Ubezpieczenie włosów na milion dolarów, a nogi warte tyle, co kilka apartamentów w Warszawie. To kwoty, na jakie ubezpieczają się gwiazdy muzyki, kina oraz sportu. Sprawdzamy, co dokładnie ubezpieczają celebryci i na jakie odszkodowania mogą liczyć.  

Gwiazdy również decydują się na zakup polisy na życie. Jednak ze względu na astronomiczne dochody takie ubezpieczenie często jest indywidualnie dopasowane do potrzeb ubezpieczonego. Ochrona dotyczy nie tylko całego ciała, ale również języka czy nawet uśmiechu. Nic w tym dziwnego, skoro niektóre osoby są znane z włosów, głosu czy biegania po boisku. Jest to ich wizytówką i sposobem na zarabianie kroci. Przyglądamy się, co i na ile ubezpieczają gwiazdy muzyki, kina oraz sportu. Sumy ubezpieczenia są naprawdę zaskakujące. 

ubezpieczenie gwiazd

Kim jest gwiazda dla ubezpieczyciela? 

Każdego roku tworzone są rankingi celebrytów, którzy cieszą się największymi dochodami. Te kryteria stanowią również o wartości ubezpieczenia. Każda z gwiazd ma świadomość tego, która część ciała jest współodpowiedzialna za jej sukces, dzięki czemu to właśnie ta partia ciała zostaje ubezpieczona. 

Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw temu zapotrzebowaniu. Ogromna suma ubezpieczenia z całą pewnością przynosi również wysokie składki, które trafiają do ubezpieczycieli. Oferta, podobnie jak w przypadku wszystkich ubezpieczeń na życie, jest dopasowywana do konkretnej gwiazdy, jej oczekiwań oraz możliwości finansowych. Na sumę ubezpieczenia największych gwiazd wpływają ich zarobki, zasięgi w social mediach oraz wartość rynkowa.

Co ubezpieczają gwiazdy? 

Zwykłym śmiertelnikom może nie przyjść do głowy, by ubezpieczyć swoje nogi, włosy lub uśmiech. Ale, jeśli to te części ciała zapewniłyby na naszym koncie miliony dolarów, być może inaczej spojrzelibyśmy na taką decyzję celebrytów.

Wśród gwiazd sportu największym wzięciem cieszy się ubezpieczenie nóg. W tej grupie najwięcej zarabiają piłkarze, których nogi są narażone na kontuzje, stąd wysokie kwoty odszkodowania  wykupione u ubezpieczycieli.  

Muzycy z kolei decydują się na ubezpieczenie tych części ciała, które pomagają im tworzyć muzykę – np. ręce czy język. Ale poddają ochronie również te części, które są często eksponowane na scenie lub... najbardziej pożądane przez fanów – biust, nogi czy pośladki. 

Gwiazdy Hollywood częściej decydują się na ubezpieczenie tych partii ciała, z którymi są kojarzeni i dzięki którym mogą liczyć na wysokie kontrakty reklamowe. Często będzie to ubezpieczenie całego ciała. Ale w niektórych przypadkach jest to po prostu…uśmiech. 

Na ile ubezpieczają się gwiazdy muzyki? 

Przyjrzyjmy się, na jakie kwoty ubezpieczają się gwiazdy związane z branżą muzyczną. Jedną z rekordzistek jest Mariah Carey. Dzięki hitowi „All I Want for Christmas Is You”, który każdego roku przynosi około 2,6 mln dolarów, piosenkarka może pochwalić się ogromnym majątkiem. Jego wartość jest szacowana na 320 mln dolarów. Dzięki temu Mariah jest w czołówce najlepiej zarabiających gwiazd. Wokalistka postanowiła ubezpieczyć swój głos oraz nogi. Głos na 35 mln dolarów, a nogi na, bagatela, 1 miliard dolarów. Ta kwota zdecydowanie zwala z nóg. 

Inną część ciała postanowiła chronić z polisy Miley Cyrus. Młoda gwiazda ubezpieczyła swój język, a jego wartość wyceniła na 1 mln dolarów. Wartość rynkowa wokalistki to 160 mln dolarów. Szacuje się, że w 2022 r. Miley Cyrus, którą obserwuje 155 mln osób na Instagramie, za jeden post sponsorowany może zarobić około 838 tys. dolarów. 

