Darmowe ubezpieczenie assistance przy zakupie obowiązkowego OC, jest już standardem ubezpieczeń komunikacyjnych. Czy gratisowy pakiet pomocowy ma jakąkolwiek wartość?

Awaria samochodu
Porównaj ceny OC i AC

Towarzystwa ubezpieczeniowe chcąc zachęcić kierowców do zakupu polisy, stosują różnego rodzaju promocje i darmowe produkty dodatkowe. Jednym z nich może być usługa assistance, dodawana gratis lub za symboliczną opłatą do ubezpieczenia OC auta.

Darmowe assistance, czyli jakie?

Polisa polisie nierówna. I tak, każe towarzystwo może proponować zupełnie inny pakiet świadczeń w ramach darmowego assistance. Warto sprawdzić, co mają do zaoferowania poszczególni ubezpieczyciele. Rankomat.pl daje możliwość porównania zakresu ochrony i przysługujących Ci świadczeń, także z tytułu ubezpieczenia OC.

Porównaj OC z darmową usługą assistance i zwróć uwagę na to czy:

  • pomoc w razie wypadku obejmuje: naprawę pojazdu na miejscu wypadku oraz jaki jest limit odległości, parkowanie, holowanie, auto zastępcze,

  • pomoc w razie awarii zawiera: naprawę na miejscu zdarzenia, holowanie (z limitem kilometrów),auto zastępcze.

Ile warte jest darmowe assistance?

Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania ma klient. W przypadku ubezpieczenia assistance, z reguły najszerszy zakres mają pakiety najdroższe. Analogiczne, darmowa polisa będzie zakładała minimum ubezpieczeniowa. Nie oznacza to jednak, że jest ona nic nie warta. Dla kierowców, którzy nie pokonują dużych odległości, a ich auto nie jest mocno awaryjne, może okazać się całkiem wystarczająca. Warto również zaznaczyć, że każdy ubezpieczyciel w ramach darmowego ASS może oferować zupełnie inny pakiet świadczeń. Warto więc przed podjęciem decyzji, zapoznać się z ofertą kilku towarzystw.

Assistance a OC

Możesz także sprawdzić czy dana firma ubezpieczeniowa zaoferuje pomoc poszkodowanemu przez Ciebie kierowcy. Wysyłając współpracujący holownik na miejsce zdarzenia dla sprawcy i poszkodowanego, firmy ubezpieczeniowe nie wypłacają rynkowych stawek za takie usługi, ale kwoty wcześniej wynegocjowane.

Ubezpieczyciel sprawcy wypadku, w ramach ubezpieczenia OC, musi bowiem pokrywać wszystkie koszty związane ze szkodą. Pakiety assistance są dodawane coraz częściej gratis, aby możliwie jak najwięcej osób korzystało z tej opcji. Ma to oczywiście przynosić korzyści nie tylko ubezpieczonemu ale także firmie ubezpieczeniowej.