubezpieczenia domu i mieszkania Nationale-Nederlanden dostępny jest na stronie nn.pl.

Kiedy brak odszkodowania z umowy ubezpieczenia?

W niektórych sytuacjach Nationale-Nederlanden nie wypłaci odszkodowania, mimo zaistniałego zdarzenia. Stanie się tak, jeśli:

 • zapomnisz zamknąć okno dachowe, w wyniku czego doszło do zalania;
 • nie zgłosisz na policję kradzieży roweru;
 • w momencie wypadku znajdujesz się pod wpływem alkoholu;
 • utracisz mienie przez konfiskatę na mocy wyroku sądowego.

Ochrona ubezpieczeniowa nie ma też zastosowania wskutek naturalnego osiadania budynku, działań wojennych, oddziaływania energii, masowego skażenia radioaktywnego czy zniszczenia bądź kradzieży niektórych przedmiotów, jak rękopisy, akta, plany, prototypy, wzory oraz dane komputerowe.

Pełna lista wyłączeń odpowiedzialności jest dostępna w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia domu i mieszkania na stronie Nationale-Nederlanden.

Podsumowanie

1. Ubezpieczenie domu lub mieszkania w Nationale-Nederlanden możesz kupić szybko i wygodnie online lub u Przedstawiciela.

2. Ubezpieczenie domu i mieszkania w Nationale-Nederlanden obejmuje w zależności od wybranego zakresu m.in. zdarzenia losowe, pakiet pomocowy w razie awarii, OC w życiu prywatnym i kradzież rzeczy poza nieruchomością.

3. Roczna składka zaczyna się od 66,04 zł w wariancie dla lokatora w wynajmowanym domu lub mieszkaniu i od 69 zł dla właściciela ubezpieczanej nieruchomości.

4. Dokładną wysokość składki za ubezpieczenie domu w Nationale-Nederlanden można poznać korzystając z kalkulatora online ubezpieczyciela.