Inną ubezpieczaną, a mniej oczywistą częścią ciała są… pośladki. Na taki krok zdecydowały się Kylie Minogue oraz Jennifer Lopez. W 2021 roku wartość rynkowa Kylie Minque została wyliczona na 100 mln dolarów. Z kolei ubezpieczenie pośladków australijskiej wokalistki to “jedyne” 5 mln dolarów. Gwiazda zarabia nie tylko dzięki koncertom i płytom, ale również kontraktom reklamowym. 

Dla odmiany pośladki Jennifer Lopez zostały ubezpieczone na kwotę 17 mln dolarów. Artystka jest jedną z najbogatszych kobiet w USA. Majątek Lopez jest szacowany na kwotę 150 mln dolarów. Gwiazda zarabia nie tylko na muzyce i trasach koncertowych - gra również w filmach i reklamach. Jeden post na Instagramie może zapewnić jej nawet 988 tys. dolarów. 

Na zakup polisy zdecydowała się również inna wokalistka – Taylor Swift. Wyceniła ona swoje nogi na 40 mln dolarów. Wartość rynkowa gwiazdy wynosi 10 razy więcej, a roczne dochody tej gwiazdy muzyki pop to 150 mln dolarów.  

Wśród mężczyzn Bruce Springsteen nie ubezpieczył konkretnej części ciała, a… swój głos. Ubezpieczenie muzyka dotyczy kwoty 6,5 mln dolarów. Obecnie roczne zarobki Springsteena to 81 mln dolarów. Artysta w ciągu całej kariery sprzedał ponad 60 mln swoich płyt i zdobył 20 najważniejszych muzycznych nagród, w tym również Oscara za utwór do filmu “Filadelfia”. 

Keith Richards postanowił ubezpieczyć swoje ręce. Suma polisy wynosi aż 1,6 mln dolarów. Majątek współzałożyciela i gitarzysty zespołu The Rolling to około 500 mln dolarów. Oprócz obecności w jednym z najbardziej znanych zespołów na świecie Richards prowadzi działalność solową, co zapewnia mu dodatkowe zyski. 

Co i na jakie kwoty ubezpieczają gwiazdy Hollywood?  

Również gwiazdy Hollywood ubezpieczają się na ogromne sumy. Nic dziwnego, skoro występy w filmach, nagrody oraz kontrakty reklamowe przynoszą im ogromne zyski.  

Swoje ciało postanowił ubezpieczyć Daniel Craig. Filmowy James Bond z ostatnich części przygód Agenta 007 posiada ubezpieczenie życiowe na sumę 9,5 mln dolarów. Wartość rynkowa aktora wynosi 160 mln dolarów, a za rolę w jednym filmie o Bondzie Craig może liczyć nawet na 25 mln dolarów. 

Julia Roberts postanowiła z kolei ubezpieczyć swój uśmiech. Jego wartość wycenia się na 30 mln dolarów. Gwiazda od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a oprócz ról w filmach, zyski przynoszą jest również kampanie reklamowe. Jej majątek szacuje się na 250 mln dolarów. 

Na jakie sumy ubezpieczają się gwiazdy sportu?  

W przypadku sportowców ubezpieczenie wydaje się być bardziej oczywiste – z pozoru niewielka kontuzja może całkowicie przekreślić karierę. Nic więc dziwnego, że piłkarze, którzy cieszą się największą popularnością spośród wszystkich sportowców, ubezpieczają się na ogromne sumy pieniędzy. 

Na wysoką sumę ubezpieczył się Cristiano Ronaldo. Nogi piłkarza są ubezpieczone na 130 mln euro. Kwota może wydawać się tak zawrotna, jak zarobki piłkarza. Wartość majątku CR7 przekroczyła 1 miliard dolarów.  

Oprócz sukcesów na boisku, portugalski Ronaldo triumfuje również na mediach społecznościowych, gdzie obserwuje go 379 mln ludzi. Jeden post na Instagramie może zapewnić piłkarzowi nawet 1,6 mln dolarów, co stawia go na pierwszym miejscu w rankingu najlepiej zarabiających influencerów.  

Z kolei David Beckham ubezpieczył swoje nogi na kwotę 195 mln dolarów. Choć piłkarz od 2013 roku jest na sportowej emeryturze, jego zarobki wciąż są wysokie dzięki reklamom i zasięgom w mediach społecznościowych. Byłego piłkarza obserwuje ponad 70 mln osób, a pojedynczy post na Instragramie zapewnia Beckhamowi średnio 362 tys. dolarów. Wartość jego majątku to z kolei 450 mln dolarów.  

