Masz kolizję, nie działa Twój samochód, potrzebujesz holowania. Wtedy właśnie przydaje się ubezpieczenie assistance. Czy korzystając z tej pomocy, tracisz zniżki za bezszkodową jazdę?

kobieta czeka na pomoc przy zepsutym samochodzie
Porównaj ceny OC i AC

Assistance - dostajesz za darmo i zapominasz...

Na skutek konkurencji między towarzystwami ubezpieczeniowymi, skromny pakiet (mini assistance) możesz otrzymać w kilku towarzystwach, nawet do obowiązkowej polisy OC. Paradoksalnie, ze względu na to że assistance dostajemy za darmo, zapominamy o nim. I z niego nie korzystamy. Dodatkowo, boimy się utraty zniżek wypracowanych za bezszkodową jazdę.

Assistance a zniżki

Duża część posiadaczy polisy assistance w razie potrzeby nie dzwoni po pomoc, ponieważ obawia się utraty wypracowanych zniżek za bezszkodowość. Warto pamiętać, że obowiązkowa polisa OC i dodatkowe assistance, to dwa niezależne od siebie rodzaje ochrony. Nawet jeśli ASS zostanie dodane w gratisie podczas zakupu OC, nie oznacza to, że w wyniku kolizji samochodu (nie z twojej winy) ubezpieczyciel odbierze zniżki za bezszkodową jazdę. Jeśli więc potrzebujesz pomocy, którą towarzystwo świadczy w ramach assistance, nie wahaj się z niej skorzystać.

Pamiętaj również, że każde towarzystwo może zaoferować ci inną cenę obowiązkowej polisy OC, a także ewentualne darmowe dodatki. Warto porównać propozycje kilku ubezpieczycieli i być może zyskać dodatkową ochronę, całkiem za darmo.