Inną część ciała postanowił zabezpieczyć hiszpański piłkarz Iker Cassillas. Ubezpieczył ręce na kwotę 15 mln euro. Wartość rynkowa bramkarza wynosi 40 mln dolarów, a oprócz zysków z gry na boisku, Cassillas może liczyć również na dochody z reklam. 

W gronie sportowców najbardziej oryginalna polisa należy do futbolisty amerykańskiego. Troy Polamalu wycenił swoje włosy na 1 mln dolarów. Wpływ włosów na grę piłkarza raczej nie jest wielki, jednak to właśnie włosy zapewniają mu intratne kontrakty reklamowe, dzięki którym wartość jego majątku może wynosić 30 mln dolarów.  

Jaki wysokie odszkodowanie z polisy dla zwykłego człowieka? 

Wysokość sumy ubezpieczenia dla osób spoza czerwonego dywanu nie musi być wcale dużo niższa. Jednak kwota polisy jest zależna od naszych możliwości finansowych, wieku oraz stanu zdrowia. Oznacza to, że również my możemy ubezpieczyć się na kilka milionów złotych

Wysokość SU w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych 

Polisa Maksymalna kwota SU

Czas trwania umowy

Wiek ubezpieczonego
ERGO Hestia – ERGO Hestia 410 000 000 zł 

Ustalany indywidualnie

18 – 70 lat
Nationale Nederlanden – Ochrona Jutra1 000 000 zł 

Min. 10 lat 

18 – 66 lat
Allianz – Plan na dziś i jutro 1 000 000 zł 

Ustalany indywidualnie

Min. 18 lat

Tabela 1. Opracowanie własne. 

To, na ile się ubezpieczymy, jest zależne od tego, jakim budżetem dysponujemy. Musimy pamiętać o tym, że polisa, której suma ubezpieczenia będzie wynosiła 1 mln zł nie będzie miała niskiej składki. Na cenę polisy mają również umowy dodatkowe. Szeroki zakres ochrony zwiększy nasz wydatek związany z polisą, więc dobrze jest zastanowić się nad tym, jakiej konkretnie ochrony potrzebujemy i czy nas na nią stać.

Znaczenie ma również nasz wiek – im starsi jesteśmy, tym wyższe ryzyko zachorowania oraz śmierci. Zatem nie ma sensu odkładać decyzji o zakupie polisy na później. Z każdym naszym rokiem ubezpieczyciel wyżej ocenia ryzyko, a co za tym idzie – podnosi cenę składki. 

Ważny jest również stan zdrowia. Ubezpieczyciel będzie wymagać od nas wypełnienia ankiety medycznej, w której zapyta nas o przebyte dotąd choroby, sposób spędzania wolnego czasu oraz używki.

Ważne informacje

1. Ubezpieczenie na życie może objąć ochroną nie tylko całe ciało, ale również poszczególne jego partie, jak np. nogi, ręce czy włosy

2. Nogi Mariah Carey są ubezpieczone na kwotę wyższą niż nogi Cristiano Ronaldo, wokalistka ubezpieczyła je na 1 miliard dolarów 

3. Na kwotę ubezpieczenia gwiazd wpływ mają ich zarobki, na które z kolei wpływają  status, wartość rynkowa oraz zasięgi w social mediach

4. Osoby spoza kręgu celebrytów również mogą ubezpieczyć się na milion złotych, jednak tak wysoka suma ubezpieczenia znacząco podniesie koszt polisy

FAQ - najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie gwiazd

  1. Czy tylko gwiazdy mogą ubezpieczać się na milionowe kwoty?

    Nie, każdy może ubezpieczyć się na wysoką sumę ubezpieczenia. Warunkiem są jednak nasze możliwości finansowe. Kwota składki przy wysokiej sumie ubezpieczenia będzie zdecydowanie wyższa, jednak nie zmienia to faktu, że możemy znaleźć również takie polisy.

  2. Czy można ubezpieczyć każdą część ciała?

    Zasadniczo tak. Ubezpieczyć można zarówno całe ciało, jak i poszczególne części – np. nogi, ręce, pośladki, włosy czy głos. Wszystko zależy od tego, co gwiazdy chcą ubezpieczyć i na jaką sumę pieniędzy. Wtedy ubezpieczyciel może dopasować ofertę do ich potrzeb.  

  3. Czy gwiazdy mogą posiadać kilka ubezpieczeń?

    Oczywiście, przykładem może być tutaj Mariah Carey, która ubezpieczyła swój głos oraz nogi. Również pozostali klienci mogą decydować się na dwa lub więcej ubezpieczeń, dzięki czemu zwiększa się szansę na otrzymanie świadczenia.